Ana Sayfa SAĞLIK Defne Yaprağının 8 İnanılmaz Faydası

Defne Yaprağının 8 İnanılmaz Faydası

Defne yaprağı, yüzyıllar boyunca yemeklere lezzet vermesinin yanı sıra çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için de kullanıldı. Defne yaprağı, yaraları iyileştirmeden, relg semptomlarını hafifletmeye hatta böcekleri uzaklaştırmaya kadar pek çok alanda faydalıdır.

Yaraların iyileşmesi
Defne yaprakları, yaraların iyileşme sürecini hızlandırmada oldukça etkilidir. Özellikle kesikleri ve ciltteki çizilmeler için kullanabilirsiniz.

Diyabet tedavisi
Defne yaprağı, tip 2 diyabetin tedavisinde kullanılabilir. Bunun nedeni yaprakların kolesterol, kan şekeri ve trigliserit seviyelerini azaltabilmesidir.

Böcek kovucu
Böcekleri kendinizden uzak tutmak için defne yaprağından yararlanabilirsiniz. Yaprakları, sivrisinek gibi böcekleri uzaklaştırmak için, ezebilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. Defne yaprağı yağı da aynı şekilde kullanılabilir.

Sindirimi güçlendirme
Defne yaprağı, sindirimi iyileştirir, şişkinlik ve mide ekşimesini önleyebilir. Asit reflü, kabızlık ve hatta düzensiz bağırsak hareketleri gibi sindirim problemlerini hafifletmek için defne yaprağı çayı içebilirsiniz.

Anti-kanser özellikleri
Defne yaprağı, sadece güçlü bir antioksidan değil, aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesini azalttığı tespit edilen kateşin, partenolid ve kafeik asit ile de gelen yüksek miktarda C vitamini içerir.

Soğuk algınlığı ve enfeksiyon
Defne yaprağından alabileceğiniz bir diğer fayda, grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyonların semptomlarını tedavi etmek için kullanabilmenizdir. Solunum sorunlarınız varsa, biraz su kaynatın ve içine 2 ila 3 defne yaprağı atın. Yaklaşık 10 dakika kaynattıktan sonra, suyla bir bezi ıslatın ve göğsünüze yerleştirin.

Kalp krizi riski
Defne yaprağı, damarları güçlendirdiği bilinen bir bitki pigmentine sahiptir. Kan pıhtılarının oluşmasını da engeller.

Regl problemleri
Regl döneminde yaşanan semptomları hafifletmek için, defne yaprağının çayını içebilir ya da yemeklerinize ekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,847BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...