Ana Sayfa SAĞLIK Migren Ağrısı İçin Alnınıza Muz Kabuğu Yerleştirin!

Migren Ağrısı İçin Alnınıza Muz Kabuğu Yerleştirin!

Migren ağrısı en şiddetli ağrılardan biridir ve ağrıyı geçirmek de çok kolay değildir. Ağrıya genellikle, ışığa duyarlılık, bulantı, boyun ve sırtta gerginlik eşlik eder. Migren ağrılarından kurtulmak için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz.

Migren ağrılarıyla boğuşuyorsanız, aşağıda verilen doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kafein

Kafein migren ağrısını hafifletir. Migrene neden olan iltihabı hafifletmesi nedeniyle sıklıkla ilaçlara dahil edilir. Kafein yoksunluğu baş ağrısını da tetikleyebileceğinden, kafein bağımlısı olmamaya dikkat etmelisiniz.

Zencefil

Yapılan bir çalışmada, zencefil tozunun diğer reçeteli migren ilaçlarıyla karşılaştırılabilir faydaları olduğu ve hiçbir yan etkiye neden olmadığı bulunmuştur.

Muz ve buz ile kompres

Baş ve boyun bölgesine soğuk kompres uygulanması migren ağrısını rahatlatır. Ayrıca, bir muz kabuğunu alnınıza yerleştirerek bekletin. Cilt, potasyumu emdiğinde ağrı azalacaktır.

Keten tohumu

Tekrarlayan migren ağrıları genellikle omega-3 yağ asitleri ile tedavi edilebilen inflamasyonun bir sonucudur. Keten tohumu ve keten tohumu yağı, omega-3’lerden zengin olduğundan, beslenmenize dahil edebilirsiniz.

Lavanta yağı

6 su bardağı suyu kaynatın ve 8 damla lavanta yağı ekleyin. Su ve lavanta yağı karışımının buharını soluyun. Buhar, baş ağrısını yatıştırır. Ayrıca, birkaç damla lavanta yağı ile alnınıza masaj da yapabilirsiniz.

Fesleğen yağı

Fesleğen yağı, güçlü bir doğal kas gevşetici maddedir. Kasları gevşetmek ve migren ağrısını hafifletmek için kullanabilirsiniz.

Bu doğal ilaçlarla birlikte yaşam tarzınızda da değişikliğe gitmeniz faydalı olacaktır.

Bazı beslenme değişiklikleri yapabilir, yoga, meditasyon, egzersiz ve doğada yürüyüş yapabilirsiniz. Bunlar stresi azaltır, vücut için gerekli besinleri sağlar ve migren ağrısını hafifletirler.

İlgili Makaleler

Keten Tohumu Suyu İle Kilo Verme

Son yıllarda, keten tohumu, sağlıklı beslenmeyi tercih edenlerin ve diyet yapanların popüler yiyeceği haline...

Migren Ağrısı İçin Alnınıza Muz Kabuğu Yerleştirin!

Migren ağrısı en şiddetli ağrılardan biridir ve ağrıyı geçirmek de çok kolay değildir. Ağrıya...

Diz Ağrısı Tedavisinde Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

Diz ağrısı tedavisi zor olan bir sağlık sorunudur. Bazen ilaçlar ve uygulanan tedavi yöntemleri...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,337BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Uyku Merhemi ile Tatlı Rüyalar

Bütün gece uyank kalmaktan bıktınız mı? Uyumakta hep zorluk mu çekiyorsunuz? Rahat bir uykuya dalmanıza yardımcı olacak bir ayak merhemenin tarifini vereceğiz. Bu sakinleştirici...

Baharatlarınız İlk Günkü Tazeliğini Nasıl Korur?

Eve aldığınız baharatın bir kısmını kullandınız diğer bölümünü ise saklamak istiyorsunuz. Peki nasıl saklamak gerektiğini biliyor musunuz? Size baharatları nasıl saklamanız gerektiğini bu yazıda...

Yatak Odası Dekorasyonunda Yapılmaması Gereken Hatalar

Yatak odaları kutsal mekanlardır. büyüklüğü ne olursa olsun, nasıl dökeşmiş olursa olsun, yatak odasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu yazımızda sizlere yatak odalarında...

Taze Meyve ve Sebzeleri Saklama Yöntemleri

Yerel pazarlardan mevsiminde aldığınız taze yiyecekleri saklamak sağlıklı mutfağın temelidir. Bu meyve ve sebzeleri tüketebildiğiniz kadarını tüketir kalanları ile doğru bir şekilde saklayabilirsiniz. Size...