Ana Sayfa GÜZELLİK Yağ Aldırma Öncesi Bunlara Dikkat!

Yağ Aldırma Öncesi Bunlara Dikkat!

Şehir hayatının alışkanlıkları ile her geçen gün şişmanlıyoruz. Hepimiz hareketsiz, masa başı işlerde çalışıyoruz. Toplu taşıma yahut kendi taşıtlarımızla evlerimize ulaşıyoruz. Yine hareketsiziz. Eve gelince tabii yorgunluktan oturup kalıyoruz. Bir düşünün gün içinde nasıl da hareketsiziz. Zamansızlıktan sürekli sağlıksız yeme rutini ediniyoruz. Kalorisi ve şekeri bol atıştırmalıklar ve fast food ile geçiştiriyoruz öğünleri. Daha mı az yiyoruz böyle sanıyorsunuz?

Daha çok kalori almasak bile basit şeker oranı yüksek beslenme nedeniyle insülini defalarca zıplatıyoruz gün içinde. Spor da olmayınca kan akışını sağlayamıyoruz vücudumuzda. Sonuç? Göbekte, basenlerde ve göğüslerde aşırı yağlanma.

Nasıl gidecek bu kilolar? Sağlıklı ve etkili bir diyet yapacak durum var mı ortada? Zaman mı var ki spor yapalım? Ayrıca ne kadar sürecek bu süreç? Hepsi gidecek mi bu yağların hem?

Çare ne mi? Yağlarımızdan risksiz bir operasyonla kurtulmak, hepsi bu!

Yağlarımızdan neden kurtulmalıyız?

Öncelikle sağlığımıza önem veriyorsak fazla kilolarımızdan kurtulmalıyız. Yağlanma birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Kalp ve diyabet sorunları en başta gelen hastalıklardan. Yaşam kalitesini oldukça düşürüyor. İstediğimiz kadar koşamıyor, yüzemiyor ve yürüyemiyoruz kilolardan dolayı, nefessiz kalıyoruz.

Sağlığımız kadar bir diğer önemli mesele de estetik görünüşümüz. Hiçbir kıyafeti kendimize yakıştıramıyoruz mağazada. Hiçbir elbise şöyle güzelce cuk diye oturmuyor üstümüze. Kendimizi beğenmemeye başlıyoruz. Diğerleri bizi beğenmese neyse de, en acısı biz kendimizi beğenmiyoruz. İstediğimiz kıyafeti cuk diye üstümüze oturtsaydık çok güzel olmaz mıydı?

yag-aldirma3

Vaser lipoliz nedir?

Vaser lipoliz son zamanlarda oldukça popülerleşen bir yöntem. Çünkü riski çok az ve operasyon sonrası iyileşme dönemi çok kısa sürüyor. Çünkü vaser lipoliz hasarsız ve kolay bir operasyon.

Vaser lipoliz, teknik olarak, enjekte edilen bir sıvı aracılığıyla yağın, vücudun içinde sıvı hale getirilmesi ve dışarı atılmasıyla gerçekleştirilirmesidir. Yağların kolayca alınabilmesi için belirlenen bölgelere özel eritici bir sıvı enjekte edilir. Ardından cihazın özel kanülleri deriden açılan küçük deliklerden bölgeye sokularak sıvılaşan yağlar çekilir. Sıvı hale gelen yağ kütlesi dışarı akıtılarak veya enjektörle çekilerek alınabilirken, bir diğer şekilde de lenfatik dolaşımla da vücuttan dışarı atılabilir. Bu incelikli bir işlem olduğu için, bölgedeki damar ve kas dokusu, klasik yöntemlerdeki kadar zarar görmez.

Vaser lipolizde yağlar küçük kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekildiği için çevre doku zarar görmez. Böylelikle iyileşme esnasında dalga şeklinde düzensizliklerin oluşması en aza indirilir. Ödemlerin geçmesi neredeyse 5 haftayı bulmaktadır. Ayrıca hastaya bir-üç hafta çok sıkı olmayan bir çorap veya korse giymesi tavsiye edilir.

Vaser lipolizi kimler yaptırabilir?

On sekiz yaşını doldurmuş ve operasyona engel bir sağlık sorunu olmayan herkes yaptırabilir. Eğer vücudunuzdaki bölgesel yağlanmalardan rahatsızsanız yaptırmamanız için hiçbir sebep yok.

Vaser lipoliz hangi bölgelere uygulanır?

Vaser Lipo genellikle fazla kiloların depolandığı yerler olan kalça, baldır, bacak önü ve arkası, diz ve bilek çevresi, bel, kollar ve sırt bölgelerine uygulanabilir. Aynı zamanda, bazı durumlarda ince kanülleri sayesinde çene, boyun gibi narin ve ince bölgelere de uygulama imkanı sağlamaktadır.

yag-aldirma2

Vaser lipoliz sonrası yağlar geri gelir mi?

Vücutta var olan yağ hücresi sayısı belirlidir. Yağ hücreleri üreyemez. Şişmanlama olayı yağ hücrelerinin sayıca artması ile değil, hacimce genişlemesi ile oluşur. Vaser Lipo işlemi ile bölgede var olan yağ hücrelerinin belli bir kısmı alınır. Yani yağ hücreleri daraltılmaz, direkt alınır. Tekrar kilo alma durumunda kalan yağ hücreleri genişleyebilir. Bu şişmanlamaya yol açar. Ancak kilo alınsa bile aynı bölgede aynı oranda yeniden yağlanma olmayacağı gözlemlenmiştir. Kısacası vaser lipoliz kalıcı bir sonuç vadediyor.

Vaser lipoliz sonrası iyileşme dönemi nasıl geçer?

Vaser lipoliz yönteminin en önemli avantajı, klasik yöntemlere nazaran iyileşme döneminin çok daha rahat ve hızlı geçmesidir. Operasyon sonrasında morarma az, ağrı ise en düşük seviyede olur. Aynı zamanda deride dalgalı bir görüntü de oluşmaz. Morluklar için doktor tarafından önerilen krem kullanılmalı, olası ağrılar için de yine doktora danışılmalıdır.

Yağ aldırma işleminin ardından ilk iki gün duş alınmazken, iki günden sonra her gün duş alınmalıdır. Operasyonun ardından 3 hafta boyunca korse kullanılır. Doktor tarafından hastaya özel olarak önerilen korse, operasyonun yapıldığı bölgedeki derinin alt tabakalara yapışması ve bu bölgede ödem oluşmaması için kullanılır. Derinin daha genç ve diri olduğu zamanlarda yağ alma işlemi çok daha başarılı sonuçlanacaktır.

Yağ aldırma hakkında detaylı bilgi için : https://www.estecenter.com/yag-aldirma-estetigi-liposuction adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,858BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...