Ana Sayfa GÜZELLİK Makyaj Astarı Nedir, Neden ve Nasıl Uygulanır?

Makyaj Astarı Nedir, Neden ve Nasıl Uygulanır?

0
2856

Makyajınızın uzun süre bozulmadan kalmasını istiyorsanız, makyaj astarı bu konuda size yardımcı olacaktır. Uğraşarak yaptığınız makyajınız bir süre sonra lekelenmeye, akmaya ve çizilmeye başlar. Makyaj astarı uygulamanız durumunda uzun saatler makyajınız taze kalır, aynı zamanda sivilce izleri, ince çizgiler de kaybolur.

Makyaj astarı, cildiniz ve makyajınız arasında ekstra bir tabaka oluşturmanıza yardımcı olur. Bu da makyanızın daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olur. Ayrıca, cildinizi pürüzsüz hale getirir, cildinizin tonunu aydınlatır, büyük gözenekleri ve ince çizgileri kapatır.

Makyaj astarı nasıl uygulanır?

Makyaj astarını uygulamak ve makyajınızın gün boyu taze kalmasına yardımcı olmak için aşağıdaki basit adımları izleyin.

  1. Cildinizi hazırlayın

Makyajınızın kusursuz görünmesini istiyorsanız en önemli adım budur. Yüzünüzü yıkamak için hafif bir temizleyici kullanın ve cildinizi nemlendirin. Astara geçmeden önce cildinizin nemlendiriciyi emmesi için birkaç dakika bekleyin.

  1. Astarın uygulanması

Nohut büyüklüğünde bir miktar makyaj astarını elinizin üstüne koyun ve parmak uçlarınızla yüzünüzün farklı yerlerine nokta dokta değdirin ve sonra yüzünüzün her yerine ince bir tabaka sürün. Makyaj astarını göz çevrenize de uygulayabilirsiniz. Göz farınızın dağılmasını önler ve kaz  ayaklarının görünümünü hafifletir.

Makyaj astarını uyguladıktan sonra makyaja geçmeden önce birkaç dakika bekleyin. Makyaj astarıyla büyük gözeneklerin ve ince çizgilerin kapandığını, kızarıklıkların kaybolduğunu ve cildinizin dokusunu dengelendiğini göreceksiniz.

Astarın ardından makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Makyaj astarını en iyi şekilde uygulamak için tüyolar

Makyaj astarını çok fazla kullanmamaya özen gösterin.

Astarı uygulamadan önce mutlaka nemlendirici sürün.

Cildinize renk vermek isterseniz, renkli astarları tercih edin.

Farklı cilt tipleri için astar nasıl seçilir?

Kuru bir cildiniz varsa, nemlendirici özelliği olan bir bir astar seçin.

Cildiniz yağlı ise, yağ üretimini azaltmak ve parlamayı en aza indirmek için mat astarları kullanın.

Sivilce eğilimli veya çok hassas bir cilde sahipseniz, su bazlı astarları tercih edin. Çünkü silikon bazlı astarlar gözenekleri tıkayabilir ve – tahrişe neden olabilir.