Ana Sayfa Trendler Kot Pantolonlarla İlgili Bilmeniz Gereken 11 Kural

Kot Pantolonlarla İlgili Bilmeniz Gereken 11 Kural

Üzerinize tam oturan, gösterişli duran ve gerçekten kaliteli bir kot alabilmek için çok yüksek meblağlar ödemeniz gerekebilir. Bazı kotlar bu paralara gerçekten değiyor olsa da, aslında onlara gerektiği kadar önem vermiyoruz. Çünkü aslında kotları nasıl yıkadığınız, hatta nasıl katladığınız bile çok önemli. Kotlarla ilgili bilmeniz gereken her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

 1. Eğer gerçek bir kot tutkunuysanız, sert kumaşlı, yıkama yapılmamış ve düz renkli kotların vücudunuza uyum sağlaması için 6 ay kadar süreyle yıkanmaması gerektiğini bilirsiniz. çünkü kot kumaşı zamanla vücudunuzun şeklini alır ve yıkadığınız zaman bu şekil kaybolur.
 2. Günümüzdeki kotların neredeyse tamamı soluk görünüm kazanması için yıkama yapılmış halde piyasaya sürülüyor. Bu tip kotları daha sık yıkayabilirsiniz ancak sadece lekelenirse veya çok bollaşırsa yıkamanız gerekir.
 3. Eğer kotunuza kötü bir koku sinmişse (ki bu sık giyilen kotlar için çok normal bir durumdur) banyo yapmadan önce kotunuzu banyoya asın veya bir poşet içerisine koyarak 2 gün boyunca buzlukta bekletin. Çünkü buharın veya donmanın etkisiyle kotlarınızda oluşan koku kaybolacaktır.
 4. Kotunuzun renginin atmasını istemiyorsanız, hassas programda, soğuk suda veya elde yıkamalısınız. Eğer renginin açılmasını istiyorsanız da bir kereliğine sıcak suda yıkamanız gerekir.
 5. Koyu renk kotunuzun rengini çok seviyorsanız ve bu şekilde daha uzun süre kalmasını istiyorsanız son durulama suyuna yarım bardak doğal beyaz sirke koyun.
 6. Kotlarınızı kurutma makinesinde kurutmayın. Eğer başka çareniz yoksa, kurutma makinenizi en düşük ısıya getirin ve tamamen kurumadan makineden çıkarın. Ya sererek ya da paçalarından asarak kurutun.
 7. Kotları katlamak için, kotunuzu düz bir zemine serin. Sol tarafını sağın üstüne gelecek şekilde ikiye katlayın. Daha sonra paçaları belle birleştirerek ortadan ikiye katlayın. Sonra bir kez daha katlayın.
 8. Kot kumaşlarının nefes alması önemlidir. Bu nedenle kotlarınızı dolabınıza çok sıkışık şekilde yerleştirmeyin.
 9. Yeni kotlarınızın paçasını yaptırmadan önce iki kez yıkayın. Çünkü birçok kot yıkandığında boydan çeker.
 10. Mağazada kot pantolonları denemeye vaktiniz yoksa, satın almak istediğiniz kotun bel kısmını boynunuza dolayın. Eğer iki ucu rahat bir şekilde kavuşursa, kot üzerinize olacak demektir.
 11. Eğer kotunuz çok dar geliyorsa, yıkadıktan sonra açık havada kurumaya bırakın ve henüz ıslakken bel kısmını çekiştirin. Daha fazla esnetmeniz gerekiyorsa, bir yandan saç kurutma makinesiyle kurutarak çekiştirin veya yüksek buhar gücü olan bir ütüyle bel kısmını iyice gererek ütüleyin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kot Pantolonlardaki Küçük Cep Neden Var?

Kot Pantolonlardaki Küçük Cep niye var biliyor musunuz? Kot pantolonunuzdaki küçük, dikdörtgen ceplere aşinasınız....

Modunuzu Ruj Seçimleriniz ile Yansıtın!

Farklı zevklere hitap eden ruj çeşitliliği Watsons farkı ile geliyor. Marka, renk, yoğunluk, kalıcılık...

Saç Modelini Değiştirmeden Önce Kendinize Bu 6 Soruyu Sorun

Saç modelini veya rengini değiştirmek hem arada sırada bizi yoklayıp duran bir dürtü, hem...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Aromaterapi Yastıklar Nasıl Yapılır?

Aromaterapi yastıkları yapmak kolay ve uygun maliyetlidir. Aromaterapi yastıkları ağrılı kasları, sırt veya boynu rahatlatmak için iyidir. Sıkı kasları gevşetecek sıcak bir paket için...

Doğal Baharatlı (Balgam Söktürücü) Tarifi

Bazı soğuk algınlıklarında mukus artışı meydana gelir. Gerçekten rahatsız olan günler ve geceler yaşamanıza neden olabilir. Sadece soğuk algınlığı veya sinüzit gibi bir hastalıktan...

Mevsimsel Alerjiler için 5 Ev Çözümü

Mevsimsel Alerjiler için 5 Ev Çözümü. Burun akıntısı, kaşıntılı gözler ve hapşırma ile kendini gösteren alerji sizi canınızdan bezdirebilir. Mevsimsel alerjilerin ortak belirtilerini hafifletmek...

Kumaşlar İçin Kola Nasıl Yapılır?

Kumaşları sertleştirmek ve ütüsünün bozulmaması için kola kullanıyorsanız bu yazımızı okuyun. Kola içinde kimyasalların bulunmasını istemiyorsanız evde kendiniz hazırlayabilirsin. Bunun için sadece iki malzeme...