Ana SayfaHAYATPRATİKDeri Ayakkabılarınızın Ömrünü Uzatın!

Deri Ayakkabılarınızın Ömrünü Uzatın!

Temiz deri ayakkabılar, her zaman şık ve zariftirler. Ancak, deri oldukça hassastır, çizikler ve matlaşma oluşabilir. Eğer deri ayakkabılarınıza nasıl bakacağınızı bilirseniz, onları pürüzsüz ve esnek tutabilir, uzun yıllar giyebilirsiniz.

Deri ayakkabılarınızın daha uzun süre iyi görünmesini sağlamak için aşağıdaki ipuçlarını izleyebilirsiniz.

Temizlik

Ayakkabıları mikrofiber bez gibi kuru ve yumuşak bir bezle temizleyin. Mümkün olduğu kadar ayakkabıda kir ve çamur kalmasın.

Ardından, deri temizliği için özel olarak üretilmiş bir deri spreyi veya farklı bir ürün kullanabilirsiniz. Her zaman için bir bez veya yumuşak bir fırça kullanın. Dikkatli olun, çünkü daha fazla çizik yaratmak istemezsiniz. Sünger kullanmayın çünkü deriyi kurutabilir.

Tuz

Özellikle kış aylarında ayakkabıların üzerinde tuz ya da tuzlu su lekesi oluşur. Su ve yarısı kadar sirkeyi karıştırın. Yumuşak bir bez kullanarak bu karışımla dikkatlice lekeleri temizleyin. Daha sonra deriyi yağlamanız gerekir, çünkü bu karışımı kullandığınızda sadece tuzu değil, aynı zamanda yağ veya balmumu tabakasını da çıkarırsınız.

Parlatma

Ayakkabıların orijinal parıltısına ve esnekliğine geri dönmesini sağlamak için düzenli olarak deriyi parlatmalısınız. Kullanacağınız ayakkabı cilasının ayakkabınızla aynı renkte olmasına dikkat edin.

Ayakkabılarınızı iyice parlatmak için pamuklu bir bez alın ve her iki tarafı da aynı anda çekerek parlatma işlemini yapın.

Bakım

Deri ayakkabılarınızın mümkün olduğunca uzun süre iyi görünmesini istiyorsanız, her gün aynı ayakkabıyı giymeyin.

Ayakkabıların şeklini korumak için gazete kağıdı ile içini doldurun.

Eğer ayakkabılarınızı uzun süre giymeyecekseniz, tamamen temiz olduklarından emin olun ve bir yastık kılıfı içinde saklayın, böylece hava alabilir. Plastik bir torbada deri ayakkabıları saklamak için uygun değildir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler