Ana Sayfa GÜZELLİK Takma Kirpik Uygulamak İçin Kolay İpuçları

Takma Kirpik Uygulamak İçin Kolay İpuçları

Uzun ve dolgun kirpikler kadının güzelliğine güzellik katar. Doğal olarak harika kirpiklere sahip olacak kadar şanslı değilseniz, istediğiniz kirpiklere sahip olmak için her zaman çok fazla seçeneğiniz var. Bunlardan biri de takma kirpikler…

Kirpiklerinizi uzatmak ve gözlerinizin daha fazla ortaya çıkmasını sağlamak için tercihiniz takma kirpiklerden yana ise, onu nasıl uygulamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu yazıda takma kirpikleri doğru ve kolay uygulamak için ipuçlarını bulabilirsiniz.

Takma kirpik uygulamak ilk başlarda zor gelebilir, ancak sizin için zamanla rimel sürmekten bile kolay hale gelebilir.

Takma kirpik uygulamak için gerekli malzemeler

  • Kirpik kıvırıcı
  • Rimel
  • Eyeliner
  • Cımbız
  • Takma kirpikler
  • Kirpik tutkalı
  • Makas

1. Kirpiklerinizi kıvırın ve rimel uygulayın
Takma kirpik uygularken İlk adım, kirpikleri kıvırmaktır. Çünkü çoğumuzun kirpikleri aşağı doğru kıvrılır. Takma kirpikleri doğru uygulayabilmek için, kirpikleri kıvırmak ve rimeli önceden sürmek en iyisidir. Bir sonraki adıma geçmeden önce rimelin kurumasını bekleyin.

2. Takma kirpikleri kendinize göre kesin
Takma kirpikleri ambalajlarından çıkarmak için cımbız kullanın. Takma kirpiklerin tam da size göre olması için uzunluğunun ayarlanması gerekir. Ne kadar kesmeniz gerektiğini ölçün. Dış köşeden çok daha az keserek başlayın, böylece kirpiğin şeklini ve güzelliğini bozmazsınız.

3. Takma kirpikleri uygulayın
Takma kirpiklerin dipleri boyunca, takma kirpik tutkalını sürün. Tutkalı abartmayın, sadece biraz yeterlidir. Yaklaşık 10 saniye bekleyin ve kirpikleri biraz havalandırın.

Önce iç köşeyi yerleştirin ve gözünüzün şeklini takip ederek şeridin geri kalan kısmını da yerleştirin. Sonra, parmaklarınızı kullanarak takma kirpik ve gerçek kirpiklerinizi hafifçe karıştırın.

4. Rimel ile bitirin
Daha doğal bir görünüm istiyorsanız, takma kirpiklerinizi gerçek kirpiklerinizle düzgün bir şekilde karıştırmak için biraz rimel sürebilirsiniz. Üst kirpik çizginizi siyah bir eyeliner kullanarak belirgin hale getirebilirsiniz.

İpuçları ve önlemler

Kirpiklerin kavisli olduğundan emin olun
Kirpik şeritlerine bir kavis vermek önemlidir, çünkü bu onların gözlerin şeklini oluşturmasına yardım eder.

Kirpikleri kendinize göre özelleştirin
Kirpikleri gözünüzün şekline göre ölçmek ve özelleştirmek de çok önemlidir. Kirpikler gözleriniz için çok uzun veya genişse, keserek fazlalığı düzeltin.

Ayna büyük bir faktördür
Mükemmel takma kirpik uygulamasında aynanın yeri fark yaratır. Aynayı düz bir yüzeye yerleştirin.

Takma kirpiklerinizi doğru şekilde çıkarın
Takma kirpiklerinizi çıkarmak için, yağsız bir makyaj çıkarıcı ile bir kulak çubuğu kullanın. Bu doğal kirpiklerin zarar görmesini önleyecektir. Takma kirpikleri çıkardıktan sonra, doğal kirpiklerinizdeki artık tutkaldan kurtulmak için biraz Hindistan cevizi yağı kullanın.

Takma kirpikleri temizleyin
Takma kirpikleri temizlemek istiyorsanız, sıcak su ve hafif bir şampuan kullanın ve kirpikleri hafifçe ovalayın. Bu, üzerlerinde biriken rimel, kir ve yapıştırıcıyı yerinden çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Tutkal gerekli mi?
Kirpiklerin göz kapaklarına yapışması için bir çeşit yapıştırıcı gerekir. İsterseniz yapışkan kirpikleri tercih edebilirsiniz. Bu tip kirpikler zaten yapışkan bir kenara sahiptir, böylece bunları doğrudan doğal kirpiklerin üstüne yerleştirebilirsiniz.

Sahte kirpikler doğal kirpiklere zarar verir mi?
Eğer takma kirpikleri çıkarırken, gerçek kirpiklerinizi zorlamazsanız, kirpiklere zarar vermezler.

İlgili Makaleler

Saç Kremi Kullanırken Yapılan 5 Hata

İyi bir şampuanın ardından saç kremi ve ara sıra: bir saç maskesi. Çoğu insan...

Anti-Aging Tonik Yapımı

Bu yazımızda yaşlanan ciltler için mükemmel olan ev yapımı bir yüz toniği ve parlatıcısını...

Kastil Sabunu Kullanırken Yapılmaması Gereken Hatalar

Kastil sabunu, doğal ev temizliğinden kişisel bakıma kadar pek çok yerde kullanmak güvenli olabilir....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Baharatlar Yararları İçin Nasıl Kullanılmalı?

Evde sürekli yemek yapıyorsanız muhtemelen eviniz baharat deposuna dönmüştür. Peki bunları doğru sakladınız mı? Baharatları doğru saklayarak ve doğru bir şekilde kullanarak istediğiniz faydayı...

Fırında Hızlı Yoğurt Nasıl Yapılır?

Günümüzde herkes yoğurdunu evinde yapmak istiyor. Tıpkı anne ve büyük annelerimiz gibi. Piyasada satılan yoğurtların bozulmadan buzdolabında haftalarca hatta aylarca kalması içindeki katkı maddelerinden...

Ayakları Ayakkabı İçinde Sıcak Tutacak Yöntem

Kış ve dışarısı gittikçe soğuyor. Bu düşük sıcaklıklar ellerinizin ve ayaklarınızın donuyormuş gibi hissetmesine neden olabilir. Uzun bir yürüyüşten sonra eve geldiğinizde ayaklarınız donmuş...

Saç Kremi Kullanırken Yapılan 5 Hata

İyi bir şampuanın ardından saç kremi ve ara sıra: bir saç maskesi. Çoğu insan için bu, saç bakımına genel yaklaşımlarıdır. Ama uzmanlar saç kremi...