Ana Sayfa HAYAT PRATİK Çamaşırları Nasıl Kurutmanız Gerekir?

Çamaşırları Nasıl Kurutmanız Gerekir?

Çamaşır kurutma makineleri giderek daha popüler hale geliyor. Tüm ıslak çamaşırları asmakla uğraşmak yerine, makineye atmak ve hızlıca kurutmak çok daha kolay. Ancak, çamaşırları asarak güneşte kurutmanın faydalarını da bilmek gerekir.

Eğer çamaşırları asmak için yeriniz varsa, yıkadığınız çamaşırları güneşte kurutmak daha iyidir. Çünkü, giysileri kurutma makinesinde değil, asarak kuruttuğunuzda daha uzun süre dayanırlar. Bununla birlikte, asarak kurutmanın giysilerin şeklinin bozulması ya da renk değiştirmesi gibi birkaç dezavantajı da var. Aşağıdaki ipuçlarını okuyarak, çamaşırları nasıl kurutmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

1. Asmak
Islak giysiler, mandalla astığınızda gerilebilirler. Giysilerinizi baş aşağı astığınızdan emin olun, böylece mandalın neden olduğu iz ve şekil bozulması giysinin üst bölgesinde oluşmamış olur. Renkli kıyafetleri çok güneşli günlerde iç mekana ya da gölgeli bir alana asın, çünkü güneş çamaşırlarınızın rengini soldurabilir.

2. Ağır giysiler
Uzun elbiseler gibi ağır çamaşırları, ahşap elbise askısına takarak asın. Bu şekilde, ağır giysiler şeklini en iyi şekilde koruyacaktır. Aksi takdirde kıyafetler uzayabilir.

3. Beyaz çamaşırlar
Güneşin çamaşırları ağartma özelliği vardır. Bu özellik renkli çamaşırlar için kötü olabilir ama beyaz çamaşırların daha da beyaz olmasını sağlar. O nedenle beyaz çamaşırları bol güneş alan yerde kurutun.

4. Sert çamaşırlar
Havlu gibi yıkandıktan sonra sertleşen çamaşırların sertleşmesini önlemek için çamaşır makinesine biraz beyaz sirke ekleyebilirsiniz. Bu, doğal bir yumuşatıcı olarak çalışır ve çamaşırlardaki deterjan kalıntılarını yok eder. Sirke kokusunu gidermek için, çamaşırları rüzgar alan bir yere asın, kokudan eser kalmayacaktır.

İlgili Makaleler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun,...

Gider Temizleyicisi Yapabilirsiniz

Gider temizleyicisi yapmak gerçekten çok basit. Yiyecek artıkları, saç, yağ gibi nedenlerle sık sık...

Protez Diş Temizleyicisi İle Yapabileceğiniz 7 Şey

Protez diş temizleyicisi tabletler, tıpkı karbonat gibi çkok farklı amaçlar için kullanılabilir. İşte bunlardan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,804BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun, batik boyanın parlak, canlı renkleri her şeye imza niteliğinde bir...

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler ve toksinler gibi çevresel faktörlerden darbe alabilir. Ayrıca saç bakım...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle saçınızın uçlarında, taramaya çalıştığınızda zorluk çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uğraşmak...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha fazla yarar sağlıyor. Doğal yollardan tüketilen tuz, limon ve karabiber,...