Ana Sayfa SAĞLIK Yumurta Kabukları Dişleri Tedavi Edebilir mi?

Yumurta Kabukları Dişleri Tedavi Edebilir mi?

Çöpe atılan yumurta kabuklarının çok zengin birer kalsiyum kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Kalsiyum açısından zengin olan yumurta kabukları, ayrıca 27 mineral daha içerir. Yumurta kabuklarının bileşimi dişlerimize benzer ve dişleri onarmak için gerekli miktarda kalsiyum sağlar.

İnsan kemikleri ve dişleri yumurta kabuğunun kompozisyonuna çok benzer. Yumurta kabukları, yüzde 93 gibi yüksek bir oranda kalsiyum içerir. Magnezyum, fosfor, sodyum, potasyum, demir, sülfür, alüminyum vb. gibi farklı mineralleri de barındırır. Yani, tüketebilmek için iyi hazırlanmış yumurta kabukları kalsiyum elde etmek için en doğal yollardan biridir.

Yumurta kabukları, bu özellikleri nedeniyle, diş çürümelerini tedavi etme ya da diş gıcırdatması nedeniyle diş minelerinde oluşan zararları onarmak için faydalıdır.

Çalışmalar ayrıca, yumurta kabukları kullanımının kalça veya osteoporoz sorunları gibi ortopedik hastalıklarını tedavi etmede hızlı iyileştirme sağladığını göstermiştir.

Yumurta kabuklarını tıbbi amaçlarda kullanmak için, organik yumurta kullanmanız gerekir.

Yumurta kabuğu nasıl tüketilir?
Yumurta kabuklarını yaklaşık 5 dakika kaynatın. Kaynama, herhangi bir patojeni öldürecektir. Daha sonra kabukları kurutun ve iyice öğütün.

Yumurta tozunu günde 1/2 çay kaşığı yemeklerinize ekleyerek tüketebilirsiniz.

D vitamininin, kalsiyum emilimine büyük ölçüde yardımcı olduğunu unutmayın. Bu nedenle yeterli miktarda güneş ışığı aldığınızdan emin olun.

İlgili Makaleler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine...

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,793BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...