Ana Sayfa GÜZELLİK Ladin Esansiyel Yağının Sağlık ve Güzellik Faydaları

Ladin Esansiyel Yağının Sağlık ve Güzellik Faydaları

Ladin esansiyel yağı, yaprak dökmeyen diğer ağaçlardan elde edilen esansiyel yağlara kıyasla çok hoş ve daha hafif bir kokuya sahiptir. Ladin yağı, kokusunun yanı sıra sağlık ve güzellik faydalarıyla da tercih edebileceğiniz bir esansiyel yağdır.

İşte ladin esansiyel yağının sağlık ve güzellik faydaları…

Enerjiyi artırır
Ladin esansiyel yağı, enerji artırma özelliği nedeniyle yoğun fiziksel ve zihinsel aktivitelerde bulunacak kişiler için idealdir. Ancak enerjiyi artırdığı için, uyuma sorunu yaratabileceğinden gece saatlerinde kokuyu kendinizden uzak tutmak isteyebilirsiniz.

Metabolizmayı düzenler
Ladin esansiyel yağının, metabolizmanın düzenlenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Ladin esansiyel yağının kokusu etkili bir şekilde zayıflamak isteyen herkes için yararlı olabilir.

Stresi düşürür
Stresli bir ortamda bulunuyorsanız, ladin esansiyel yağına güvenebilirler. Bunun nedeni, ladin ağacından gelen bu yağın, strese daha iyi uyum sağlamada vücuda yardımcı olan adrenalleri desteklediği bilinmektedir.

Ruh halini iyileştirir
Ladin esansiyel yağı hoş kokusu nedeniyle, ruh halini iyileştirmek için kullanılabilir. Depresyon gibi durumlarda yiyeceklere yönelmek yerine, mutluluk hissi için ladin esansiyel yağı tercih edilebilir.

Bağışıklığı güçlendirir
Ladin esansiyel yağının, bağışıklık ve solunum sistemini, mikroorganizmalardan korunmasına yardımcı olacak şekilde desteklediği bilinmektedir. Çalışmalar ayrıca, ladin esansiyel yağının, havadaki belirli zehirli maddeleri nötralize edebileceğini de göstermiştir ki, bu da hafif kokulu esansiyel yağı, solunum sistemi ile ilgili sorunların giderilmesinde gerçekten etkili kılan şeydir.

Ağrı ve enflamasyonu azaltır
Topikal olarak kullanıldıklarında eklem ağrılarını ve iltihapları hafifletmeye yardımcı olabilecek pek çok şey vardır ve ladin esansiyel yağı bu çok faydalı ürünlerden biridir.

Cilt sorunlarını azaltır
Ladin esansiyel yağı, sedef hastalığı, egzama ve dermatit gibi çeşitli cilt problemleri için rahatlama sağlamada çok iyidir.

İnce çizgileri ve kırışıklıkları yok etmek, genç görünmek için de ladin esansiyel yağı mükemmeldir. Olağanüstü bir cilt nemlendiricisi olduğundan, ladin esansiyel yağı cilt yaşlanma belirtilerinin görünümünü geciktirmede yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,857BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...