Ana Sayfa EĞLENCE GEZİ Siz Tatildeyken Evinizi Güvende Tutacak Tüyolar

Siz Tatildeyken Evinizi Güvende Tutacak Tüyolar

Siz tatildeyken aklınızın evinizde kalmasını istemiyorsanız, basit güvenlik önlemleriyle hırsızları evinizden uzak tutabilirsiniz.

Yaz tatili ya da sadece bir hafta sonu kaçamağı için evden uzakta olduğunuzda, evinizin de güvende olması için bazı önlemler almanız tatile tam olarak odaklanmanız için iyidir. Çünkü siz yokken, eviniz hırsızlar için açık birer hedeftir.

Güvenlik uzmanlarının, bu tür istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için bazı önerileri var. Bunlara dikkat ederek, evinizi güvende tutabilirsiniz.

1. Sürgülü kapılara ek koruma
Açılmaları daha kolay sürgülü kapıları sadece kilitlemekle yetinmeyin. Kapının açılmasını zorlaştırmak için içeriden koruyucu önlemler alın. Hırsız kilidi ya da kapı altına yerleştirilecek bir takoz gibi…

2. Bir komşunuzdan posta ve paketleri almasını isteyin
Posta kutularınızda biriken zarflar ya da alınmayan paketler, evde kimsenin olmadığının açık br işaretidir. Siz geri dönene kadar postalarınızı ve paketlerinizi alması için bir komşunuzdan yardım isteyin.

3. Evde biri var gibi görünmesini sağlayın
Evde birileri var imajını vermek için, tatile çıkmadan önce bir lambayı açık bırakın. Özellikle gece dışarıdan görünen ışık caydırıcı olacaktır.

4. Sosyal medyadan paylaşım yapmayın
İlerleyen teknolojiyi hırsızlar da iyi kullanır. Eğer tatiliniz boyunca sürekli fotoğraf paylaşırsanız, evinizi takipteki kişilerin dikkatini çekebilirsiniz. Günümüzde artık bu zor gibi görünse de tatilden dönene kadar paylaşım yapmamaya özen gösterin.

5. Tüm kapıları ve pencereleri kontrol edin
Yola çıkmadan hemen önce tüm kapılarınızı ve pencelerinizi tekrar bir kontrol edin. Unutulmuş açık bir pencere ile tatile gitmek istemezsiniz.

6. Güvenlik sistemi
Bu basit önlemler hırsızları caydırmaya yardımcı olabilir. Ancak, hala bunlar yeterli gelmiyor ve aklınız hep evinizde kalıyorsa, ev güvenlik sistemi kurdurun.

7. Kamera yerleştirin
Evinize yerleştirebileceğiniz kamera sistemi ile, cep telefonunuz ya da bilgisayarınızdan evinizi sürekli kontrol altına tutabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,819BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra yatağınızda bu güzel kokudan eser kalmaz. Yatağınızın çarşafları değiştirinceye kadar...

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin, farklı yerlerde kullanın! Makarna suyunu, farklı yemekler için, güzelliğiniz için...

Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Ahşap eşyaların hoş görünmesini istiyoruz, ama her zaman güzel görünmesini sağlayan şeyin, aslında ahşabın kendisi için iyi olamayacağını bilmeniz gerekiyor. Aerosol ahşap cila spreyleri...

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...