Ana Sayfa HAYAT PRATİK Sıcak Günlerde En İyi Sonucu Veren Temizlik İşleri

Sıcak Günlerde En İyi Sonucu Veren Temizlik İşleri

Evinizde yaptığınız temizlik her zaman istediğiniz sonucu vermeyebilir. Temizlenecek bazı eşya veya yerler güneşli havada temizlendiğinde en iyi sonucu verir.

İşte güneşin sıcak ışığını kullanarak temizlemeniz gereken yerler ve eşyalar…

1. Pencereler
Günün erken saatlerinde pencerelerinizi temizlemeyin. Böylece sıcak gün ortası güneşi sayesinde camlarınız kurudukça su izleri de kalmaz.

2. Pencere çerçeveleri
Camlarınızı temizlemek için zaman harcıyorsanız, pencerelerinizin her parçasını temizleyin, sadece camlarla temizliği sınırlandırmayın. Sıcak güneş ışığı temizliğinizin daha da iyi sonuçlar vermesini sağlar.

3. Çöp kutuları
Dışarıda tuttuğunuz çöp kutularını yıkayın. Yıkama ile çıkmayan lekeleri ve izleri fırçalayarak çıkarın. Sonra çöp kutularınızı doğal olarak dezenfekte edecek güneşte kurumaya bırakın.

4. Beyaz çamaşırlar
Beyaz çamaşırlarınızın daha da beyaz olması için yöntemler arıyorsanız, en doğal beyazlatıcı güneş ışığıdır. Beyaz çamaşırlarınıza makinede normal yıkama yapın ve sonra açık havada güneş ışığını tam olarak alması için asın.

Güneş ışığı, beyazlarınızı daha beyaz yapar ve çamaşırlardaki istenmeyen yoğun deterjan kokularının gitmesini sağlar.

Evde yapabileceğiniz 8 temizlik ürünü tarifi

5. Dış mekan mobilyaları
Dış mekandaki mobilyalar sürekli temizlenmez, o nedenle de çok kirli olmaları normaldir. Sıcak güneş ışığının olduğu bir günü seçin ve dış mekan mobilyalarınızı yıkayın ve bir bez ile kurulayın. Mobilya minderlerini de fırçalayarak temizleyin ve hepsini güneşte kurumaya bırakın.

İlgili Makaleler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,808BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...