Ana SayfaSAĞLIKVücudunuzun Parazitlerle Dolu Olduğunun 10 İşareti

Vücudunuzun Parazitlerle Dolu Olduğunun 10 İşareti

Vücuttaki parazitler genellikle bağırsaklarda bulunsalar da diğer organlara da yayılabilirler. Çok sayıda parazit türü vardır ve bazı türleri ölümcül bile olabilir. Yaşadığınız bazı sağlık sorunlarının parazitlerden kaynaklanabileceğinin farkında bile olmayabilirsiniz.

Vücudunuzda parazitlerin olduğunu anlayabileceğiniz belirtiler nelerdir?

  • Uyurken dişlerinizi gıcırdatıyorsanız,
  • Açıklanamayan nedenlerle cilt tahrişleri, kızarıklıklar, kurdeşen, egzama varsa,
  • Açıklanamayan kabızlık, ishal, gaz veya IBS semptomları varsa,
  • Gıda zehirlenmesi geçmişiniz var ve hala sindirim sorunları ile uğraşıyorsanız,
  • Uykuya dalmakta zorluk çekiyor ve gece boyunca sık sık uyanıyorsanız,
  • Kas ve eklemleriniz acıyorsa,
  • Yorgunluk, depresyon ve bitkinlik ile uğraşıyorsanız,
  • Yemeklerden sonra kendinizi iyi hissetmiyorsanız,
  • Demir eksikliği yani aneminiz varsa.

Parazitleri yok edebilen 6 ot ve gıda
Parazitleri önlemek için doğal bir yol arıyorsanız, aşağıdaki otlar başlamak için harikadır. Bunları günlük beslenmenize ekleyebilir veya yılda iki ila üç kez tam bir parazit temizliği yapabilirsiniz.

1. Sarımsak
Sarımsak, virüsler, bakteriler, parazitler, mantarlar ve kanserler ile savaşmada son derece etkilidir. Ayrıca pire, kene ve sivrisinekler gibi kan emen parazitlere karşı da iyidir. Sarımsağı hemen hemen her yemeğinize ya da içeceklerinize ekleyerek tüketebilirsiniz.

2. Siyah ceviz
Siyah cevizin kuruyemişleri ve yeşil kabukları, kan ve bağırsakları temizlemenin yanı sıra mantar enfeksiyonlarının geçirilmesine yardımcı olabilir.

3. Pelin otu
Pelin otunun yaprakları ve çiçekleri mide problemleri ve bağırsak kurtları için güçlüdür. Ayrıca, parazit başta olmak üzere başka diğer enfeksiyonları tedavi etmede etkili olan güçlü antimikrobiyal özellikler içerirler.

4. Karanfil
Karanfil, parazitleri tamamen yok eden tek bitkidir, yani solucanların geride bıraktığı yumurtaları bile çözer. Bu üçlü parazitin yaşam döngüsünü kırdığı için siyah ceviz ve pelin ile birleştiğinde son derece etkilidir. Karanfil antifungal, antimikrobiyal, antiviral ve antibakteriyel bir maddedir!

5. Mercanköşk yağı
Mercanköşk yağı, son derece güçlüdür ve parazitler dahil olmak üzere enfeksiyonlara karşı en etkili bitki olarak kullanıldığı bilinmektedir. Antiviral, antifungal, antibakteriyel ve antiparaziter özelliklerin yanı sıra çok miktarda antioksidan ile doludur.

6. Kekik
Kekik, bağışıklık sisteminin ana bezi olan timüsün uyarılması için mükemmeldir. Kekik yağı, çeşitli parazitlerin büyümesini önler ve bağırsak sistemindekileri öldürmede etkilidir.

Kekik, biberiye ve mercanköşk gibi baharatlarla birlikte herhangi bir yemeğe eklenebilir. Taze veya kuru kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler