Ana Sayfa GÜZELLİK Saç İçin Kahverengi Şeker Peeling Tarifleri

Saç İçin Kahverengi Şeker Peeling Tarifleri

0
854

Hiçbir sonuç vermeyen pahalı saç peelinglerinden sıkıldıysanız, evde kendi saç peelinginizi yapabilirsiniz. Bu saç peelingi tarifleri, saç kalitenizi haftalar içinde değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda saçlarınızı güçlendirir.

Saç peelinginizi evde doğal malzemelerle hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki 3 farklı saç peelingi ile saç diplerini derinlemesine temizleyebilir, kepeği yok edebilir ve saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Kahverengi şeker ile saç peelingi tarifleri

1. Yulaf ezmesi ve kahverengi şeker peelingi
Kahverengi şeker ve yulaf ezmesi, kafa derisini temizler, kirleri temizler ve saç köklerinin kan dolaşımını hızlandırır.

Malzemeler:
– 2 çay kaşığı esmer şeker
– 2 çay kaşığı yulaf ezmesi
– 2 çay kaşığı saç kremi
– 15 damla zeytinyağı

Bir kasede kahverengi şeker ve yulaf ezmesini karıştırın, saç kremini de ekleyin. Ellerinizi kullanarak malzemeleri iyice karıştırın.
15 damla zeytinyağı ekleyin ve karıştırmak için bir kaşık kullanın.

Hazırladığınız karışım, saç diplerine peelingi yapmak için hazır.

2. Jojoba yağı ve kahverengi şeker peelingi
Jojoba yağı ve kahverengi şeker peelingi kepeği giderir, saç dökülmesini önler ve saçınızı etkili bir şekilde nemlendirir. Ayrıca saçınızı güneşin zararlı ışınlarına karşı korur.

Malzemeler:
– 2 yemek kaşığı kahverengi şeker
– 2 yemek kaşığı limon suyu
– 2 yemek kaşığı jojoba yağı
– 1 yemek kaşığı deniz tuzu

Bir kasede kahverengi şeker ve deniz tuzunu karıştırın. Jojoba yağı ve taze limon suyu ekleyin. Bir kaşıkla  karıştırın.

Jojoba yağı ve kahverengi şeker peelinginiz kullanıma hazır.

3. Karbonat ve kahverengi şeker peelingi
Bu karışım, bakterileri ve kepeği gidermek için ayda bir kez kullanılabilir. Saçınızı hasara karşı koruyacak antiseptik özellikler içerir.

Malzemeler:
-1 tatlı kaşığı esmer şeker
– 1 çorba kaşığı şampuan
– 3 damla çay ağacı yağı
– 1 çay kaşığı karbonat

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Saçlarınıza karışımla masaj yaparken, kafa derisi ve köklerine odaklanın. Birkaç dakika saç diplerine masaj yapmak, Bu kan dolaşımını artıracaktır.