Ana Sayfa GÜZELLİK Bir Profesyonel Gibi Oje Nasıl Sürülür?

Bir Profesyonel Gibi Oje Nasıl Sürülür?

Ojeli tırnaklar kesinlikle bir kadının bakımlı ve güzel görünmesinin anahtarlarından biridir. Ancak ojeyi de, tırnak etlerine taşırmadan düzgün bir şekilde sürmek gerekir. Bu yazıda, ojeyi bir güzellik uzmanının elinden çıkmış gibi sürmek için ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

Ojenizi sürdürmek için sürekli para ödüyorsanız, aşağıdaki oje sürme ipuçları sizi bu yükten kurtarabilir.

Öncelikle, kusursuz bir şekilde ojeli tırnaklar elde etmek için, kaliteli bir ojeye yatırım yapın.

Ayrıca bir şeffaf cila almak da, ojenin altına ve üstüne sürmek için iyi bir fikirdir. Bu, ojenin ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda koyu renkli ojelerin tırnaklarınızda leke yapmadan çıkmasına yardımcı olur.

Adım 1. Tırnaklarınızı temizleyin
Eski ojeyi tırnaklarınızdan temizlemek için asetonsuz bir oje çıkarıcı kullanın. Aseton, tırnaklarınızı zamanla kurutur ve kırılmasına neden olur.

Tırnaklarınızdan eski ojeyi çıkardıktan sonra, tırnaklarınızla tırnak etlerini diplerden geriye itin. Bu tırnak üstüne gelen etlerin geriye itilmesiyle tırnak boyunun uzamasını ve ojenin tırnaklarınızda daha iyi görünmesini sağlar.

Adım 2. Şeffaf cila uygulayın
Temiz tırnaklarınıza ince bir kat tırnak cilası sürün. Ojeyi sürmeden önce cilanın kurumasını bekleyin.

Adım 3. Ojeyi sürün
Oje fırçasını şişenin kenarına sürerek ojenin fazlalılığını alın. Fırçayı tırnak dibine yakın yerleştirin ve aşağı doğru çekin. Sonra fırçayı sol ve sağ taraflardan yine yukarıdan aşağıya doğru çekin.

Sol el ile oje sürerken zorlanıyorsanız, fırçayı hareket ettirmek yerine tırnaklarınızı fırçanın altında hareket ettirebilirsiniz.

İkinci kat ojeyi sürmeden önce kurumasını bekleyin.

Adım 4. Oje fazlalıklarını temizleyin
Ojeyi sürerken, tırnak etlerinize taşırdıysanız, eski bir makyaj fırçasını kullanarak temizleyebilirsiniz. Fırçayı oje çıkarıcıya batırın ve oje lekelerini dikkatlice temizleyin.

Adım 5. Tekrar cila sürün
Ojelerinizin daha uzun süre dayanması ve ojelerinize daha fazla parlaklık vermek için oje kurduktan sonra ince bir kat şeffaf tırnak cilası sürün.

Ojelerinizin kurumasını hızlandırmak için tırnaklarınızı buzlu suya koyabilirsiniz. 2-3 dakika soğuk tırnaklarınızı bekletin, kurulayın ve bebek yağı sürün.

 

İpuçları
Ojeyi asla sallamayın, çünkü sallama ojede kabarcıklara neden olur. Bunun yerine, şişeyi dikey olarak tutarken elleriniz arasında yuvarlayın.

Tırnak cilasını serin ve karanlık bir yerde saklayın. Tırnak cilası, ışığa veya sıcaklığa maruz kaldığında kalınlaşır ve rengi değişebilir. Daha uzun raf ömrü için bunları buzdolabınızda saklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır....

Probiyotikli Yüz Maskesi

Probiyotikli yüz maskesi tarifini yazımızda vereceğiz. Yapılan bilimsel araştırmalar, cildimizde bulunan canlıların sistemini anlamamıza...

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,871BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...