Ana Sayfa SAĞLIK DİŞ BAKIMI Diş Beyazlatmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş Beyazlatmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dişlerin güzel, bakımlı ve beyaz olması çok önemlidir. Günümüzde diş beyazlığı için farklı teknikler uygulanıyor. Hatta saatlik diş beyazlığı sağlayan yöntemler bile var. Peki diş beyazlatma yapılmadan ve yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenleri ele aldık.

1. Doğru zaman
En iyi sonuç için, profesyonel temizlikten sonra kullanın. Dişlerin üzerinde plak varsa, ağartıcı kolayca mine nüfuz etmez veya rengini beyazlatmaz. Evde kapsamlı bir fırçalama da yardımcı olacaktır. Bir uyarı: “Özellikle hassas dişleriniz varsa, fırçalamadan hemen sonra ağartırsanız daha fazla rahatsızlık hissedebilirsiniz, bu yüzden beyazlatıcı kullanmadan önce bir saat 30 dakika bekleyin.

2. Hassasiyeti yatıştırmak
Çoğu insanın genellikle bir ya da iki gün boyunca yaşadığı yaygın bir yan etkidir. Ağartma işleminin kimyasal reaksiyonu dişlerdeki mikroskobik kanalları açar ve rahatsızlığa neden olur. Hassas dişler için bir diş macununun kullanılması ağrının azaltılmasına yardımcı olabilir. Greyfurt veya portakal suyu gibi asidik yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi de hassasiyeti artırabilir, bu nedenle beyazlatma işleminden sonraki hafta bu yiyecek ve içecekleri tüketmeyin.

dis-beyazlatma2

3. Yeni lekeleri önleyin
Daha da iyi sonuçlar için, beyazlatma sırasında ve sonrasında leke yapabilecek yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Dişlerinizdeki küçük kanallar, birkaç gün sonra açık kalır ve dişler lekelere karşı hassastır. Kırmızı şarap, kahve, yaban mersini, üzüm suyu, çay ve domates sosu gibi yaygın lekeleyicilerinden kaçının.

4. Elektrikli diş fırçası kullanın
Manuel diş fırçanızı elektrikli bir model için değiştirin. Diş hekimlerinin ortak görüşleri şu ki, birçok kişi dişini doğru fırçalayamıyor. Özellikle beyazlatma işleminden sonra doğru fırçalama beyazlatmanın etkisini daha uzun süreli yapacaktır.

5. Durulayın, fırçalamayın
Bir şeyleri yedikten veya içtikten sonra, doğal eğiminiz hemen fırçalamak olabilir, ancak en az 30 dakika beklemeniz gerekir. Keskin bir şeyler yiyip içtikten sonra hemen fırçalama bu asidi dişlere doğru itebilir. Bunun için çok rahatsızsanız ağzınızı çalkalayın ama dişlerinizi fırçalamayın.

dis-beyazlatma3

6. Aşırıya kaçmayın
Dişçide beyazlatma yılda en fazla bir kez yapılmalıdır. Ancak geçici olarak beyazlatma için tezgah üstü ürünler kullanıyorsanız bunların herhangi bir hasar riski olmadığı için düzenli olarak kullanabilirsiniz.

7. Diş macunu ile beyazlatma
Eğer dişlerinizde porselen kaplama, kron veya beyaz (porselen veya kompozit) dolgular varsa diş beyazlatma bunların beyazlatmayacaktır. Böylece renkte uyumsuz görünen dişlere sahip olabilirsiniz. ” İyi bir ağız hijyeninin yanı sıra, kaplamaları parlak ve temiz tutmanın en iyi yolu, günde iki kez beyaz bir macun gibi silika içeren bir diş macunu ile fırçalamaktır.

İlgili Makaleler

Her Gün Zeytin Yemek İçin 8 Neden

Her Gün Zeytin Yemek İçin 8 Neden. Zeytinler Türk kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir. Yağ ve...

Karaciğerin Temizlenmesine Yardımcı Olan Yiyecekler

Karaciğer çok hayati işlevleri gerçekleştirir, bunun için sağlıklı tutulması çok önemlidir. Sağlıksız beslenme ve...

Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep

Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep. Tarçının kendine özgü lezzeti ve kokusu bir zevktir....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Elektrik Süpürgenizle Yapabileceğiniz 8 Şey

Elektrik Süpürgenizle Yapabileceğiniz 8 Şey. Elektrikli süpürge, yalnızca halılarınızı temiz tutmanın harika bir yolu olduğu için değil, sahip olabileceğiniz en değerli araçlardan biridir! İyi...

Her Gün Zeytin Yemek İçin 8 Neden

Her Gün Zeytin Yemek İçin 8 Neden. Zeytinler Türk kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir. Yağ ve tuz nedeniyle zeytin tüketmeyen ya da zeytini sevmeyen varsa, aşağıda...

Karaciğerin Temizlenmesine Yardımcı Olan Yiyecekler

Karaciğer çok hayati işlevleri gerçekleştirir, bunun için sağlıklı tutulması çok önemlidir. Sağlıksız beslenme ve kötü yaşam tarzı karaciğere aşırı yük yükler ve toksinleri atmaya...

Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep

Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep. Tarçının kendine özgü lezzeti ve kokusu bir zevktir. Çeşitli antioksidan ve antibiyotik özellikleri vardır. Tüm iyiliği tarçından çıkarmanın...