Ana SayfaGÜZELLİKSararan Tırnakları Beyazlatmak İçin Kolay Ev Çözümleri

Sararan Tırnakları Beyazlatmak İçin Kolay Ev Çözümleri

Tırnaklarınız oje ya da farklı nedenlerle sarardıysa, evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle tırnaklarınızın tekrar sağlıklı ve beyaz görünmesini sağlayabilir, renk değişikliklerini önleyebilirsiniz.

Sürekli renkli ojeler sürmek, tırnakların hava almamasına ve tırnak renginin sararmasına neden olabilir. Sigara, enfeksiyon gibi nedenlerle de tırnağın rengi sarıya dönebilir. Tırnakların sararmasının bunlar gibi farklı nedenleri olabilir ama neyse ki, kolay çözümleri de var.

Evde kendinizin yapabileceği basit uygulamalarla, sararan tırnaklarınızı tekrar eski haline geri getirebilir ve tekrar sararmalarının önüne geçebilirsiniz.

Tırnakları beyazlatma yöntemleri

Diş macunu
Eski bir diş fırçasına biraz diş macunu koyun ve hafifçe tırnaklarınızı fırçalayın. Ellerinizi durulayın ve nemlendirici uygulayın.

Limon suyu
Bir kaseye yarım limonun suyunu sıkın ve tırnaklarınızı limon suyunda 10 ila 15 dakika bekletin. Sonra ellerinizi yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

Portakal kabuğu
Portakal kabuğu, tırnaklarınızın beyazlamasına yardımcı olurken, güçlenmelerini de sağlar. Düzenli olarak tırnaklarınızı portal kabuğu ile ovun.

Hidrojen peroksit ve karbonat
1 yemek kaşığı % 3 hidrojen peroksit ile 2.5 yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Karışımı kulak çubuğu ile tırnaklarınıza uygulayın ve 3 dakika bekletin. Ellerinizi durulayın ve nemlendirici uygulayın.

Gargara
Bir kaseye ağız gargarası koyun ve tırnaklarınızı içinde 30 dakika bekletin. Ellerinizi yıkayın ve nemlendirin.

Elma sirkesi
Elma sirkesi, tırnakların pH dengesini geri yükler.

½ bardak ılık su ile ½ bardak elma sirkesini karıştırın. Tırnaklarınızı 20 dakika karışımın içinde bekletin. Ellerinizi yıkayın ve nemlendirin.

Çay ağacı yağı
Tırnaklarınıza az miktarda çay ağacı yağı sürün, 5 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

Bu, mantar enfeksiyonundan kurtulmanıza ve tırnaklarınızın doğal rengini geri kazanmasına yardımcı olacaktır.

Bu yöntemlerden hangisini yapmayı tercih ederseniz edin, tırnaklarınız sağlıklı eski haline dönene kadar düzenli olarak uygulamayı ihmal etmeyin.

Tırnakların sararması nasıl önlenir?
Eğer tırnak sararmasının nedeni herhangi bir sağlıklık sorunu değilse, oje sürmeden önce tırnaklarınıza şeffaf bir cila uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler