Ana Sayfa SAĞLIK 20 Yaş Diş Ağrıları İçin Ev İlaçları

20 Yaş Diş Ağrıları İçin Ev İlaçları

20’lik dişler genellikle 17-25 yaş arası çıkarlar ve çok ağrı, acı verebilirler. Ağrı kesicilerin bile yetersiz kalabildiği durumlarda, esansiyel yağlarla ağrı ve acıdan kurtulabilirsiniz.

Esansiyel yağlar birçok diş sorununu iyileştirebilirler. Diş eti ağrısı, diş enfeksiyonları ve diş ağrısı için esansiyel yağlar vardır. Esansiyel yağlar, 20 yaş diş ağrısı söz konusu olduğunda da inanılmaz derecede etkilidirler.

1. Karanfil yağı
Karanfil esansiyel yağı, Eugenol adı verilen çok aktif bir maddeye sahiptir. Eugenol, yağa analjezik ve anti-inflamatuar özellikler kazandırır. Böylece şişmiş diş etleri ile mükemmel çalışır ve ağrıyı hafifletir.

Ayrıca karanfil yağında belirli antibakteriyel elementler vardır. Bu nedenle, 20’lik dişlerinde yaygın olarak görülen boşluğu önler.

Karanfil yağı, anestetik özelliklere sahiptir. Şiddetli ağrı durumunda, ağrıdan kurtulurken sakinleşmenize ve rahatlamanıza yardımcı olur.

2. Nane yağı
Nane yağı, ağız hijyeni ürünlerinde kullanılan en yaygın maddelerinden biridir.

Nane, soğutma hissi ile sinirleri yatıştırmak için faydalıdır. Bu nedenle, uygular uygulanmaz anında ağrıyı keser. Nane yağı genellikle bebeklerde diş ağrısından kurtulmak için kullanılır.

Nane yağının antibakteriyel özellikleri, diş eti hastalıkları ile mücadelede yardımcı olur.

3. Okaliptüs yağı
Okaliptüs yağı, antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ağız gargaraları ve diş macunlarında genellikle enfeksiyondan koruma özelliği nedeniyle okaliptüs yağı kullanır. Ayrıca kötü nefesi önlemek için en iyi ilaçlardan biridir.

20’lik diş, enfeksiyonlara eğilimli olduğundan, düzenli olarak okaliptüs yağı uygulanması faydalı olabilir.

Okaliptüs yağının antienflamatuvar özellikleri, aynı zamanda, 20’lik diş ağrısını önlemeye yardımcı olur.

4. Çay ağacı yağı
Çalışmalar çay ağacı yağının, diş çürümesine neden olan bakterileri önleyebileceğini göstermektedir. 20’lik dişiniz çıkmaya başlar başlamaz çay ağacı yağı kullanmak, dişinizi en iyi durumda tutmanıza yardımcı olabilir.

Çay ağacı yağının bakterileri öldürme yeteneği güçlüdür. Bu nedenle sivilce için yaygın bir ilaçtır.

Çay ağacı yağı, iltihap önleyici maddeler içermesi nedeniyle şişmiş diş etlerinin tedavisi söz konusu olduğunda da yararlıdır.

20’lik dişler için esansiyel yağları kullanma yolları
20’lik diş ağrısını gidermek için esansiyel yağları kullanmanın sadece bir yolu yoktur. Bunu birçok yolla kullanabilirsiniz ve hepsi eşit derecede etkilidir.

Yöntem 1: Ağız yıkama

  • 1 bardak ılık su
  • 1-2 çay kaşığı deniz tuzu
  • 5-6 damla listedeki herhangi bir esansiyel yağ

Küçük bir şişe alın ve tüm malzemeleri içine koyarak karışmalarını sağlayın ve gargara olarak kullanın.

Yöntem 2: Ağrı kesici balsamı

  • 3-4 yemek kaşığı shea yağı veya kakao yağı
  • 3-4 damla nane yağı
  • 2-3 damla çay ağacı yağı
  • 4-5 damla karanfil yağı

Bir tencerede shea yağı veya kakao yağını eritin. Birkaç dakika soğumaya bırakın. Daha sonra esansiyel yağları erittiğiniz yağın içine ekleyin. Sertleşene kadar soğutun. 20’lik dişin etrafındaki diş etlerine uygulayın.

Yöntem 3: Doğrudan uygulama

  • Bir parça pamuk
  • Listedeki esansiyel yağlardan herhangi biri

Pamuğa 2-3 damla esansiye yağ damlatın ve acı çeken bölgenin üstüne koyun. Yaklaşık yarım saat kadar bu şekilde bırakın.

İlgili Makaleler

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer...

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız,...

Jelatinin Faydaları Neler Biliyor Musunuz?

Jelatinin Faydaları Neler Biliyor Musunuz? Jelatin, kolajen gibi cilt ve yaşlanmayı iyileştirme potansiyeli bakımından...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,871BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...