Ana Sayfa SAĞLIK Osteoporoz İçin Geleneksel Çin Telafileri

Osteoporoz İçin Geleneksel Çin Telafileri

Kemik erimesi, kemik yoğunluğunun azalmasından dolayı kemiklerin zayıflamasıdır. Bu, kemikleri kırılmaya daha duyarlı bir hale getirir. Bazı insanlar, beslenme ve yaşam tarzları​​nedeniyle osteoporoza daha eğilimlidirler. Eğer osteoporoz sorunu yaşıyorsanız uygulayabileceğiniz çok farklı geleneksel Çin tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Osteoporozun en yaygın nedenlerinden bazıları fiziksel aktivite azlığı, sigara içme, aşırı alkol alma ve kalsiyum eksikliğidir. Bu sağlıksız alışkanlıklardan kaçınarak, osteoporoz riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Geleneksel Çinli şifacılar, osteoporozu önlemek ve hatta tersine çevirmek için çeşitli doğal yöntemler uygularlar. Bunlardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Böbreklerin güçlendirilmesi
Geleneksel Çin ve günümüz tıbbına göre, osteoporoz böbreklerin yanlış işleyişine bağlı olabilir. Bunun nedeni, kemiklerin kendilerini güçlendirmek için ihtiyaç duydukları bazı mineralleri (kalsiyum, fosfor vb.) vücuttan dışarı çekilebilmeleri ve böylelikle de böbreklere zarar verebilmeleridir. Bu da kemiklerin zayıflamasına neden olabilmektedir.

Günlük olarak yeterli miktarda su içmek, sodyum ve şekerli gıdaların alımını sınırlamak, böbrekleri sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Geleneksel Çinli şifacılar da böbrek sağlığını desteklediği kanıtlanmış bitkisel çözümler kullanırlar. En çok kullanılan bileşenlerden bazıları astragalus (geven otu) ve meyan köküdür.

Akupunktur ve masaj
Geleneksel Çin şifalarından bahsedildiğinde, akupunktur ilk alka gelen yöntemlerden biridir. Akupunktur, çeşitli sağlık sorunlarına iyi geldiği bilinen bir alternatif tedavi şeklidir ve bunlardan biri de osteoporozu zayıflatmasıdır.

Akupunktur, kemiklerin güçlenmesine yardımcı olan minerallerin emiliminde rol oynayan bazı hormonların üretimini uyarabiliyor. Ayrıca, akupunkturun osteoporozun bir nedeni olarak bilinen stresle savaşmaya yardımcı olabileceği de bir gerçektir.

Daha sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı
Geleneksel Çin ilaçları her zaman eski bitkilerin kullanımı ve akupunktur iğneleriyle sınırlı değildir. Örneğin, geleneksel Çin tıbbı hekimlerinin osteoporozun önlenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarını önerdikleri bilinmektedir. Beslenmenin, kemikleri güçlü kılmak için çok önemli olan kalsiyum bakımından zengin olması önerilir. Beslenmeye, potasyum, fosfor, manganez, magnezyum ve K vitamini içeren gıdalar da dahil edilmelidir.

Osteoporozu önlemek için önemli olan bir diğer vitamin de güneşten alabileceğiniz D vitaminidir.

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,841BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...