Ana Sayfa GÜZELLİK Organik ve Doğal Saç Boyaları Gerçek Değil mi?

Organik ve Doğal Saç Boyaları Gerçek Değil mi?

Son birkaç yılda doğal ve organik güzellik ürünleri için daha büyük bir gayret var. Birçok tüketici “organik” veya “doğal” saç ürünlerinde bulunan bileşenlerin onları daha güvenli hale getirdiği izlenimine sahip. Ancak ne yazık kı böyle değil.

Aslında, organik saç boyası sentetik saç boyalarından daha güvenli olmamakla kalmaz, organik saç boyası mevcut değildir.

Kına dışında saçınız için kullanacağı tüm boyalarda kimyasal aktifler bulunuyor. Ancak bu kimyasallar sentezlenmiş maddelerdir.

Ambalajın tamamen doğal, organik veya kimyasal madde içermediği iddia etse bile bu tam anlamıyla olanaksızdır, çünkü organik şeyler de dahil olmak üzere her şey, kimyasal maddelerden üretilmiştir.

İyi haber: Saç boyasının güvenli olması için organik veya doğal olması gerekmiyor ve saçınızı renklendirmeye geldiğinde hem sağlık hem de çevre bilincine sahip olmanın başka yolları da var. İşte bilmeniz gereken en önemli şeyler:

Kimyasalları önleyemezsiniz, ancak gereksiz sert olanları önleyebilirsiniz.
Daha önce bahsedildiği gibi, her şey kimyasal maddelerden yapılmıştır. Su, örneğin, kimyasal bir bileşiktir. Öyleyse, kimyasalların sadece kimyasal olduğu için güvenli olmadığını aklınızdan çıkarmayın.

Bununla birlikte, bazı güzellik ürünlerinde sert ve potansiyel olarak zehirli kimyasallar vardır ve bu bileşenleri gidermek ya da en aza indirmek için sanayide artan bir ivme varken, saç boyasında maalesef kimyasallar vardır.

Saç renklendirmek için kullanılan 6 kimyasal maddeye dikkat etmek gerekiyor. amonyak, resorsinol, parabenler, ftalatlar, PPD ve gluten.

Bu altı bileşen saç renginin karışımıdır. Uzmanlar, bu 6 bileşen olmadan saça renk vermenin formülleri üzerinde çalışıyorlar. Bazı firmalar boyaların içindeki doğal bileşenleri yüzde 96’ya kadar yükseltti. Ancak tabi bu durumda çok fazla bir saç rengi elde etmek mümkün olmuyor.

Saçınızı boyatırken bu kimyasalları unutmayın.

İlgili Makaleler

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır....

Probiyotikli Yüz Maskesi

Probiyotikli yüz maskesi tarifini yazımızda vereceğiz. Yapılan bilimsel araştırmalar, cildimizde bulunan canlıların sistemini anlamamıza...

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,876BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Geceleri Tuvaletinize Bir Diş Sarımsak Koyun

Geceleri tuvaletinize bir diş sarımsak koyun, ertesi gün temizliğinize yardımcı olsun. Böylece bakterilerin yayılmasını da önlemiş olursunuz. Bugünkü programınız tuvaleti temizlemek mi? Neyse ki,...

Beyaz Giysilerin Beyaz Görünmesi İçin

Beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Böylece beyaz giysilerinize ilk günkü beyazlığı yeniden sağlayabilirsiniz. İşte beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabilecekleriniz....

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer almaktadır. Bu yazımızda neden daha fazla ceviz yememiz gerektiğini anlatacağız.1....

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız, erik suyu mükemmel bir seçenektir. Erik suyu, sağlığınızı iyileştirmek için...