Ana Sayfa SAĞLIK Defne Yaprağının 8 İnanılmaz Faydası

Defne Yaprağının 8 İnanılmaz Faydası

Defne yaprağı, yüzyıllar boyunca yemeklere lezzet vermesinin yanı sıra çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için de kullanıldı. Defne yaprağı, yaraları iyileştirmeden, relg semptomlarını hafifletmeye hatta böcekleri uzaklaştırmaya kadar pek çok alanda faydalıdır.

Yaraların iyileşmesi
Defne yaprakları, yaraların iyileşme sürecini hızlandırmada oldukça etkilidir. Özellikle kesikleri ve ciltteki çizilmeler için kullanabilirsiniz.

Diyabet tedavisi
Defne yaprağı, tip 2 diyabetin tedavisinde kullanılabilir. Bunun nedeni yaprakların kolesterol, kan şekeri ve trigliserit seviyelerini azaltabilmesidir.

Böcek kovucu
Böcekleri kendinizden uzak tutmak için defne yaprağından yararlanabilirsiniz. Yaprakları, sivrisinek gibi böcekleri uzaklaştırmak için, ezebilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. Defne yaprağı yağı da aynı şekilde kullanılabilir.

Sindirimi güçlendirme
Defne yaprağı, sindirimi iyileştirir, şişkinlik ve mide ekşimesini önleyebilir. Asit reflü, kabızlık ve hatta düzensiz bağırsak hareketleri gibi sindirim problemlerini hafifletmek için defne yaprağı çayı içebilirsiniz.

Anti-kanser özellikleri
Defne yaprağı, sadece güçlü bir antioksidan değil, aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesini azalttığı tespit edilen kateşin, partenolid ve kafeik asit ile de gelen yüksek miktarda C vitamini içerir.

Soğuk algınlığı ve enfeksiyon
Defne yaprağından alabileceğiniz bir diğer fayda, grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyonların semptomlarını tedavi etmek için kullanabilmenizdir. Solunum sorunlarınız varsa, biraz su kaynatın ve içine 2 ila 3 defne yaprağı atın. Yaklaşık 10 dakika kaynattıktan sonra, suyla bir bezi ıslatın ve göğsünüze yerleştirin.

Kalp krizi riski
Defne yaprağı, damarları güçlendirdiği bilinen bir bitki pigmentine sahiptir. Kan pıhtılarının oluşmasını da engeller.

Regl problemleri
Regl döneminde yaşanan semptomları hafifletmek için, defne yaprağının çayını içebilir ya da yemeklerinize ekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Evinizde Neden Defne Yaprağı Yakmalısınız?

Defne yaprağı yemeklere inanılmaz lezzet katar. Defne yaprağının faydalarından yararlanmak için farklı şekillerde de...

Defne Yaprağının 8 İnanılmaz Faydası

Defne yaprağı, yüzyıllar boyunca yemeklere lezzet vermesinin yanı sıra çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için...

Defne Yaprağını Nasıl Kullanmalısınız?

Ülkemizin birçok bölgesinde yetişen defne ağacı her mevsim yeşil kalması ve yapraklarının hoş kokmasıyla...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,344BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta esansiyel yağının sağlık yararları, ağrıyı dindirmek, sinir gerginliği ortadan kaldırmak, kafa derisi ve cildi dezenfekte etmek, kan dolaşımını artırmak ve solunum problemleri tedavi...

Ayak Kemiği Çıkıntısı için Ameliyatsız Doğal Tedavi Yöntemleri

Ayak kemiği çıkıntıları zamanla gelişen ve hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilen bir rahatsızlıktır. Genetik olduğu kadar, yanlış ayakkabı seçiminden,...

Evde Parfüm Yapmak Mümkün mü?

Parfüm bütün kadınların ayrılmaz parçasıdır. Güzel kokmak, güzel görünmenin ve bakımlı olmanın nişanesi gibidir adeta. Kimi çiçeksi kokuları tercih ederken, kiminin tercihi baharatlı kokulardır....

Fotoğrafları Duvara Asmanın Pratik Yolları

Çerçeveli fotoğrafları ya da resimleri evinizin duvarlarına asmak, büyük bir görsel etki oluşturmanın en basit yollarından biridir ve kişisel stilinizi ve hikayenizi sergilemek için...