Ana SayfaGÜZELLİKParlak Bir Cilt İçin Tuhaf Gelebilecek Yöntemler

Parlak Bir Cilt İçin Tuhaf Gelebilecek Yöntemler

Sağlıklı, pürüzsüz ve parlayan bir cilde sahip olmak için bolca para harcamanız gerekmez. Bu yazıda uygulayabileceğiniz basit ama tuhaf gelebilecek yöntemlerle tüm bunlara kavuşabilirsiniz.

Söz konusu güzellik olunca, harcanamayacak para ve zaman, denenmeyecek yöntem yok gibidir. Cildinizi parlatmak ve daha güzel bir cilde sahip olmak için arı zehrinden bakterilere, seksten idrara kadar tuhaf ama etkili olduğu ifade edilen yöntemleri aşağıda görebilirsiniz.

Bakteriler

Probiyotikler sindirim sağlığı için çok faydalıdır. Peki ya cildiniz için? Probiyotikler genellikle iyi bakteriler olarak adlandırılırlar çünkü vücuttaki kötü bakterileri azaltmaya ve vücut genelinde iltihabı azaltmaya yardımcı olurlar. Bu da daha az sivilce, kuru ve tahriş olmuş ciltten korunmak demektir.

Arı zehiri

Arı zehiri, güçlü anti-bakteriyel, anti-inflamatuar, anti-mikrobiyal ve inanılmaz kırışıklık karşıtı özelliklere sahiptir. Arı zehiri, yüz kaslarını rahatlatırken aynı zamanda cildin yüzeyine kan akışı sağlar ve kollajen üretimini hızlandırır.  Bu da size görünür şekilde daha dolgun, pürüzsüz ve parlak bir cilt verir. Tüm bu yararlar için arı tarafından sokulmayı beklemeye gerek yok. Arı zehiri içeren güzellik ürünleri kullanabilirsiniz.

Meşe palamudu

Hindistan cevizi yağıyla karıştırılan ezilmiş meşe palamutları el ve ayaklar için mükemmel bir doğal ekosistem oluşturur. Kan dolaşımını artırır ve cildin pürüzlü bölgelerini yeniden canlandırır, tazeler.

Seks

Parlayan, genç bir cilt için seksin gücü bir sır değildir. Seks, cildin kan akışını hızlandırır ve cilde fark edilir bir parlaklık verir. Dahası, orgazm olunduğunda, vücut “aşk hormonu” olarak bilinen oksitosin salgılar. Oksitosinin kortizol seviyelerini düşürdüğü kanıtlanmıştır, bu da deri dahil olmak üzere vücuttaki iltihaplanmayı azaltabilir.

Ter

Ter, vücuttan toksin atılmasının en kolay yoludur ve cildi nemlendirir, korur. Çalışmalar, terleme hareketinin sadece ciltteki kirleri yok etmekle kalmayıp, aynı zamanda doğal bir antibiyotik salgılayarak bakterilerden korunmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Kırmızı şarap

Kırmızı şarap cildiniz için iyidir, tabii ki ölçüsünde tüketildiği takdirde. Yaşlanma karşıtı bir etki için günde bir kadeh kırmızı şarap önerilir. Fazla tüketim ise cilde zarar verir. Kırmızı şarap, ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olan serbest radikallere karşı koruma sağlar.

İdrar

İster inanın ister inanmayın, idrar içeren bir cilt bakım ürününün cilt için iyi olduğu ifade ediliyor. Üre, kuru, pullu ciltlere iyi gelir ve cildi nemlendirebilir.

Kabak

Kabak B vitaminleri, C vitamini, E ve beta-karoten gibi vitamin ve minerallerle doludur. Buna ek olarak, kabakta bulunan niasin ve folat, hücre döngüsünü ve yenilenmesini artıran kan dolaşımını iyileştirir. Beslenmeye kabak eklemek cildin parlamasına katkı sağlayabilir.

Aspirin

Aspirin, aşırı yağı gidermek ve ölü hücrelerin cildin yüzeyinden pul pul dökülmesine yardımcı olur. Sivilce tedavisinde etkilidir. Evde aspirin maskesi yapmak için, 5 aspirini ezin ve biraz su ile bir macun elde edin, doğrudan cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Atkuyruğu ekstresi

Atkuyruğu ekstresi, sivilceyi iyileştirebilen ve tahrişleri hafifletebilen anti-inflamatuar yararları ile bilinir. Aloe vera gibi, yanıklar, yaralar ve döküntüler için de iyidir. Atkuyruğu ekstresi cildin canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur.

Keçi sütü

Keçi sütü, yüzyıllar boyunca lanse edilen bir güzellik sırrıdır. Kleopatra’nın taze keçi sütü ile yıkandığı söylenir. Keçi sütü, cilt soymalarına benzer bir şekilde ölü deri katmanlarını temizleyebilen asitlerle doludur.

 

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler