Ana Sayfa GÜZELLİK Makyaj Malzemelerinizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?

Makyaj Malzemelerinizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?

Makyaj malzemeleri çok fazla para harcıyoruz. Bazı malzemeleri uzun süre kullanıyoruz. Peki en sık kullanılan makyaj malzemelerinin ömrünün ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Ya da malzemenin size verdiği mesajları doğru okuyabiliyor musunuz?

Sıvı fondöten
Fondöten bir pompaya sahipse daha uzun süre taze kalır, ancak parmaklarınızı şişenin içine sokuyorsanız her 6-8 ayda bir yenilemeyi düşünmelisiniz. Fondöten renginizin yılda en az iki kez değişebileceğini unutmayın.

Sıvı Kapatıcı
Sıvı kapatıcı, her seferinde temiz bir sünger veya aplikatör kullandığınız sürece bir yıla kadar dayanabilir. Parmaklarınızla yaparsanız, 3 ay sonra atmak en iyisidir.

Krem Allık
Krem allık bir yıl sonra değiştirilmelidir. Herhangi bir allığın ömrünü uzatmak için, allık fırçasını düzenli olarak temizleyin ve rengini koruması için karanlık ve kuru bir yerde saklayın. Allığınız ıslanırsa, bakteriyel büyümeyi destekleme riskini alırsınız. Nem, fondöteninizden ve yüz kreminden gelen kalıntı formunda da olabilir. Bunun olmasını önlemek için, fondöten ve nemlendirici uyguladıktan sonra allık kullanmak için birkaç dakika bekleyin.

 

Yüz tozu
Toz yüz makyajı bir yıldan fazla sürebilir, eğer yüzeyde parlak bir birikim olmazsa ve kullanım sırasında herhangi bir ciddi cilt tahrişi olmamışsa.

Pudra Allık / Bronzlaştırıcı
Toz allık ve pudralı bronzlaştırıcılar, çoğumuz renkleri her mevsim değiştirdiğinden, daha geniş bir kategoriye girerler. Uygun bakım ve temiz fırçalarla, toz allık veya bronzlaştırıcıyı 2 yıla kadar saklayabilirsiniz.

Maskara ve Sıvı Eyeliner
Çoğu uzman, 3 ayda bir sıvı göz kalemi ve rimelin atılmasını öneriyor. Ancak 6 aya kadar kullanabilirsiniz. Kurumasına ya da pütürlü olmaya başlamadığı sürece 6 aya kadar iyi olabilir. Tek istisna, bir göz enfeksiyonu olursa. Bu olursa, tüm göz makyaj malzemesini atmanız ve yeni satın almanız gerekir.

Göz farı
Toz göz farı, fırçalarınızı düzenli olarak yıkadığınız ve göz enfeksiyonundan sonra tekrar kullanmadığınız sürece normalde 2 yıla kadar dayanır.

Göz renginize en uygun makyaj nasıl yapılır?

Kalem eyeliner
Düzgün saklandığında ve keskinleştirilirse, kalem eyeliner 2 yıla kadar kullanılabilir. Her kullanımdan önce kalemlerinizi keskinleştirin, onları daha uzun süre kullanmanıza izin verecek şekilde temiz tutun.

Ruj / Dudak Parlatıcısı / Lipliner
Ruj, dudak parlatıcısı ve lipliner, ilk önce kullanmazsanız 2 yıla kadar dayanabilir. Bakteri yetiştirme riski su içermediğinden düşüktür. Ancak, tekrar tekrar ağız bölgesine maruz kaldıklarından, bir yıl sonra bunları değiştirmek daha iyi bir fikir olabilir veya yakın zamanda hastalandıysanız.

Tırnak cilası
Tırnak cilası güzellik dünyasının vazgeçilmezidir. Bakterilerden kötü etkilenmez, ama sonunda kalın ve engebeli hale gelir. Eğer salladığınzda renkler ayrılıyorsa akma zamanı gelmiş demektir.

Makyaj fırçaları
Temizlenmiş ve düzgün bir şekilde saklanırsa, iyi fırçalar yıllarca kullanılabilir, ancak kıllar yıpratmaya veya düşmeye başlarsa yeni bir setin zamanıdır.

İlgili Makaleler

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri. Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak her bayanın isteyebileceği güzellik...

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler. Yeşil temizlik günümüzde çok yaygın. Yeşil temizlik denilince de sirke en çok kullanılan ürün haline geliyor. Sirke, evinizdeki her...

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları. Elinizde hangi yoğurdunuz varsa onu kullanmanın daha önce aklınıza gelmemiş bazı yaratıcı yolları! İşte yoğurtu kullanabileceğiniz alanlar. Lekeleri İyileştir Yoğurt maskesi cildinizi...

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları. Evinizde elma varsa sadece lezzetli bir meyve olmaktan daha çok fayda sağlar. Bir çok yiyecekte farklı amaçlar için kullanabilirsiniz....

Aft İçin Ev Çözümleri

Aft İçin Ev Çözümleri. Ağzı ülseri olarak adlandırılan ağrıyan yaralara neyin neden olduğunu tam olarak bilinmemekle birlikte, çok ağrılıdır. Yemek yemek hatta konuşmak bile...