Ana Sayfa SAĞLIK İdrar Yolu Enfeksiyonları İçin 3 Adımlı Çözüm

İdrar Yolu Enfeksiyonları İçin 3 Adımlı Çözüm

0
442

Oldukça yaygın görülen idrar yolu enfeksiyonunu ele alacağız. Yaklaşık 5 kadından biri yaşamında idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor. Genellikle tedavi için antibiyotik kullanılıyor. Ancak antibiyotikler vücudunuzdaki iyi bakterileri de öldürüyor. Bunun için doğal yöntemleri denemeniz fayda var.

Adım 1: Uçucu Yağlar
Aşağıdaki yağları içeren bir jel kapsül doldurun ve günde 3 kez bir kapsül alın.

6 damla Shield esansiyel yağı karışımı
6 damla kekik esansiyel yağı
2 damla uçucu günlük yağı

İdrar yolu enfeksiyonu ve ilişkili ağrı için birkaç önemli yağ daha:

Bolca su için ve her bir suya 1 ila 2 damla limon esansiyel yağı ekleyin.
Ayaklarınızın altını kekik yağı ile ovun.

Adım 2: D-Mannose (aldoz Şekeri)
Bunu daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. D-mannoz , birtakım meyvelerde bulunan (cranberries dahil) bir tür şekerdir ve bir besin takviyesi olarak mevcuttur.

Herhangi bir bakteriyi (iyi ya da kötü) öldürmez – sadece onları temizlemenize ve onları idrar yolunun duvarlarına yapışmasını önler. D-mannoz kapsüllerini paket yönlerine göre alın.

3. Adım: C Vitamini
C vitamini, bakterileri yok etmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan idrarın asit içeriğini arttırır. Enfeksiyonla mücadele etmek için günlük 1000 mg C vitamini almanız önerilir. (Eğer mide veya gevşek bağırsak hareketleri varsa, bunu almayı kesiniz.)
Sık görülen idrar yolu enfeksiyonu varsa, günde 1000 mg C vitamini alarak tekrarlayan enfeksiyonların önlenmesinde etkili olduğu gösterilmiştir.

İYE Önleme İçin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Bir İYE’nin nasıl tedavi edileceğinin bilinmesi büyük bir bilgiye sahip olmaktır, ancak nasıl önleneceğini bilmek daha iyidir! İ

İdrarınızı tutmaya çalışmayın. İdrarınızı tutarsanız, enfeksiyona yol açabilecek bakterilerin yaşaması için imkan tanırsınız.

Pamuklu iç çamaşırı giyin. Kadınlar, taze ve kuru kalmaya yardımcı olmak için nefes alabilen pamuklu iç çamaşırı veya pamuk astarlı külot kullanılmalıdır.

Cinsel ilişkiden sonra idrar yapma alışkanlığı kazanın.

İyi hijyen sağlayın

Diyetinizi probiyotik açısından zengin gıdalar (veya kapsüller) ile tamamlayın. Bu dost bakteri, tekrar eden enfeksiyon olasılığınızı azaltabilir.

SU İÇECEKSİNİZ! İdrar yolu enfeksiyonlarına yakalanma eğilimindeyseniz, bol su içtiğinizden emin olun – günde yaklaşık 8 bardak. En az her dört ila beş saatte idrar yapmalısınız.

Not: Şiddetli ağrı, ateş, mide bulantısı veya kusma varsa, idrar yolu enfeksiyonunun böbreklere yayıldığının bir işareti olabilir. Eğer bir böbrek enfeksiyonu olabileceğinden şüpheleniyorsanız, derhal tıbbi tedavi almanız gerekir!