Ana Sayfa GÜZELLİK Sadece Tek Bir Egzersizle Karnınızı Düzleştirebilirsiniz

Sadece Tek Bir Egzersizle Karnınızı Düzleştirebilirsiniz

Diastasis Recti yani doğum sonrası karında sarkma sorunu yaşıyorsanız, günde sadece 10 dakika ayırarak, kaslarınızı yeniden eski haline getirebilir, sıkı ve düz bir karına sahip olabilirsiniz. Bunun için spor salonlarına gitmeye ve saatler harcamaya da gerek yok. Sadece tek bir egzersizle karın bölgesini sıkılaştırabilirsiniz.

Hamilelik sırasında, bebeğin büyümesi, karın kaslarının ayrılmasına neden olur. Bu da doğumdan sonra sarkık bir karın demektir.

Düz bir karın ve daha ince bir bel için 10 dakikalık basit bir egzersiz yeterli. Ve bunu yapmak için evinizden bile ayrılmanıza gerek yok.

Yere bağdaş kurup oturun ve ellerinizi göbeğinizin üzerine yerleştirin. Derin bir nefes alın ve karnınızın tamamen genişlemesine izin verin. Nefes verirken, karın kaslarınızı omurganıza doğru olabildiğince geri çekin, karın kaslarınızın kasıldığını hissedin.

Tekrar nefes verin ve karnınızı daha fazla iterek genişlemesini sağlayın. Tekrar nefes alın…

Bu egzersizi 10 dakika süreyle yapmaya devam edin.

Diastasis Recti sorunu yaşayan kadınlarla yapılan araştırmalarda, tüm kadınların Diastasis Recti sorununun çözüldüğü görülmüştür.

Bu egzersiz, erkekler ve hamile olmayan kadınlarda test edilmemiş olsa da, karın bölgesini sıkılaştırmak ve daha ince bir bele sahip olmak isteyenler için de yararlı olacağı düşünülmektedir.

İlgili Makaleler

Batıkları Önlemenin 5 İpucu

Batıkları Önlemenin 5 İpucu. Ah, bataklıklar. Onlar acı vericidir, kötü görünürler ve en hassas...

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin. Dişlerimiz, kemiklerimiz, cilt, saçlarımız aynı temel besin maddeleri ve...

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri. Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak her bayanın isteyebileceği güzellik...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları. Kaliteli tencere ve bakeware için alışveriş yaparken, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda önemli marka vardır. Ancak, marka adı...

Ruh Halinizi Düzeltecek 5 Koku

Ruh halinizi hızla düzelmek ve sakinleşmek mi istiyorsunuz? Zihninizin sakinleşmesi için sıradışı yolları deneyebilirsiniz. Bu yollardan biri de Aromaterapi, ya da koku tedavisidir. Kokuların...

Batıkları Önlemenin 5 İpucu

Batıkları Önlemenin 5 İpucu. Ah, bataklıklar. Onlar acı vericidir, kötü görünürler ve en hassas noktalarda bile meydana gelebilirler. Özellikle bikiniler ve kısa şortlar giymeye...

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin. Dişlerimiz, kemiklerimiz, cilt, saçlarımız aynı temel besin maddeleri ve minerallerden oluşur. Bu besinleri diyetimizden almadığımızda, sağlık sorunları ortaya çıkar....