Ana Sayfa HAYAT PRATİK Tuvalete Asla Atılmaması Gereken 13 Şey

Tuvalete Asla Atılmaması Gereken 13 Şey

Tuvalete atıp üzerine sifon çektiğiniz her şeyin sorun yaratmadan gideceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Tuvalete atılan tuvalet kağıtları bile zaman zaman size sorun çıkartabilirken, atılan başka şeylerin tuvaletinize neler yapabileceğini bir düşünün!

Evdeki sinir bozucu şeylerin başında tıkanan tuvalet gelir. Çoğu zaman da kendi çabalarınız fayda etmez ve bir tesisatçı aramak zorunda kalırsınız. Hal böylerken, tuvalete attığınız her şeye dikkat etmeniz gerekir.

Tıkalı bir tuvalet sorunuyla boğuşmak istemiyorsanız, aşağıdaki tuvalete asla atmamanız gereken şeylere bir göz atın.

1. Bebek mendili
Kullanılan bebek mendilleri, tuvalet kağıtları gibi giderde parçalanmazlar ve bir süre sonra tıkanıklığa neden olurlar.

2. Pamuk, kulak çubukları ve pedler
Makyaj temizleme pamukları, kulak çubukları ya da sizin gün içinde temiz ve ferah hissetmenizi sağlayan ped gibi ürünler, tuvalet borularını tıkarlar.

3. Regl ürünleri
Regl dönemlerinde kullanılan tampon ve pedler, suyu emerek genişlerler. Bu nedenle asla ve asla tuvalete atılıp üstüne sifon çekilecek şeyler değillerdir. Eğer bir tıkanıklığa neden olurlarsa, kesinlikle bir tesisatçı çağırmak zorunda kalırsınız.

4. Prezervatifler
Prezervatifler de aynı şekilde suda parçalanacak şekilde tasarlanmamışlardır, bu nedenle tuvalet giderlerinde tıkanmalara neden olabilirler.

5. Çocuk bezi
Bebek bezleri, tuvalete atılamayacak kadar büyük olsalar da, bunu başaranlar da var. Çocuk bezlerinin tuvalete atılması kesin tıkanıklık nedenidir.

6. Diş ipi
Diş ipleri, küçük ve incedir ama borularda bir ağ görevi yapabilir ve tuvalete atılan her şeyi tutabilirler.

7. Kağıt Havlu ve mendiller
Kâğıt havlu ve kağıt mendillerin tuvalet kağıdından farklı olmadığını düşünebilirsiniz, ancak tuvalet kağıdından farklıdırlar ve tuvalet kağıda kadar kolay suda çözülemezler.

8. Sigara izmaritleri
Tuvalete atılan sigara izmaritleri de giderlerde birikerek tıkanıklığa neden olabilirler.

9. Saç
Diş ipi gibi, saç da giderlerde ağ oluşturabilir ve tıkanıklığa neden olabilir.

10. Sakız
Sakız da suda çözülebilen bir madde değildir ve borulara yapışarak tıkanıklığa sebebiyet verebilir.

11. Yağ
Mutfakta kullandığınız kızartma yağı gibi yağları da gidere boşaltmamalısınız. Yağ, soğuduğunda katılaşır ve giderlerde tıkanıklığa neden olur.

12. Balık
Akvaryum balıklarınız öldüğünde onları tuvalete atıp üzerine sifon çekmeyin. Balıklar, suda dağılmazlar ve borularda tıkanmaya neden olurlar.

13. Çamaşır suyu
Tuvaletinizi temizlemek ve dezenfekte etmek için çamaşır suyu kullanmak yerine sirke kullanabilirsiniz. Çamaşır suyu size de zarar verebilecek kimyasallarla doludur.

İlgili Makaleler

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz....

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Limon Yağı Nasıl Yapılır?

Limon yağı nasıl yapılır? Birçok hastalık için alternatif bir tedavi olarak kullanılabilecek esansiyel yağlar var. Limon yağı, yağlı saçları temizlemek, akneleri iyileştirmek ve baş...

Kalıcı ve Kuru Öksürük İçin 6 Doğal Çözelti

Kalıcı ve kuru öksürük sıkıntı verici olabilir. Sessiz bir ortamda aniden başlayan öksürük sizi olduğu kadar çevredekileri de rahatsız eder.Ev yapımı şuruplar ile kalıcı...

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...