Ana Sayfa Ev BAHÇE Sümüklü Böcekleri Uzaklaştıracak 7 Doğal Yol

Sümüklü Böcekleri Uzaklaştıracak 7 Doğal Yol

Sümüklü böcekler en sinir bozucu bahçe zararlılarından biri olabilir. Kontrolsüz bırakılırsa, sağlıklı bir bahçeyi tamamen yok edebilirler. Bitkilerinizin yapraklarında çok sayıda küçük delik görüyorsanız, muhtemelen bir sümüklü böcek sorununuz var demektir. Endişeye gerek yok, bunlardan bazılarını muhtemelen elinizde olan basit ev eşyaları kullanarak kurtulabilirsiniz.

1. Mısır unu
Bazı nedenlerden ötürü, sümüklü böceklerin ne yiyemediklerini bilmede çok iyi değildir. Mısır ununu kesinlikle severler ama yedikten kısa bir süre sonra ölürler. Bir cam kavanoz içinde birkaç yemek kaşığı mısır unu koyarak ev yapımı bir sümüklü böcek tuzağı yapabilirsiniz. Akşamları kavanozu istila edilmiş bir alanda yan yana bırakın. Sabah geri dönün ve kavanozun içinde ve çevresinde yatan bir sürü ölü sümüklü böcek bulacaksınız. Bahçeniz sümüksüz olana kadar her gece yapın.

2. Bira
Bira sümüklü böceklerin sevdiği başka bir şeydir, ama başa çıkamaz. Tek kullanımlık plastik bir bardak koymak için yeterince derin olan bahçe yatağınızda bir delik kazın. Bir bardak bira koyun. Sabah sümüklü böceklerin ölülerini göreceksiniz.

3. Kahve ve Yumurta Kabukları
Kullandığınız kahve telvelerini ve yumurta kabuklarını çöpe atmak yerine, güçlü bir sümük kovucu oluşturmak için bunları birbirine karıştırın. Bu karışımı bitkilerin etrafına serpiştirin ve sümüklü böcekler yanlarına yaklaşmayacaktır.

Yumurta kabukları karınlarını kesiyor ve onlara sürünmek istemezler. Kahvenin kokusu doğal bir iticidir ve sümüklü böceklerin yakınlarına geldiklerinde U dönüşü yapabilmelerini sağlayabilirsiniz. Ek bir avantaj olarak, her iki bileşen bitkilerinizi besleyecektir.

4. Kum
Bitkilerinizin etrafına biraz kum serpmek, yumurta kabuklarının yaptığı gibi bir engel oluşturur. Aynı efekti küçük, keskin taş parçalarından da alabilirsiniz.

5. Amonyak
Etkili bir sümüklü öldürücü / caydırıcıdır amonyak. Biraz amonyak ile suyu karıştırın. Ancak amonyakı fazla kullanmayın. 6 parça suya 1 parça amonyak yeterlidir. Daha fazla kullanırsanız hem sümüklü böcekler hem de bitkileriniz ölür. Bitkinin etrafına püskürtün. Koku onları uzak tutacaktır.

6. Çöp torbaları
Bir başka basit sümüklü böcek tuzağı, bir çöp torbası ve su kullanılarak yapılabilir. Akşam, çöp torbasını bahçenizin yatağına yatırın ve içine birkaç bardak su koyun. Neme gelen sümüklüböcekler torbaya girecek ve sabahları sizi bekliyor olacak. Bu yöntem onları öldürmez, bu yüzden topladığınızda uzaklara doğal yaşama bırakabilirsiniz.

7. Bakır
Eğer her şey başarısız olursa, bitkilerin etrafına veya bahçe yatağının çevresine bakır boru, yanıp sönen ya da ince bir bakır bant koyun. Bu kesinlikle sağlanan yöntemlerin en pahalısıdır, ama asla başarısız olmaz. Sümüklü böcekler bakır hattını geçmeyecek, çünkü elektrikli bir çit gibi davranıyor. Bakır ile sümüklü böcek doğal bir reaksiyona girer ve böcek şoklanır. Bu yöntemle ilgili tek sorun, bahçe yatağınızın içindeki herhangi bir sümüklü böceklerin dışarı çıkamamasıdır. Bakır yöntemini uyguluyorsanız, hepsinden kurtulmak için bir bira veya mısır unu da kullanın.

İlgili Makaleler

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için...

Eski Çantalara Hayat Verin

Eski Çantalara Hayat Verin. Eski deri çantalarınızı ne yapacağınızı düşünüyorsanız onlara yeniden hayat verebilirsiniz....

Cam Şişe Temizlemenin En Kolay Yolu

Cam şişelerin temizlenmesi bazen çok zor olabilir. Eğer şişe fırçası yoksa ve içinde kurumuş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde edilen aspir yağı, linoleik asit içeriği yüksek olduğunda cildiniz için...

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için bazı basit kurallara dikkat etmeniz gerekir.Cep telefonlarınızın uzun ömürlü olmasını...

Saçın Daha Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı

Saçın Daha Hızlı Uzaması İçin Karbonat Şampuanı. Karbonatı sadece mutfakta hamur işleri için kullanmak, onun değerini küçümsemek olur. Karbonatın, temizlikten güzellik ürünü olarak kullanmaya...

Yeterli Protein Almadığınızı Gösteren 8 İşaret

Yeterince protein alıp alamadığınızı nasıl bileceksiniz ? Aşağıdaki işaretler sadece bunu gösterebilir. Her ne kadar besin eksikliği söz konusu olduğunda semptomların başka nedenleri olabileceğini...