Ana Sayfa SAĞLIK Osteoporoz İçin Geleneksel Çin Telafileri

Osteoporoz İçin Geleneksel Çin Telafileri

Kemik erimesi, kemik yoğunluğunun azalmasından dolayı kemiklerin zayıflamasıdır. Bu, kemikleri kırılmaya daha duyarlı bir hale getirir. Bazı insanlar, beslenme ve yaşam tarzları​​nedeniyle osteoporoza daha eğilimlidirler. Eğer osteoporoz sorunu yaşıyorsanız uygulayabileceğiniz çok farklı geleneksel Çin tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Osteoporozun en yaygın nedenlerinden bazıları fiziksel aktivite azlığı, sigara içme, aşırı alkol alma ve kalsiyum eksikliğidir. Bu sağlıksız alışkanlıklardan kaçınarak, osteoporoz riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Geleneksel Çinli şifacılar, osteoporozu önlemek ve hatta tersine çevirmek için çeşitli doğal yöntemler uygularlar. Bunlardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Böbreklerin güçlendirilmesi
Geleneksel Çin ve günümüz tıbbına göre, osteoporoz böbreklerin yanlış işleyişine bağlı olabilir. Bunun nedeni, kemiklerin kendilerini güçlendirmek için ihtiyaç duydukları bazı mineralleri (kalsiyum, fosfor vb.) vücuttan dışarı çekilebilmeleri ve böylelikle de böbreklere zarar verebilmeleridir. Bu da kemiklerin zayıflamasına neden olabilmektedir.

Günlük olarak yeterli miktarda su içmek, sodyum ve şekerli gıdaların alımını sınırlamak, böbrekleri sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Geleneksel Çinli şifacılar da böbrek sağlığını desteklediği kanıtlanmış bitkisel çözümler kullanırlar. En çok kullanılan bileşenlerden bazıları astragalus (geven otu) ve meyan köküdür.

Akupunktur ve masaj
Geleneksel Çin şifalarından bahsedildiğinde, akupunktur ilk alka gelen yöntemlerden biridir. Akupunktur, çeşitli sağlık sorunlarına iyi geldiği bilinen bir alternatif tedavi şeklidir ve bunlardan biri de osteoporozu zayıflatmasıdır.

Akupunktur, kemiklerin güçlenmesine yardımcı olan minerallerin emiliminde rol oynayan bazı hormonların üretimini uyarabiliyor. Ayrıca, akupunkturun osteoporozun bir nedeni olarak bilinen stresle savaşmaya yardımcı olabileceği de bir gerçektir.

Daha sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı
Geleneksel Çin ilaçları her zaman eski bitkilerin kullanımı ve akupunktur iğneleriyle sınırlı değildir. Örneğin, geleneksel Çin tıbbı hekimlerinin osteoporozun önlenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarını önerdikleri bilinmektedir. Beslenmenin, kemikleri güçlü kılmak için çok önemli olan kalsiyum bakımından zengin olması önerilir. Beslenmeye, potasyum, fosfor, manganez, magnezyum ve K vitamini içeren gıdalar da dahil edilmelidir.

Osteoporozu önlemek için önemli olan bir diğer vitamin de güneşten alabileceğiniz D vitaminidir.

İlgili Makaleler

Karanfilin Faydalarını Biliyor Musunuz?

Lezzetli kokulu karanfilleri, ev yapımı bir elmalı turta veya kabak tatlısında mükemmel bir tamamlayıcıdır....

Mandalina, Portakal Kabuğu Kurutma ve Faydaları

Kurutulmuş mandalina, portakal kabuklarının, iyi bir sağlık kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Mandalina ve portakal...

Enginar ve Enginar Suyunun Faydaları

Genellikle bir sebze olarak kabul edilmesine rağmen enginar bir tür devedikendir. Bu bitki Akdeniz'de...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Karanfilin Faydalarını Biliyor Musunuz?

Lezzetli kokulu karanfilleri, ev yapımı bir elmalı turta veya kabak tatlısında mükemmel bir tamamlayıcıdır. Karafili bir baharat olarak görebilirsiniz ama aslında bundan daha fazladır....

Mandalina, Portakal Kabuğu Kurutma ve Faydaları

Kurutulmuş mandalina, portakal kabuklarının, iyi bir sağlık kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Mandalina ve portakal meyvelerini tükettikten sonra kabuklarını basit bir şekilde kurutabilir ve çok...

Plastik Fileleri Atmayın

Dünya değişiyor: hepimiz daha az plastik israf etmek istiyoruz. Plastik torbalar birçok yerde yasaklanıyor ve hükümetler plastik ambalajların kullanılmasını azaltmaya çalışıyor. Ne yazık ki,...

Diş İpini Farklı Amaçlar İçin 9 Kullanımı

Evinizde bulunan ve diş aralarınızı temizlemek için kullandığınız diş ipini çok farklı amaçlar için de kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Diş ipleri günlük yaşamda size bir...