Ana Sayfa SAĞLIK Görme Bozuklukları İçin Ayurveda İlaçları

Görme Bozuklukları İçin Ayurveda İlaçları

Görme duyusu, yaşlandıkça kötüye gidebilir. Ancak bu, daha genç yaşlarda gözlerinizin bozulmayacağı anlamına gelmez. Özellikle bilgisayar çağıyla birlikte genç yaşlarda gözlük kullanmak zorunda kalanlar artmaya başladı. İyi görme ile ilgili problemler yaşamaya başladıysanız, Ayurveda ilaçlarını görme yetisini geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Görme bozuklukları için sebep ne olursa olsun, sorunu en kısa sürede düzeltmek, daha iyi görmemize yardımcı olabilir. Görme yeteneğinizi yeterince geliştirmenize yardımcı olabilecek Ayurveda ilaçlarını deneyebilirsiniz.

Bal ve biber
Bal ve biber kombinasyonunun, anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı zayıf görme yeteneğini tedavi etmede etkili olduğuna inanılmaktadır. Düzenli olarak tüketildiğinde, görme bozuklukları zamanla düzelebilir.

Altın çilek
Altın çilek, zengin C vitamini içeriğinde dolayı çeşitli göz bozukluklarının tedavisinde oldukça faydalı bulunmuştur. Balla karıştırarak, sabahları veya yatmadan önce tüketebilirsiniz.

Mango
Mango, gözler için gerçekten iyi olan A vitamini ile doludur. Yapabildiğiniz kadar beslenmenize mangoyu dahil etmeye çalışın. Göz yorgunluğu nedeniyle gözünüzdeki acıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Yaban mersini
Zayıf görüşünüze yardımcı olabilecek bir başka Ayurveda tedavisi de yaban mersinidir. Vücudunuzdaki kan dolaşımını artırabilecek antioksidanlar açısından zengindir. Kan damarlarını daha güçlü hale getirir ve hatta gözlerin zarar görmesini engellediği bilinen retina pigmentlerini güçlendirir. Görme sorunu veya gece körlüğü yaşıyorsanız, bu tedaviyi kullanabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme
Görme probleminizi düzeltmek için bir yol arıyorsanız, daha sağlıklı bir beslenme programına geçmeniz gerekecektir. Gözlerin, sağlıklı kalmak için çeşitli besinlere ihtiyacı vardır. Beslenmenize daha fazla meyve, ot, yumurta, fındık, yeşil sebzeler, süt ve havuç suyunu ekleyin.

Dinlendirme
Gözlerinizin, göz yorgunluğuna maruz kalmaması için, bilgisayar kullanırken, her yarım saatte bir bilgisayardan uzaklaşın.

İlgili Makaleler

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem. Uykuya dalmakta zorlanıyor, saatlerce uyumak için uğraşıyor musunuz?...

Diş Eti Morarması Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Eti Morarması Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Diş etlerinin rengi, kişiden kişiye değişiklik...

Ruh Halinizi Düzeltecek 5 Koku

Ruh halinizi hızla düzelmek ve sakinleşmek mi istiyorsunuz? Zihninizin sakinleşmesi için sıradışı yolları deneyebilirsiniz....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak için farklı yöntemler uygulanması gerekir. Süet bir giysinizde leke varsa...

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı. Kendi bulaşık makinanızın deterjanını yapmak hem kolay hem de ucuzdur. Böylece bulaşık makinası deterjanlarında bulunun kimyasallardan da uzak...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla Fas'ta geleneksel olarak kullanılan altın, pürüzsüz bir yağdır. Esansiyel yağ...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan veya bahar aylarında çiçek açan ağaçları seçerseniz çok daha güzel...