Ana Sayfa SAĞLIK Meyve Suyu İçerken Yapılan Hatalar

Meyve Suyu İçerken Yapılan Hatalar

Sağlıklı bir yaşam için beslenmenize düzenli olarak meyve sularını ekliyorsanız, bazı noktalara da dikkat etmeniz gerekir.

Meyve suları, tatlı ihtiyacını karşılayabilir, ferahlatabilir ve sağlığınız için faydaları vitamin ve minarelleri almanızı sağlar. Ancak meyve suyu içerken aşağıdaki hataları yapmayın.

Yeterince yeşil sebze eklemiyorsanız…
Sağlıklı bir meyve suyu içmeyi amaçlıyorsanız, kullanmanız gereken malzemelerin çoğunluğunun yeşil sebze olması gerekir. Yeşil sebzeler, vücudun hastalıklara karşı korunmak için ihtiyaç duyduğu besinlerle doludur. Ayrıca, meyve suyu bol miktarda yeşillik içerdiğinde, kan şekeri seviyesi dengede tutulabilir. Aksi taktirde meyve şekeri, kan şekeri oranınızı yükseltebilir.

Hemen içmiyorsanız…
Bol miktarda meyve suyu hazırlayıp, bir kısmını daha sonrası için bırakmak cazip gibi görünebilir. Ancak, sıkılan meyve sularının besin değeri bir süre sonra kaybolacağı için bunun yapılmaması gerekir. Hazırladığınız meyve suyunun sağlık faydalarından yararlanmak için, hemen içilmesi tavsiye edilir.

Her gün aynı malzemeleri kullanıyorsanız…
Meyve suyu hazırlarken, sürekli aynı malzemeleri kullanmak yaygın bir hatadır. Bazı meyve ve sebzelerden yüksek oranlarda tüketmek, yan etkilere neden olabilir. Her gün hazırladığınız meyve suyunun ana içeriğini değiştirerek, hem yan etkilerden kurtulabilir, hem de farklı besinlerin vitamin ve minarellerinden faydalanabilirsiniz.

Meyve suyunu çok hızlı içiyorsanız…
Meyve suyunu hızlı bir şekilde, birkaç yudumda bitiriyorsanız, yapmayın. İçeceğiniz için zaman ayırın. Böylelikle, sindirim sisteminiz aktif hale gelir, içeceğinizdeki besinleri daha verimli bir şekilde emebilir.

Yanlış zamanda içiyorsanız…
Meyve suyu içerken yapılan en yaygın hatalardan biri de yanlış zamanlarda içmektir. Meyve suyundan en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız, tüketmek için en uygun zaman, midenizin hala boş olduğu zamandır. Bu sayede vücudunuz, meyve suyunda bulunan besin maddelerini emmeye odaklanarak daha verimli çalışacaktır. Meyve suyunu içmek için en uygun zaman sabah erken saatlerde kahvaltıdan 30 dakika öncedir.

İlgili Makaleler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler...

Göbek Yağlarını Yakan Güçlü İçecek

Göbek Yağlarını Yakan Güçlü İçecek. Kilo verme sürecinde en zor yağ yakılan bölgelerden biri...

Greyfurtun 13 Sağlık Faydası

Greyfurtun 13 Sağlık Faydası. Greyfurt, vücut için sayısız yararlı özelliklere sahip bir meyvedir. C...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Düz Ekran TV’nizde Asla Temizleme Solüsyonları Kullanmayın

Evdeki en büyük hayal kırıklıklarımızdan biri: toz! Her yerde ve ondan asla tamamen kurtulamazsın. Televizyon özellikle toz olduğunda mıknatıs gibi gözüküyor, parlak düz ekran...

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir? Ev temizliğinde önemli bir etkiye sahip olan, adından sıkça söz ettirmeyi başaran, bu özellikleri ile kadınların en büyük yardımcısı haline...

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler ve antibakteriyel, antimikrobiyal maddeler olarak harici olarak kullanılanlar bulunur. Bu...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş değildir. Özellikle konu çıkması zor lekeleri temizlemek ve kokuyu gidermek...