Ana Sayfa SAĞLIK Neden Fermente Gıdalar Tüketmeniz Gerekir?

Neden Fermente Gıdalar Tüketmeniz Gerekir?

Kefir ve turşu, beslenmenize eklemeniz gereken birkaç fermente gıdadan bazılarıdır. Tatları sizin için çok güçlü olabilir, ama aslında sizi sağlıklı tutan çok önemli vitamin ve mineral kaynaklarıdır.

İşte beslenmenize fermente gıdalar eklemenin sizin için yararlı olabileceğine dair birkaç neden…

Vücudun besin maddelerini daha iyi emmesine yardımcı olur
Fermente gıdalar yemenin faydalarından biri, vücudunuzun besin maddelerini daha iyi emmesine yardımcı olmasıdır. Bunun nedeni, bu yiyeceklerin sindirimi gerçekten iyileştirmesidir, ki bu da sizin tükettiğiniz besinleri temizler, böylece vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri alır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir
Fermente gıdalara bağlı bir başka sağlık faydası, bağışıklık sisteminize destek sağlayabilmesidir. Fermente gıdalar yediğinizde, aslında sisteminizdeki antikor sayısını artırırsınız, böylece vücudun mikroplarla ve hastalıklarla mücadele etmesi kolaylaşır.

Gıdaları daha iyi koruyabilir
Fermente edilmiş gıdaların raf ömrü daha uzundur. Yiyecekleri fermente ederek hem uzun süre tüketme imkanınız olur hem de bu gıdalardaki besin maddelerinin de korunmasını sağlarsınız.

Cildinizin güzel görünmesini sağlar
Kızarıklık, egzama, sivilce ve benzeri çeşitli cilt sorunlarından şikayetçiyseniz, bağırsak bakterileriniz dengede değildir. Fermente gıdalar bağırsak florasına denge kazandırır. Böylelikle, vücuttaki herhangi bir inflamasyon azalır ve bu da cildinizin doğal güzelliğini geri kazanmasına yardımcı olur. Cildinize uyguladığınız makyaj miktarını azaltın ve cildinize doğal bir ışıltı getirmek için daha fazla fermente gıdalar tüketin.

Ruh halinizi iyileştirir
Bilim adamları, bağırsakların ruh hali üzerinde ne kadar önemli olduğunu anladılar. Bağırsak düzgün bir şekilde dengelenmezse, kişinin ruh hali de etkilenebilir. Bir iş hakkında endişe duyuyorsanız, ruh halinizi iyileştirirken midenizi de sakinleştirmeye yardımcı olmak için fermente gıdalara yönelebilirsiniz.

Daha ucuzdur
Sağlığınız için organik beslenmek genellikle maliyetlidir. Bütçeniz size bu tür sağlıklı beslenmeyi izin vermiyorsa, fermente gıdaların mevcut beslenme planınıza entegre edilmesi, sağlığınıza olumlu sonuçlar verebilir.

İlgili Makaleler

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha...

Dondurulmuş Limonun Faydalarına Şaşıracaksınız

Dondurulmuş limonun faydalarını biliyor musunuz. Yoğun C vitamini kaynağı olan limonun ne kadar sağlıklı...

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,808BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun, batik boyanın parlak, canlı renkleri her şeye imza niteliğinde bir...

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler ve toksinler gibi çevresel faktörlerden darbe alabilir. Ayrıca saç bakım...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle saçınızın uçlarında, taramaya çalıştığınızda zorluk çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uğraşmak...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha fazla yarar sağlıyor. Doğal yollardan tüketilen tuz, limon ve karabiber,...