Ana Sayfa SAĞLIK Osteoporoz İçin Geleneksel Çin Telafileri

Osteoporoz İçin Geleneksel Çin Telafileri

Kemik erimesi, kemik yoğunluğunun azalmasından dolayı kemiklerin zayıflamasıdır. Bu, kemikleri kırılmaya daha duyarlı bir hale getirir. Bazı insanlar, beslenme ve yaşam tarzları​​nedeniyle osteoporoza daha eğilimlidirler. Eğer osteoporoz sorunu yaşıyorsanız uygulayabileceğiniz çok farklı geleneksel Çin tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Osteoporozun en yaygın nedenlerinden bazıları fiziksel aktivite azlığı, sigara içme, aşırı alkol alma ve kalsiyum eksikliğidir. Bu sağlıksız alışkanlıklardan kaçınarak, osteoporoz riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Geleneksel Çinli şifacılar, osteoporozu önlemek ve hatta tersine çevirmek için çeşitli doğal yöntemler uygularlar. Bunlardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Böbreklerin güçlendirilmesi
Geleneksel Çin ve günümüz tıbbına göre, osteoporoz böbreklerin yanlış işleyişine bağlı olabilir. Bunun nedeni, kemiklerin kendilerini güçlendirmek için ihtiyaç duydukları bazı mineralleri (kalsiyum, fosfor vb.) vücuttan dışarı çekilebilmeleri ve böylelikle de böbreklere zarar verebilmeleridir. Bu da kemiklerin zayıflamasına neden olabilmektedir.

Günlük olarak yeterli miktarda su içmek, sodyum ve şekerli gıdaların alımını sınırlamak, böbrekleri sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Geleneksel Çinli şifacılar da böbrek sağlığını desteklediği kanıtlanmış bitkisel çözümler kullanırlar. En çok kullanılan bileşenlerden bazıları astragalus (geven otu) ve meyan köküdür.

Akupunktur ve masaj
Geleneksel Çin şifalarından bahsedildiğinde, akupunktur ilk alka gelen yöntemlerden biridir. Akupunktur, çeşitli sağlık sorunlarına iyi geldiği bilinen bir alternatif tedavi şeklidir ve bunlardan biri de osteoporozu zayıflatmasıdır.

Akupunktur, kemiklerin güçlenmesine yardımcı olan minerallerin emiliminde rol oynayan bazı hormonların üretimini uyarabiliyor. Ayrıca, akupunkturun osteoporozun bir nedeni olarak bilinen stresle savaşmaya yardımcı olabileceği de bir gerçektir.

Daha sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı
Geleneksel Çin ilaçları her zaman eski bitkilerin kullanımı ve akupunktur iğneleriyle sınırlı değildir. Örneğin, geleneksel Çin tıbbı hekimlerinin osteoporozun önlenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarını önerdikleri bilinmektedir. Beslenmenin, kemikleri güçlü kılmak için çok önemli olan kalsiyum bakımından zengin olması önerilir. Beslenmeye, potasyum, fosfor, manganez, magnezyum ve K vitamini içeren gıdalar da dahil edilmelidir.

Osteoporozu önlemek için önemli olan bir diğer vitamin de güneşten alabileceğiniz D vitaminidir.

İlgili Makaleler

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları. Sarımsak kokusu sebebiyle olumsuz bir izlenim bıraksa da, sağlık açısından...

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi. Soğanda bulunan kükürt, bağırsak kurdunu etkili şekilde tedavi...

Yeterli Protein Almadığınızı Gösteren 8 İşaret

Yeterince protein alıp alamadığınızı nasıl bileceksiniz ? Aşağıdaki işaretler sadece bunu gösterebilir. Her ne...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir?

Çizilen Mobilyalar Nasıl Kamufle Edilir? Çok severek kullandığınız bir mobilyanız; odanın içinde eşyaların yerini değiştirirken, evinizi taşırken, herhangi birinin sivri şeylerle dikkatsiz bir şekilde...

Ev Yapımı Gül Suyu

Ev Yapımı Gül Suyu. Sevdiğiniz kişi size bir buket gül mü verdi? Üstelik bu güller kokulu ise o  zaman bu buketi daha kalıcı hale...

Mutfak Ürünlerinin Şaşırtıcı Farklı Kullanım Alanları

Mutfak Ürünlerinin Şaşırtıcı Farklı Kullanım Alanları. Evinizde bir sorunla karşılaştığınızda hemen çözüm üretebilmek gerçekten rahatlatıcıdır. Bu bir leke ya da herhangi bir yerde çatlak...

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları

Sarımsağın Faydalarını Arttırmanın Yolları. Sarımsak kokusu sebebiyle olumsuz bir izlenim bıraksa da, sağlık açısından faydaları sebebiyle en çok tüketilmesi gereken sebzedir. Ancak sarımsakın sağlık...