Ana Sayfa GÜZELLİK Makyaj Malzemelerinizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?

Makyaj Malzemelerinizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?

Makyaj malzemeleri çok fazla para harcıyoruz. Bazı malzemeleri uzun süre kullanıyoruz. Peki en sık kullanılan makyaj malzemelerinin ömrünün ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Ya da malzemenin size verdiği mesajları doğru okuyabiliyor musunuz?

Sıvı fondöten
Fondöten bir pompaya sahipse daha uzun süre taze kalır, ancak parmaklarınızı şişenin içine sokuyorsanız her 6-8 ayda bir yenilemeyi düşünmelisiniz. Fondöten renginizin yılda en az iki kez değişebileceğini unutmayın.

Sıvı Kapatıcı
Sıvı kapatıcı, her seferinde temiz bir sünger veya aplikatör kullandığınız sürece bir yıla kadar dayanabilir. Parmaklarınızla yaparsanız, 3 ay sonra atmak en iyisidir.

Krem Allık
Krem allık bir yıl sonra değiştirilmelidir. Herhangi bir allığın ömrünü uzatmak için, allık fırçasını düzenli olarak temizleyin ve rengini koruması için karanlık ve kuru bir yerde saklayın. Allığınız ıslanırsa, bakteriyel büyümeyi destekleme riskini alırsınız. Nem, fondöteninizden ve yüz kreminden gelen kalıntı formunda da olabilir. Bunun olmasını önlemek için, fondöten ve nemlendirici uyguladıktan sonra allık kullanmak için birkaç dakika bekleyin.

 

Yüz tozu
Toz yüz makyajı bir yıldan fazla sürebilir, eğer yüzeyde parlak bir birikim olmazsa ve kullanım sırasında herhangi bir ciddi cilt tahrişi olmamışsa.

Pudra Allık / Bronzlaştırıcı
Toz allık ve pudralı bronzlaştırıcılar, çoğumuz renkleri her mevsim değiştirdiğinden, daha geniş bir kategoriye girerler. Uygun bakım ve temiz fırçalarla, toz allık veya bronzlaştırıcıyı 2 yıla kadar saklayabilirsiniz.

Maskara ve Sıvı Eyeliner
Çoğu uzman, 3 ayda bir sıvı göz kalemi ve rimelin atılmasını öneriyor. Ancak 6 aya kadar kullanabilirsiniz. Kurumasına ya da pütürlü olmaya başlamadığı sürece 6 aya kadar iyi olabilir. Tek istisna, bir göz enfeksiyonu olursa. Bu olursa, tüm göz makyaj malzemesini atmanız ve yeni satın almanız gerekir.

Göz farı
Toz göz farı, fırçalarınızı düzenli olarak yıkadığınız ve göz enfeksiyonundan sonra tekrar kullanmadığınız sürece normalde 2 yıla kadar dayanır.

Göz renginize en uygun makyaj nasıl yapılır?

Kalem eyeliner
Düzgün saklandığında ve keskinleştirilirse, kalem eyeliner 2 yıla kadar kullanılabilir. Her kullanımdan önce kalemlerinizi keskinleştirin, onları daha uzun süre kullanmanıza izin verecek şekilde temiz tutun.

Ruj / Dudak Parlatıcısı / Lipliner
Ruj, dudak parlatıcısı ve lipliner, ilk önce kullanmazsanız 2 yıla kadar dayanabilir. Bakteri yetiştirme riski su içermediğinden düşüktür. Ancak, tekrar tekrar ağız bölgesine maruz kaldıklarından, bir yıl sonra bunları değiştirmek daha iyi bir fikir olabilir veya yakın zamanda hastalandıysanız.

Tırnak cilası
Tırnak cilası güzellik dünyasının vazgeçilmezidir. Bakterilerden kötü etkilenmez, ama sonunda kalın ve engebeli hale gelir. Eğer salladığınzda renkler ayrılıyorsa akma zamanı gelmiş demektir.

Makyaj fırçaları
Temizlenmiş ve düzgün bir şekilde saklanırsa, iyi fırçalar yıllarca kullanılabilir, ancak kıllar yıpratmaya veya düşmeye başlarsa yeni bir setin zamanıdır.

İlgili Makaleler

El Terlemesini Önlemek İçin Çok Basit Bir Yöntem

Biriyle tokalaşacağınız zaman ellerinizin terli olması utanç verici bir durum olabilir. Elleriniz sürekli terliyorsa...

Kadınlarda Saç Dökülmesinin 10 Olası Nedeni

Saçlarımızın her gün biraz dökülmesi normaldir. Bu, vücudumuz eskiler yerine yeni saç telleri büyütüyor...

Jelatin Saç, Tırnak ve Cilt İçin Mükemmel

Jelatin, hayvan derisi ve kemiğinden elde edilen doğal bir üründür ve cilt elastikiyetini arttırır,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

2021 Yemek Masası Modelleri ve Sezonun Trendleri

Yemek odası, ailenizle ve tanıdıklarınızla unutulmaz sohbetler etmeniz ve günlük enerji ihtiyacınızı karşılamanız için geniş olanaklar sağlar. Misafirliğe uygun, dinlenme imkanı sağlayan, zarif ortamın...

Mandolin Dilimleme Aleti İle Sık Yapılan Hata

Meyve ve sebzeleri incecik, kağıt gibi kesebilen mandolin dilimleme aleti ve rendesi eğer yanlış kullanırsanız, istenmeyen ağır yaralanmalara neden olabilirsiniz.Patatesten cips yapmak, turpları salataya...

Dondurucuya Koyabileceğinizi Bilmediğiniz Gıdalar

Herkes, dondurucunun soğutulmuş yiyecekleri, etleri ve sebzeleri depolamak için ideal olduğunu bilir; ancak bu kullanışlı mutfak cihazı, diğer pek çok eşyayı da muhafaza etmek...

Konserve Kavanozlarını Dezenfekte Etme Yöntemleri

Yazlık sebze ve meyveleri kışa saklamak için konserve yapmak en pratik yoldur. Ancak konserve için kullanacağınız konserve kavanozlarını çok iyi dezenfekte etmeniz gerekir. Bu...