Ana Sayfa Ev BAHÇE Bahçe Mobilyaları Nasıl Temizlenir?

Bahçe Mobilyaları Nasıl Temizlenir?

0
960

Bahçe mobilyalarını dışarı çıkarmanın zamanı yavaş yavaş geliyor. Bahçede kullandığınız mobilyaları, hem kullanırken hem de kış aylarında korumak için temizliğini bilinçli yaparak, ömürlerini uzatabilirsiniz. uzatma zamanı! Şimdi ona iyi bak ve çok daha uzun sürecek …

Bahçe mobilyalarınız ister tik veya bambu, sert metal veya pratik plastik olsun, hepsi iyi bir temizlik ve bakım ister. Aksi takdirde kısa süre sonra onları atmak zorunda kalabilirsiniz. Mobilyadaki çatlaklar nasıl onarılır?

Peki bahçe mobilyalarınızın temizliğini nasıl yapmanız gerekiyor? İşte uzmanlarından bazı öneriler…

Dökme demir ve alüminyum mobilyalar
Dökme demir ya da alüminyumdan yapılmış bahçe mobilyalarına sahipseniz, sizi en çok uğraştıracak sorun, paslanma olacaktır.
Eğer mobilyanızda paslanma başladıysa, pası temizlemek için bir zımpara kullanın. Ardından pas önleyecek astar sürün ve paslanan bölgeyi mobilyanızın renginde boyayın. Ya da tüm mobilyalarınızın rengini bu bahane ile değiştirin.

Paslanma sorunu başlamadan mobilyaları korumak en iyisidir. Pas önleyici bir astar sürerek, mobilyalarınızı koruyabilirsiniz.

Plastik mobilyalar
Bir çamaşır ve bulaşık deterjanı eklediğiniz su ile, tüm plastik mobilyaları silerek temizleyin. Eğer, plastik mobilyalarda çatlak veya kırık oluşmuşsa atmanız daha iyi olacaktır. Mobilyadaki çiziklerden kurtulmanın kolay yolu

Bambu
Deterjanlı ılık bir su hazırlayın ve tüm mobilyalarınızı silerek temizleyin. Sonra deterjan kalıntılarını da temizlemek için nemli, temiz bir bezle tekrar temizleyin.

Metal mobilyalar
Metal mobilyalarınızı, ılık, deterjanlı bir su ile yıkayabilirsiniz. Sonra da temiz su ile yıkayın. Kuruduktan sonra, hem boyasını hem de metali korumak için cilalayabilirsiniz.

Ahşap
Tik, meşe ve maun gibi dayanıklı ağaçların genellikle korunması gerekmez. Rengini korumak için yılda iki kez tik yağı ile silin. Karaağaç, kayın, kızılçam, çam ve ladin gibi dayanıklı olmayan ağaçların ise korunması gerekir. Her iki yılda bir ahşap koruyucu uygulayın. Günlük temizliği, nemli bir bez ile silerek yapabilirsiniz. Ahşap mobilyalar için cilanızı kendiniz yapın

Bahçe mobilyalarınızın özellikle kış aylarında yağmurun altında kalmamasına özen gösterin. Kapalı bir saklama alanınız yoksa, koruyucu kılıflardan yararlanabilirsiniz.