Ana SayfaHAYATPRATİKZemini Paspaslarken Hata Yapıyor Olabilirsiniz!

Zemini Paspaslarken Hata Yapıyor Olabilirsiniz!

Zemini paspaslamak en sevilen ev işi değildir ama sürekli de yapılması gerekiyor. Sadece bir elektrikli süpürgesi kullanarak birçok şeyi temizleyebilir olsanız da zemini derinden temizlemek için kesinlikle bir paspas ve biraz suya ihtiyacınız vardır. Ama bunu yaparken yanlış yapıyor olabilirsiniz.

Birçok insanın ev temizliği yaparken yaptığı hata, zemini sıcak suyla silmektir. Ancak bu evinizi paspaslamak için en iyi yol değildir.
Su sıcak olduğunda, daha çabuk buharlaşıp temizlik maddesindeki sabun kalıntısının zeminde kalacağı anlamına gelir. Bu kalıntı, çizgilere neden olur ve ayrıca zeminin yapışkanlaşmasına neden olur. Soğuk suyu sadece çok az temizleyici ile kullanmak daha iyidir.

Sirke
Laminat parkelere sahipseniz, temiz ve parlak parkeler için kolay bir numara var. Tek ihtiyacınız olan sirke! Laminat zeminleriniz için en iyi temizlik ürünü sirkedir. Sirke kullanırsanız, zeminde çizgiler, lekeler veya yağlar konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bir kova suya birkaç damla sirke damlatın. Ayrıca paspasınızın çok ıslak olmadığından emin olun. Aşırı ıslak bir paspas, laminatın kabarmasına veya şişmesine neden olabilir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler