Ana SayfaGÜZELLİKBoyun ve Göğüs Kırışıklıkları İçin Çözümler

Boyun ve Göğüs Kırışıklıkları İçin Çözümler

Çoğu cilt bakımı yüze odaklıdır. Oysa ki, boyun ve göğüs bölgeleri yaşı en fazla ele veren yerlerdir. Gerçek yaşınızdan daha genç görünmek istiyorsanız, boyun ve göğüs bölgesini beslemeniz ve nemlendirmeniz gerekir.

Yaşlandıkça vücudun kollajen üretimi azalır ve bu da cildin esnekliğini etkiler. Yoğun güneşe maruz kalma, kırışıklıklara neden olan birçok faktörden sadece biridir. Cilt yeterince esnek değilse ve kollajen eksikse, cilt sarkmaya başlar ve kırışıklıklar ortaya çıkar.

Farklı tiplerde boyun ve göğüs kırışıklıkları vardır, ancak en yaygın olanı “kolye çizgileri” olarak adlandırılır.  Çizgiler bir kolyeyi oluşturuyormuş gibi yatay olarak görünür. Yaşlanma, bu kırışıklıkların görünümünü tetikleyen temel faktörken, bunların yüzeye çıkmasına neden olan başka faktörler de vardır.

Uyku pozisyonu

İnanmak zor olsa da, uyuma şekliniz cildinizi etkiler. Vücudunuzun bir tarafına yatmak, göğsünüze, boynunuza ve yüzünüze çok fazla baskı uygular, cildi her gece sıkıştırmaya zorlar. Bunun yerine sırt üstü uyuma tercih edilmeli.

Sigara içmek

Sigara içmek sadece sağlığınıza zarar vermez; aynı zamanda cildin kalitesi üzerinde olumsuz bir etki yapar. Nikotin, kanın doğru şekilde akmasını zorlaştırır, kan damarlarını daraltır. Bu  da, cildin esnekliğini korumak ve sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyduğu besinleri almasını zorlaştırır.

Solaryum

Solaryumun güvenli olduğunu düşünüyorsanız tekrar düşünün. Bronzlaşmak için kullanılan solaryumlar aslında farklı cilt bozukluklarını tetikleyebilir.

Güneşe maruz kalma

Güneşin zararlı UV ışınlarına çok fazla maruz kalmak, cildin elastikiyetini ve kollajen üretimini etkiler. Sonuç olarak, cildin yaşlanma süreci hızlanır ve kırışıklıklar ortaya çıkar.

Sütyen

Göğüs ve boyundaki kırışıklıkların görünümü söz konusu olduğunda sütyen çok büyük rol oynar. Sütyen çok sıkı ise, göğüs bölgesinde cilt sıkışır ve kırışıklıklar oluşur. Ancak sütyen çok büyükse, göğüslere ihtiyaç duydukları desteği veremezler, böylece de sarkmaya başlarlar.

Göğüs ve boyundaki cildin sıkılığını nasıl geri kazanırsınız?

Sigarayı bırakın.

Sağlıklı bir cilt istiyorsanız, nemlendirmeniz gerekir. Günde 8 ila 12 bardak su için.

Günlük cilt bakım rutininize göğüs ve boyun bölgesini de ekleyin. Cildinizin gençleşme sürecini hızlandırmak için boynunuzu ve göğsünüze nemlendirici uygulayın.

Doğal kumaşa sahip kıyafet giymeyi tercih edin.

Doğru beden sütyen kullanın.

Güneşin etkili olduğu saatlerde güneşe maruz kalmayın ve güneş koruyucu kullanın.

Cilt kalitesini artırmak için düzenli olarak egzersiz yapın.

Beslenmenize A, C, E vitaminleri ve mineral içeren gıdalar ekleyin.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler