Ana Sayfa HAYAT PRATİK Yüzüğünüz Parmağınıza Sıkıştıysa, Bu Yöntemleri Deneyin

Yüzüğünüz Parmağınıza Sıkıştıysa, Bu Yöntemleri Deneyin

Parmaklarınız şiştiyse ya da kilo aldıysanız, parmağınızda rahatlıkla dönen yüzüğünüzü çıkarmanız çok zor olabilir. Bazı basit yöntemlerle sıkışan yüzüğü parmağınızdan kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Yüzüğünüz parmağınızdan çıkmıyorsa çok fazla zorlamayın. Parmağın tahriş olmasına ya da daha fazla şişmesine neden olabilirsiniz. Sıkışan yüzüğü parmağınıza zarar vermeden kolayca çıkarmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

1- Yağlama

Parmakta sıkışan yüzüğü çıkarmanın en basit yöntemlerinden biri parmağı yağlamaktır. Zeytinyağı ve bebek yağı gibi ürünlerle parmağı kayganlaştırıp, yüzüğü çıkarabilirsiniz.

2- Sıvı bulaşık sabunu

Parmağınızı kayganlaştırmak için bulaşık sabunu da şe yarar. Parmağınıza biraz sıvı bulaşık sabunu sürün ve yüzüğü kayganlaşan parmaktan zorlamadan çıkarın.

3- Vücut losyonu

Elleriniz için yağ ya da bulaşık sabunu kullanmak istemiyorsanız, vücut losyonu da kullanabilirsiniz. Vücut losyonunu parmağınıza sürün ve zorlamadan yüzüğü parmağınızda döndürerek çıkarın.

4- Diş ipi veya ince ip

Diş ipi veya herhangi bir ince ip, sıkışmış bir halkayı çıkarmak için kullanılabilir.

Diş ipinin bir ucunu yüzüğün altına geçirin. Diş ipini yüzüğün altına kaydırmak için yer yoksa, parmağınızla yüzük arasında boşluk oluşturmaya yardımcı olması için bir kürdan kullanın. Sonra ipi parmağınıza iyice sarın. Kan dolaşımını etkilememek için çok sıkı sarmamaya özen gösterin.

Yüzüğün altına giren ucu tutun ve diş ipini aynı yönde çözmeye başlayın.

Yüzük, ipi çözdüğünüzde diş ipi üzerinde hareket edecek ve çıkacaktır.

5- Soğuk su

Soğuk su, elinizin sıcaklığını düşürür, parmağın şişliği iner ve yüzüğü çıkarmanızı kolaylaştırır.

Bir kabı buz eklediğiniz soğuk suyla doldurun. Parmaklarınız suya batırın ve birkaç dakika veya dayanabildiğiniz kadar bekleyin. Elinizi sudan çıkarın ve yüzüğü parmağınızdan zorlamadan çıkarın.

6- Elinizi yükseğe kaldırın

Parmağınız şiştiği için yüzük parmağınızdan çıkmıyorsa, ellerinizi yukarı kaldırmak parmaklarınıza kan akışını azaltmaya yardımcı olur ve şişkinliği azaltır.

Elinizi omuz seviyenizden yukarı kaldırın ve parmağınızdaki şişliğin gitmesi için 5 ila 10 dakika kadar bekleyin. Sonra elinizi indirin ve yüzüğü zorlamadan çıkarın.

İlgili Makaleler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz?...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,871BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...