Ana Sayfa SAĞLIK Prostat İçin En İyi 7 Esansiyel Yağ ve Kullanımları

Prostat İçin En İyi 7 Esansiyel Yağ ve Kullanımları

Prostat hastalığı, erkeklerde görülen en yaygın hastalıklardan biridir. Yaşam tarzınızı ve beslenmenizi değiştirerek prostat riskini azaltabilirsiniz. Eğer prostat problemiyle mücadele ediyorsanız, bazı esansiyel yağlar hastalıktan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Esansiyel yağların kullanımı, prostat kanseri başta olmak üzere bazı prostat problemlerinin iyileşmesini sağlayabilir.

Prostat için kullanılabilecek esansiyel yağlar

1. Biberiye yağı
Biberiye esansiyel yağı güçlü bir antioksidandır. Prostat kanserini baskılayabilen karnosol ve karnosik asit içerir. Prostattaki inflamasyonu ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Biberiye yağı prostat kanserinin erken evresinde olanlar için mükemmeldir.

Nasıl kullanılır?
Saf biberiye yağını, herhangi bir taşıyıcı yağ ile eşit miktarda seyreltebilir ve genital bölgenizin hemen altındaki alana günde iki kez masaj yapabilirsiniz.

2. Buhur yağı
Buhur yağı, anti-inflamatuardır ve kanser hücresi canlılığını engelleyebilir. Yağ, vücuttaki iltihaplanmayı tetikleyen enzimi bastırabilir. Sedatif özellikleri, ağrıyı ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

Nasıl kullanılır?
Buhur yağını tercih ettiğiniz herhangi bir taşıyıcı yağ ile eşit miktarda karıştırın ve topikal olarak doğruca cinsel organın altına uygulayın.
Ya da, 2 damla buhur yağını ağzınıza koyabilirsiniz. Bu prosedürü 6 hafta boyunca izlemelisiniz.

3. Mür yağı
Mür yağı, anti-bakteriyel, anti-kanser ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Kanser iyileşmesinde çok önemli olan sağlıklı hormon dengesine yardımcı olabilir. Bu yağı da ağrı kesici olarak kullanabilirsiniz.

Nasıl kullanılır?
Mür yağını bir taşıyıcı yağ ile karıştırın ve karışımı günde iki kez genital bölgeye uygulayın.

4. Zencefil yağı
Zencefil yağı, kanseri önleyebilen antioksidan ve anti-enflamatuar maddeler açısından zengindir. Analjezik ve anti-inflamatuar özelliklerden dolayı, aynı zamanda şişliği azaltabilir ve acıyı hafifletebilir.

Nasıl kullanılır?
2-3 damla zencefil yağını, genital gölgeye sürün. Bu prosedürü her gün iki kez yapın.

5. Nane yağı
Nane esansiyel yağı, kanserin yanı sıra kemoterapinin yan etkilerini hafifletebilir, radyasyon nedeniyle DNA hasarı ve hücre ölümünü de önleyebilir.

Nasıl kullanılır?
Nane yağını bir taşıyıcı yağda seyreltin ve genital bölgeyi ovmak için kullanın. Ya da limonataya 5-10 damla nane esansiyel yağını karıştırın ve için.

6. Lavanta yağı
Lavanta esansiyel yağı ağrı kesici bir ilaçtır, fakat aynı zamanda anti-tümöral bir maddedir. Yağ, bir tümörün ağırlığını azaltabilir ve hücre büyümesini engelleyebilir. Yağ aynı zamanda stresi azaltabilir ve uykunuzun kalitesini artırabilir.

Nasıl kullanılır?
Her gün 20 dakika boyunca etkilenen bölgeye 2-3 damla lavanta esansiyel yağı ile masaj yapabilirsiniz.

7. Kekik yağı
Kekik esansiyel yağının, anti-kanser, anti-inflamatuar, anti-mutajenik ve anti-kanserojen özellikleri şişlik, inflamasyon ve prostat kanseri ile mücadele eder.

Nasıl kullanılır?
Kekik yağını bir taşıyıcı yağ ile karıştırabilir ve karışımı genital bölgenin altına sürerek masaj yapabilirsiniz.

Uyarı
Esansiyel yağları kullanırken mutlaka herhangi bir taşıyıcı yağ ile seyreltmeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Kalıcı ve Kuru Öksürük İçin 6 Doğal Çözelti

Kalıcı ve kuru öksürük sıkıntı verici olabilir. Sessiz bir ortamda aniden başlayan öksürük sizi...

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz...

Taze Kızılcık Yemek İçin 5 Neden

Taze kızılcık sağlık açısından inanılmaz faydaları bulunan bir meyvedir. İşte taze kızılcığın faydaları... Antioksidan enerji...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,879BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...