Ana Sayfa SAĞLIK İdrar Yolu Enfeksiyonları İçin 3 Adımlı Çözüm

İdrar Yolu Enfeksiyonları İçin 3 Adımlı Çözüm

Oldukça yaygın görülen idrar yolu enfeksiyonunu ele alacağız. Yaklaşık 5 kadından biri yaşamında idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor. Genellikle tedavi için antibiyotik kullanılıyor. Ancak antibiyotikler vücudunuzdaki iyi bakterileri de öldürüyor. Bunun için doğal yöntemleri denemeniz fayda var.

Adım 1: Uçucu Yağlar
Aşağıdaki yağları içeren bir jel kapsül doldurun ve günde 3 kez bir kapsül alın.

6 damla Shield esansiyel yağı karışımı
6 damla kekik esansiyel yağı
2 damla uçucu günlük yağı

İdrar yolu enfeksiyonu ve ilişkili ağrı için birkaç önemli yağ daha:

Bolca su için ve her bir suya 1 ila 2 damla limon esansiyel yağı ekleyin.
Ayaklarınızın altını kekik yağı ile ovun.

Adım 2: D-Mannose (aldoz Şekeri)
Bunu daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. D-mannoz , birtakım meyvelerde bulunan (cranberries dahil) bir tür şekerdir ve bir besin takviyesi olarak mevcuttur.

Herhangi bir bakteriyi (iyi ya da kötü) öldürmez – sadece onları temizlemenize ve onları idrar yolunun duvarlarına yapışmasını önler. D-mannoz kapsüllerini paket yönlerine göre alın.

3. Adım: C Vitamini
C vitamini, bakterileri yok etmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan idrarın asit içeriğini arttırır. Enfeksiyonla mücadele etmek için günlük 1000 mg C vitamini almanız önerilir. (Eğer mide veya gevşek bağırsak hareketleri varsa, bunu almayı kesiniz.)
Sık görülen idrar yolu enfeksiyonu varsa, günde 1000 mg C vitamini alarak tekrarlayan enfeksiyonların önlenmesinde etkili olduğu gösterilmiştir.

İYE Önleme İçin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Bir İYE’nin nasıl tedavi edileceğinin bilinmesi büyük bir bilgiye sahip olmaktır, ancak nasıl önleneceğini bilmek daha iyidir! İ

İdrarınızı tutmaya çalışmayın. İdrarınızı tutarsanız, enfeksiyona yol açabilecek bakterilerin yaşaması için imkan tanırsınız.

Pamuklu iç çamaşırı giyin. Kadınlar, taze ve kuru kalmaya yardımcı olmak için nefes alabilen pamuklu iç çamaşırı veya pamuk astarlı külot kullanılmalıdır.

Cinsel ilişkiden sonra idrar yapma alışkanlığı kazanın.

İyi hijyen sağlayın

Diyetinizi probiyotik açısından zengin gıdalar (veya kapsüller) ile tamamlayın. Bu dost bakteri, tekrar eden enfeksiyon olasılığınızı azaltabilir.

SU İÇECEKSİNİZ! İdrar yolu enfeksiyonlarına yakalanma eğilimindeyseniz, bol su içtiğinizden emin olun – günde yaklaşık 8 bardak. En az her dört ila beş saatte idrar yapmalısınız.

Not: Şiddetli ağrı, ateş, mide bulantısı veya kusma varsa, idrar yolu enfeksiyonunun böbreklere yayıldığının bir işareti olabilir. Eğer bir böbrek enfeksiyonu olabileceğinden şüpheleniyorsanız, derhal tıbbi tedavi almanız gerekir!

İlgili Makaleler

Ayakları Ayakkabı İçinde Sıcak Tutacak Yöntem

Kış ve dışarısı gittikçe soğuyor. Bu düşük sıcaklıklar ellerinizin ve ayaklarınızın donuyormuş gibi hissetmesine...

Uyurken Neden Terlenir ve Nasıl Önlenir?

Çoğu insan geceleri terleme sorunu yaşar. Çok sıcak değil ama yine de terleyerek uyanıyorsunuz....

Koronavirüs Kapmış Olabileceğiniz 6 İşaret

Bilmeden COVID-19 almış olabilirsiniz. Bu günlerde kendinizi iyi hissetmediğinizde tam olarak neyinizin olduğunu anlamak...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
452TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Baharatlar Yararları İçin Nasıl Kullanılmalı?

Evde sürekli yemek yapıyorsanız muhtemelen eviniz baharat deposuna dönmüştür. Peki bunları doğru sakladınız mı? Baharatları doğru saklayarak ve doğru bir şekilde kullanarak istediğiniz faydayı...

Fırında Hızlı Yoğurt Nasıl Yapılır?

Günümüzde herkes yoğurdunu evinde yapmak istiyor. Tıpkı anne ve büyük annelerimiz gibi. Piyasada satılan yoğurtların bozulmadan buzdolabında haftalarca hatta aylarca kalması içindeki katkı maddelerinden...

Ayakları Ayakkabı İçinde Sıcak Tutacak Yöntem

Kış ve dışarısı gittikçe soğuyor. Bu düşük sıcaklıklar ellerinizin ve ayaklarınızın donuyormuş gibi hissetmesine neden olabilir. Uzun bir yürüyüşten sonra eve geldiğinizde ayaklarınız donmuş...

Saç Kremi Kullanırken Yapılan 5 Hata

İyi bir şampuanın ardından saç kremi ve ara sıra: bir saç maskesi. Çoğu insan için bu, saç bakımına genel yaklaşımlarıdır. Ama uzmanlar saç kremi...