Ana Sayfa GÜZELLİK CİLT BAKIMI Spirulina Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Spirulina Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

0
591

Spirulina, cildinizi parlak ve taze tutmak için çiğ gıdalarla beslenir. Akne eğilimli kuruyan tüm cilt tipleri için mükemmeldir. Çabuk ve kolay bir şekilde etkisi gösterir bunun için hafta içinde kullanabileceğiniz bir maskedir.

Spirulina
Bu yeşil algler biraz kokar, ama süper beslenmeyle beslenir. Protein, demir, antioksidanlar, magnezyum ve b-vitaminleri bakımından zengindir. Sütte bulunan kalsiyum miktarının 26 katından fazladır ve gezegendeki en besleyici besin olarak kabul edilir . Anti-oksidanlar genç görünümlü ciltler için yaşlanma ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda akne eğilimli ciltler için gerçekten harikadır.

Malzemeler:
¾ çay kaşığı spirulina tozu
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı sade, şekersiz yoğurt
1 damla sardunya esansiyel yağı

Yapılışı
Küçük bir cam kabın içinde tüm malzemeleri birleştirin. İyice birleştirilene kadar karıştırın. Karıştırdıkça biraz kalınlaşır.
Kullanmak için maskeyi yüzünüze parmak uçlarınızla cömertçe uygulayın ve hassas göz bölgenizden kaçının. Daha düzgün bir uygulama için bir temel fırça da kullanabilirsiniz.

Ilık suyla yıkayın ve cilt bakım rejiminize normal şekilde devam edin.
Bu tarif 2 yüz maskesi uygulaması için yeterlidir. Buzdolabında 2 gün bekletin, bal sertleşeceği için tekrar kullanmadan önce oda sıcaklığına getirin.