Ana Sayfa GÜZELLİK Sadece Tek Bir Egzersizle Karnınızı Düzleştirebilirsiniz

Sadece Tek Bir Egzersizle Karnınızı Düzleştirebilirsiniz

Diastasis Recti yani doğum sonrası karında sarkma sorunu yaşıyorsanız, günde sadece 10 dakika ayırarak, kaslarınızı yeniden eski haline getirebilir, sıkı ve düz bir karına sahip olabilirsiniz. Bunun için spor salonlarına gitmeye ve saatler harcamaya da gerek yok. Sadece tek bir egzersizle karın bölgesini sıkılaştırabilirsiniz.

Hamilelik sırasında, bebeğin büyümesi, karın kaslarının ayrılmasına neden olur. Bu da doğumdan sonra sarkık bir karın demektir.

Düz bir karın ve daha ince bir bel için 10 dakikalık basit bir egzersiz yeterli. Ve bunu yapmak için evinizden bile ayrılmanıza gerek yok.

Yere bağdaş kurup oturun ve ellerinizi göbeğinizin üzerine yerleştirin. Derin bir nefes alın ve karnınızın tamamen genişlemesine izin verin. Nefes verirken, karın kaslarınızı omurganıza doğru olabildiğince geri çekin, karın kaslarınızın kasıldığını hissedin.

Tekrar nefes verin ve karnınızı daha fazla iterek genişlemesini sağlayın. Tekrar nefes alın…

Bu egzersizi 10 dakika süreyle yapmaya devam edin.

Diastasis Recti sorunu yaşayan kadınlarla yapılan araştırmalarda, tüm kadınların Diastasis Recti sorununun çözüldüğü görülmüştür.

Bu egzersiz, erkekler ve hamile olmayan kadınlarda test edilmemiş olsa da, karın bölgesini sıkılaştırmak ve daha ince bir bele sahip olmak isteyenler için de yararlı olacağı düşünülmektedir.

İlgili Makaleler

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla...

Batıkları Önlemenin 5 İpucu

Batıkları Önlemenin 5 İpucu. Ah, bataklıklar. Onlar acı vericidir, kötü görünürler ve en hassas...

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin. Dişlerimiz, kemiklerimiz, cilt, saçlarımız aynı temel besin maddeleri ve...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak için farklı yöntemler uygulanması gerekir. Süet bir giysinizde leke varsa...

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı. Kendi bulaşık makinanızın deterjanını yapmak hem kolay hem de ucuzdur. Böylece bulaşık makinası deterjanlarında bulunun kimyasallardan da uzak...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla Fas'ta geleneksel olarak kullanılan altın, pürüzsüz bir yağdır. Esansiyel yağ...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan veya bahar aylarında çiçek açan ağaçları seçerseniz çok daha güzel...