Ana Sayfa GÜZELLİK Pembe Dudaklar İçin Pancar Kullanın!

Pembe Dudaklar İçin Pancar Kullanın!

0
304

Dudaklarınızın daha pembe bir renge dönüşmesini sağlamak için kozmetik ürünler kullanmanıza gerek yok. Sadece pancar kullanarak basit bir yöntemle pembe dudaklar elde edebilir, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Pancar, temas ettiği her şeye koyu bir renk verir. Pancar, dudaklarınıza da muhteşem bir pembe renk tonu verir ve aynı zamanda dudak pigmentasyonunu temizler. Tamamen doğaldır, kimyasal madde içermez ve ucuzdur.

Ruj kullanmanıza gerek bile kalmadan sürekli pembe dudaklara sahip olabilirsiniz.

Pancarı dudaklarınıza pembe renk vermek için nasıl kullanılacağını öğrenmek ister misiniz?

 • Malzemeler
  Orta boy bir pancar
  Hindistan cevizi yağı
  Mutfak robotu
  Süzgeç
  Küçük bir kavanoz

Nasıl yapacaksınız?
Pancarı iyice yıkayarak başlayın işe başlayın. Ardından, dış tabakayı çıkarın. Pancarı küçük dilimler halinde kesin ve mutfak robotuna koyun ve robotu çalıştırın. Sulu bir tortu elde edin.

Renginin canlılığını hafifleteceğinden robota pancar ile birlikte su eklemeyin.

Pancar suyunu dikkatlice süzün ve hiçbir parçanın içine girmediğinden emin olun. Sonra temiz bir kaba aktarın. Kullandığınız kap veya kavanozun temiz ve sterilize edilmiş olmasına özen gösterin.

Hindistan cevizi yağı ekleme
Şeffaf bir pembe renk elde etmek istiyorsanız, pancar suyuna bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin.

Bir çay kaşığından daha az Hindistan cevizi yağı kullanırsanız, dudaklarınız kurur ve pul pul dökülebilir. Dudakları mükemmel bir şekilde nemlendirmek için Hindistan cevizi yağını bal veya balmumuyla değiştirebilirsiniz.

Karışımı iyice karıştırmak için temiz bir kaşık veya kürdan kullanın. Kabı buzdolabına koyun ve kullanmadan önce katılaşmasını bekleyin.

Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürdüğünüz anda, dudaklarınız yumuşak ve pembe bir renk alır. Ama birkaç dakika sonra dudaklarınız muhteşem bir kırmızımsı-erik rengi alır.

Pancar karışımını düzenli uyguladığınızda, bir haftada daha yumuşak, daha pembemsi dudaklara sahip olabilirsiniz.

İpucu: Kendinize ev yapımı dudak peelingi yapmak için pancar karışımına toz şeker ekleyebilir ve dudak peelingi olarak da uygulayabilirsiniz.