Ana Sayfa HAYAT Yüksek Topuklu Ayakkabı Giyenlere 11 Tavsiye

Yüksek Topuklu Ayakkabı Giyenlere 11 Tavsiye

Yüksek topuklu ayakkabılar, bacaklarınızı daha uzun göstermek ve daha zarif görünmenizi sağlamak için idealdirler. Ancak, tüm gün topuklu ayakkabı giydikten sonra ayaklarınız ağrı ve acı içinde kalır. Bazı basit tüyolarla yüksek topuklu ayakkabıları rahatsızlık hissetmeden giyebilirsiniz.

Ağrı ve acı olmadan rahatlıkla yüksek topuklu ayakkabılar giymek istiyorsanız, aşağıdaki önerileri dikkate alın.

1. Ayakkabılarınızı dondurucuya koyun
Yüksek topuklu ayakkabıları giymeden önce 30 dakika süreyle dondurucuya koyun. Soğuk ayakkabıları giydiğinizde, ayakkabının sıcak ayaklarınızın şekline uyum sağladığını görebilirsiniz.

2. Çorap ve sıcak su
Ayakkabınız ayağınızı sıkıyor ve rahatsız ediyorsa, pamuklu bir çorabı sıcak su ile ıslatın ve fazla suyunu sıkın, sonra çorabı ayaklarınıza giyin. Sıkan ayakkabıyı ıslak çorapla giyip evde biraz yürüyün. Islak çorap ayakkabının biraz daha genişlemesini sağlayarak ayaklarınızı rahatsız etmesini önleyecektir.

3. Çift taraflı bant
Yüksek topuklu ayakkabılar giyildiğinde yürürken parmaklar daha fazla öne doğru kayar ve parmaklarda su toplama, yara gibi sorunlar yaratır. Ayakkabının tabanına çift taraflı bir bant yapıştırırsanız, ayaklarınızın öne doğru kaymasını önleyebilirsiniz.

4. Silikon tabanlıklar
Silikon tabanlıklar ayakların ayakkabı içinde hareket etmesini önleyerek ağrı ve su toplama gibi sorunlarının önüne geçer.

5. Nemlendirici krem
Özellikle yeni aldığınız yüksek topuklu bir ayakkabıyı giymeden önce ayaklarınıza nemlendirici krem sürün. Nemlendirici, ayaklarınızı sürtünme, ağrı ve su toplama sorunundan koruyacaktır.

6. Pudra serpiştirin
Yüksek topuklu ayakkabıları giymeden içine biraz bebek pudrası serpiştirin. Pudra, aşırı terlemeyi ve ayakların ayakkabı içinde kaymasını önleyerek, sürtünme ve olası yaraları en aza indirecektir.

7. Ayak parmaklarını bantlama
Yüksek topuklu ayakkabı giyildiğinde oluşan ağrının önüne geçmek için, iki ayak parmağınızı birbirine bantlayabilirsiniz. Parmak arasında ağrıya neden olan sinirlerdeki baskıyı azaltmak için 3. ve 4. parmakları birbirine bantlayabilirsiniz.

8. Ayakkabılarınızı çıkarmayın
Gün içinde ayaklarınızı rahatlatmak için ayakkabılarınızı kısa süreliğine çıkarıyorsanız, yapmayın!Bir an için rahatlarsınız, ancak ayaklarınız hemen şişer ve ayakkabıları tekrar giymek daha fazla ağrı ve acıya neden olur.

9. Yeni ayakkabıları önce evde giyin
Yeni alınan ayakkabıların ayaklarda yara yapma olasılığı çok yüksektir. Yüksek topuklu ayakkabılarınızı dışarıda giymeye başlamadan önce bir hafta kadar evin içinde giymeye çalışın. Böylelikle ayaklarınız ayakkabıya alışır, sıkıysa biraz daha genişlemesi sağlanır.

10. Deodorant sürün
Ayakkabılarınız ayağınızda su toplanmasına neden oluyorsa, ayağınızdaki sürtünme yerlerine biraz deodorant sürün.

11. Hazırlıklı olun
Yeni satın aldığınız ayakkabıların rahat olup olmayacağından emin olamayacağınız için, yanınızda mutlaka yara bandı bulundurun. Acı hissetmeye başladığınızda, su toplamasının ve yara olmasının önüne geçmek için sürtünme yerlerine yara bandı yapıştırın.

İlgili Makaleler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan...

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem

2 Dakikada Uykuya Dalmayı Sağlayan Yöntem. Uykuya dalmakta zorlanıyor, saatlerce uyumak için uğraşıyor musunuz?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak için farklı yöntemler uygulanması gerekir. Süet bir giysinizde leke varsa...

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı. Kendi bulaşık makinanızın deterjanını yapmak hem kolay hem de ucuzdur. Böylece bulaşık makinası deterjanlarında bulunun kimyasallardan da uzak...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla Fas'ta geleneksel olarak kullanılan altın, pürüzsüz bir yağdır. Esansiyel yağ...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan veya bahar aylarında çiçek açan ağaçları seçerseniz çok daha güzel...