Ana SayfaSAĞLIKYumurta Kabukları Dişleri Tedavi Edebilir mi?

Yumurta Kabukları Dişleri Tedavi Edebilir mi?

Çöpe atılan yumurta kabuklarının çok zengin birer kalsiyum kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Kalsiyum açısından zengin olan yumurta kabukları, ayrıca 27 mineral daha içerir. Yumurta kabuklarının bileşimi dişlerimize benzer ve dişleri onarmak için gerekli miktarda kalsiyum sağlar.

İnsan kemikleri ve dişleri yumurta kabuğunun kompozisyonuna çok benzer. Yumurta kabukları, yüzde 93 gibi yüksek bir oranda kalsiyum içerir. Magnezyum, fosfor, sodyum, potasyum, demir, sülfür, alüminyum vb. gibi farklı mineralleri de barındırır. Yani, tüketebilmek için iyi hazırlanmış yumurta kabukları kalsiyum elde etmek için en doğal yollardan biridir.

Yumurta kabukları, bu özellikleri nedeniyle, diş çürümelerini tedavi etme ya da diş gıcırdatması nedeniyle diş minelerinde oluşan zararları onarmak için faydalıdır.

Çalışmalar ayrıca, yumurta kabukları kullanımının kalça veya osteoporoz sorunları gibi ortopedik hastalıklarını tedavi etmede hızlı iyileştirme sağladığını göstermiştir.

Yumurta kabuklarını tıbbi amaçlarda kullanmak için, organik yumurta kullanmanız gerekir.

Yumurta kabuğu nasıl tüketilir?
Yumurta kabuklarını yaklaşık 5 dakika kaynatın. Kaynama, herhangi bir patojeni öldürecektir. Daha sonra kabukları kurutun ve iyice öğütün.

Yumurta tozunu günde 1/2 çay kaşığı yemeklerinize ekleyerek tüketebilirsiniz.

D vitamininin, kalsiyum emilimine büyük ölçüde yardımcı olduğunu unutmayın. Bu nedenle yeterli miktarda güneş ışığı aldığınızdan emin olun.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler