Ana Sayfa GÜZELLİK Düğün Gününde “Sivilce” Kabus Olmasın

Düğün Gününde “Sivilce” Kabus Olmasın

0
165

Yaklaşmakta olan nikahlarınızı yorulmadan planlamak için sayısız saatler, günler ve aylar geçirdiniz. Ancak yaşanan bu gerginliklikler genellikle sivilcelerin çıkmasıyla son bulabilir. Sivilceleri hızlı bir şekilde en aza indirmek için yapabilecekleriniz var.

Sivilceden kurtulmanın altın kuralı, onu yalnız bırakmaktır. Baş veren iğrenç bir beyazın olmasına izin vermek zor olsa da, ona dokunmamak önemlidir, çünkü parlatmak şişmeye ve kötüleşmeye neden olabilir.

Eğer buna karşı koyamazsanız, akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Dermatologlar, ilk olarak sivilcenin üzerinde beyaz bir başın olup olmadığını kontrol etmeyi öneriyor. Kesinlikle başı bulunmayan bir sivilceye sıkmaya kalkmayın. Mutlaka daha kötü olacaktır.

Daha sonra, kir ve fazla yağı temizlemek için hafif ve nemlendirici bir temizleyici kullanmanız öneriliyor.

Sivilcenin başı varsa ellerinizi iyice yıkadıktan sonra hafifçe sıkın ve iltihabı dışarıya alın.

Püstülün (sivilce başının) güvenli bir şekilde çıkarılmasından sonra, alanın tedavi edilmesi anahtardır. Enflamasyonu hafifletmek için enfekte bölgeye hidrokortizon merhem sürülmesi gerekir. Bunu günde üç kez uygulayın. Zaman izin verirse, merhemi yatağa yatmadan önce yüzde beş benzoil peroksitle karıştırın, böylece kızarıklık ve iltihaplanma üzerinde iki kat daha fazla etkili olur. Benzoil peroksit akne tedavileri için, tezgah üzerinde birçok seçenek bulunmaktadır.

Bir başka yapabileceğiniz ise kortizon kremini ile bebek aspirinin karıştırılarak sıkılan sivilcenin üzerine sürülmesidir. Bu da etkili bir sivilceyi söndürür.

Terlemek
Bu nedenle günde üç kez hidrokortizon uyguladınız ve büyük gününüze benzoil peroksit banyosu yapan geceler geçirdiniz. . . şimdi ne olacak? Sivilce hala devam ediyorsa, uzmanların önerisi en az 30 dakika kardiyo yapın. Endorfinleriniz içeri girecek ve inflamasyonu azaltacaktır. Egzersiz, aynı zaman kan akışını sağlamak için kolay bir yoldur.