Ana Sayfa HAYAT PRATİK Sihirli Süngerle Asla Yapmamanız Gereken 7 Şey

Sihirli Süngerle Asla Yapmamanız Gereken 7 Şey

Sihirli süngerler, gerçekten sihirli gibidir, hemen hemen her şey için kullanılabilir. Harç temizlemeden fırın temizlemeye, hatta spor ayakkabıları bile temizlemeye kadar pek çok farklı yerde kullanabilirsiniz. Ancak sihirli süngerle asla yapmamanız gereken şeyler de vardır.

1. Kuru kullanmayın
Sihirli süngerin etkili olabilmesi için su kullanmak gerekir. Islatmazsanız, kullandığınız alanda aşındırıcı bir etki yapabilir.

2. Aracınızda kullanmayın
Arabanız ya da ince boyalı alanlarda kullanmayın. Süngerin yumuşak dokusu sizi aldatmasın, zımpara kağıdı gibi aşındırıcı olabilir. Arabanızın boyasını ya da diğer boyalı alanları çizebilir.

3. Eldiven olmadan kullanmayın
Sihirli süngerler ellerinize zarar verebilir. O nedenle sihirli süngeri kullanırken daima bir çift eldiven giydiğinizden emin olun ve asla doğrudan cildinizde kullanmayın.

4. Hassas tezgahı temizlemek için kullanmayın
Granit ve mermer tezgahlarda sihirli süngerleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Yüzeyin cilasının kalkmasına ve mat görünmesine neden olabilir.

5. Yapışmaz tencere ve tavaları temizlemek için kullanmayın
Sihirli süngeri, bir bulaşık süngeri gibi kullanılabileceğinizi düşündüyseniz, bir kez daha düşünün. Yapışmaz kapların yüzeylerinin çizilmesine neden olabilir.

6. Paslanmaz çelik yüzeylerde kullanmayın
Özellikle mutfağınızda paslanmaz çelik eşyalar kullanıyorsanız, sihirli süngeri onlardan uzak tutun. Sihirli sünger, yüzeyin çizilmesine ve eşyaların parlaklığının yok olmasına sebebiyet verebilir.

7. Nokta testi yapmadan hiçbir şeyde kullanmayın
Sihirli süngeri kullanmadan önce, nerede kullanmak istiyorsanız önce görünmeyen küçük bir alanda test yapın. Böylelikle kullanacağınız alan için güvenli olup olmadığını anlamış olursunuz.

İlgili Makaleler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya...

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri. Mangalınızı dışarıda bırakırsanız, paslı ızgara tellerini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor?

Çamaşırlarınız Neden Kötü Kokuyor? Taze kokulu çamaşırlar elde etmeden önce, kötü kokuya neyin sebep olduğunu bulmanız gerekir. Birkaç ortak suçlu var. Küflü Çamaşır Makinesi Çamaşır makinenizin...

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin

DIY Karışımı ile Gözlüklerdeki Çizikleri Giderin. Çoğu gözlük camdan değil, bir tür plastik veya polikarbonattan yapılır. Lenslere zarar vermemek için çizikleri gidermeye çalışırken dikkatli...

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ

Yaşlanma Karşıtı En İyi 10 Esansiyel Yağ. Dünyanın neresinde olursa olsun milyonlarca kadın yaşları ilerledikçe yüzlerinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmanın yollarını arıyor. Belki kırışıklıkları tamamen...

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri

Paslı Izgara Tellerini Temizleme Yöntemleri. Mangalınızı dışarıda bırakırsanız, paslı ızgara tellerini nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekebilir. Izgara tellerini paslanmadan tutmak için dış mekanda bırakmayın.Kullandığınız yöntem,...