Ana Sayfa Ev DEKORASYON Mutfak Eşyalarını Yanlış Saklıyor Olabilirsiniz

Mutfak Eşyalarını Yanlış Saklıyor Olabilirsiniz

Mutfak eşyalarını dolapların içine yerleştirmek ve düzenli bir şekilde kalmalarını sağlamak birçok kişi için kolay değildir. Bir kaç kullanımdan sonra dolapların içi dağılır. Acaba bazı şeyleri yanlış mı saklıyorsunuz? Yazımızı kontrol edin, dolaplarınızın daha düzenli olmasını sağlayabilir.

1. Tepsiler
Tepsiler, mutfağınızda çok değerli bir depolama alanı kaplar. Bunun yerine, tepsilerinizi dikey olarak depolamak için bir dosya sıralayıcı gibi bir raf kullanın. Depolama alanından tasarruf sağlar ve çizilmelerinin önlenmesine yardımcı olur!

2. Yapışmaz Tavalar
Yapışmaz ya da dökme demir tavalarınızı istifleme, dikkatli değilseniz, hızlı bir şekilde çizilecektir. Her tava arasına bir kağıt havlu, bir kağıt tabak veya ince bir bez yerleştirin. Bu bariyer, tencere ve tavalarınızın çizilmelerine karşı korunmalarını sağlayacaktır.

3. Bıçaklar
Mutfak bıçaklarınızı bir çekmecede saklamak, yarardan çok zarar verebilir. Bıçaklarınız, çekmecedeki diğer eşyalarla çarpabilir. Aynı zamanda tehlikeli, çünkü birisi kolayca çekmeceye ulaşabilir ve kazayla kendilerini kesebilir. Bunun yerine, bıçaklarınızı bir bıçak bloğuna veya bir manyetik bıçak çubuğuna saklayın.

4. Baharatlar
Baharatlarınızı sevimli ve eşleşen bir şişe setine aktarma konusunda kesinlikle bir argüman var. Çeşitli şişe boyutları ve etiket tasarımlarından yararlanabilirsiniz. Ancak baharatlarınızı diğer kaplara aktarmak zaman alıcıdır ve oldukça dağınık olabilir! Bazen kendi kutularında saklamak daha iyi olabilir.

5. Pişirme Matları
Silpatlarınızı ve pişirme matlarını istiflemek çok yer kaplayabilir! Onları yuvarlamayı deneyebilirsiniz, ancak kendi başlarına yerinde olmayacaklardır. Bunun yerine, pişirme matlarınızı yuvarlayın ve bir karton tüpe koyun.

6. Konserve Gıdalar
Konserve yiyecekler gerçekten çok verimli ve depolanması kolaydır, ancak bu kutuların kilerinizde ne kadar süre kaldığını izlemek kolay değildir. Her bir etiketi ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz, ancak bu biraz zaman alacaktır! Bunun yerine, kutularınızı bir depolama rafında saklayın! Yeni kutuları arkaya yerleştirin ve önce eski kutuları kullandığınızdan emin olmak için onları öne doğru çıkarın.

7. Şarap Bardakları
Şarap ve kokteyl bardaklarını baş aşağı saklamak tozu dışarıda tutabilir, ancak size zarar verme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bardakların ağız kısımlarında küçük çatlaklar olabilir. Bu çatlaklar dudaklarınızı kesebilir. Bardakları dik olarak saklayın ve tozlanmaması için üzerini havlu kağıt ile örtün.

İlgili Makaleler

En İyi Ev Yapımı Harç Temizleyici Tarifleri

En İyi Ev Yapımı Harç Temizleyici Tarifleri. Kolay ve ucuz derz temizleyicileri, lekeleri açmaya,...

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir? Ev temizliğinde önemli bir etkiye sahip olan, adından sıkça söz...

Krom Musluklarda Lekeleri Giderme Yöntemi

Krom Musluklarda Lekeleri Giderme Yöntemi. Çok az kişi kromun gerçekte ne olduğunu bilir. Bir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi. Soğanda bulunan kükürt, bağırsak kurdunu etkili şekilde tedavi etmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için diğer bileşenlerle karıştırılabilir. Vücudunuza aldığınız...

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen yerlerden biri de bacak kaslarıdır. Sıkı bacak kaslarına sahip olmak...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde edilen aspir yağı, linoleik asit içeriği yüksek olduğunda cildiniz için...

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için bazı basit kurallara dikkat etmeniz gerekir.Cep telefonlarınızın uzun ömürlü olmasını...