Ana Sayfa Ev BANYO Hayatınızı Kolaylaştıracak Banyo Temizliğinin Pratik Yolları

Hayatınızı Kolaylaştıracak Banyo Temizliğinin Pratik Yolları

Temizlik için çok zaman harcamaktan şikayetçiyseniz, özellikle banyo temizliği süresini en aza indirecek kolay yolları deneyebilirsiniz. Böylelikle, banyonuz hem her zaman temiz olur hem de banyo temizliği için zaman ayırmanıza gerek kalmaz.

Banyoyu kullanırken yapacağınız küçük işler, sizi zorlu bir temizlik sürecinden ve harcayacağınızdan zamandan kurtarır.

Lavabo armatürlerini kurulayın
Lavabo musluğunuzda su lekeleri oluşmasını basit bir yöntemle önleyebilirsiniz. Lavaboyu her kullandığınızda, musluğu ve aynaya sıçrayan su damlalarını hemen kurulayın. Bu, ayna ve muslukta su lekesi oluşmasını önleyeceği için, sonradan onları temizlemek için zaman ve çaba harcamanızın önüne geçer.

Duşunuzu her gün silin
Sadece temizlik günlerinde duşunuzu temizliyorsanız, zorlu lekeler ve küf gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun yerine duşu her kullandığınızda, bir çekçek alın ve küveti, duvarları, duş camını hızla silin ve kurutun. Her şeyi kuru tutmak, kir ve küflere karşı iyi bir savunmadır.

Duş başlığı için pratik çözüm
Duş başlığını temizlemenin en iyi yolu, en kolay olanıdır. Eşit miktarda beyaz sirke ve suyu bir torbaya doldurun ve duş başlığını içinde olacak şekilde bağlayın. Birkaç saat veya gece boyunca bekletin, sonra durulamak için duşu sıcak suyla çalıştırın.

Yıkanabilir duş perdesi
Duş perdeleri çok sık temizlenmedikleri için çok fazla kirlenirler. Duş perdelerini çamaşır makinesinde yıkanabilir olanlarını tercih ederseniz, sık sık yıkama imkanı bulabilir ve duş perdesini uzun süre temiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Klozete karbonat dökün
Klozeti uzun süre temiz tutacak hiçbir ürün yoktur ama karbonatla temizleme süresini uzatabilirsiniz. Sifonu çekmeden önce klozetin içine bol miktarda karbonat dökün ve sonra sifonu çekin.

İlgili Makaleler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...