Ana Sayfa SAĞLIK Deniz Tutması İçin En İyi 5 Uçucu Yağ

Deniz Tutması İçin En İyi 5 Uçucu Yağ

0
160

Deniz tutması, bir hareket hastalığı biçimidir, araba tutması gibi… İç kulağın, aracın hareketlerine uyum sağlayamaması nedeniyle, baş dönmesi ve mide bulantısı meydana gelir. Deniz tutması sorunu yaşıyorsanız, uçucu yağlardan yardım alabilirsiniz.

Deniz tutmasının önüne geçmek ve suyun keyfini çıkarmanız çok kolay. Tek yapmanız gereken, yolculuğa çıkmadan önce hazırlık yapmak.
Deniz tutması nedeniyle gemi yolculuğu yapamıyorsanız, aşağıda verilen uçucu yağları kullanabilirsiniz.

1. Zencefil yağı
Deniz tutması belirtileri bulantı ve kusmadır. Araştırmalar, zencefil uçucu yağının bu iki problemi tedavi edebileceğini ortaya koymaktadır. Zencefil yağı sinir sisteminizi harekete geçirir, kusma ve mide bulantısı semptomlarını hafifletebilir.

2. Lavanta yağı
Yağın tatlı kokusu, zihninizi sakinleştirebilir. Deniz tutması bir akıl oyunu olduğundan, lavanta uçucu yağı size yardımcı olabilir. Yağ, bulantı ve kusmayı tedavi etmede yararlıdır. Çünkü hem kasların hem de zihninizin rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca, deniz tutması nedeniyle oluşabilecek mide problemini azaltabilir.

3. Kakule yağı
Kakule uçucu yağının baharatlı aroması, deniz tutmasını tedavi etmek için harikadır. Sinir sistemini yatıştırır, mide bulantısı ve kusma dürtüsünü geçirir. Kakule yağı ayrıca mide ağrısını yatıştırır ve sindirim problemlerini kontrol eder.

Uyarı: Astım, böbrek taşı veya epilepsisi olan kişiler bu yağı kullanmadan önce bir doktora danışmalıdır.

4. Nane yağı
Yağ, güçlü antibakteriyel, antienflamatuar, antispazmodik ve antifungal özelliklere sahiptir. Bütün bu özellikler, deniz tutmasının tedavisinde etkilidir. Nane yağının temel öğelerinden biri mide bulantısı ve kusmayı engelleyen mentoldur. Solunum sorunları, baş ağrısı ve mide ağrılarının giderilmesine de yardımcı olur.

5. Rezene yağı
Yağ, bulantı, kusma ve sindirim problemlerini tedavi edebilir. Ayrıca sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Yağ, baş dönmesi ile savaşır, kusma veya mide bulantısı hissini azaltır. Yağ aynı zamanda gaz ve mide ekşimesini hafifletir.

Deniz tutması için uçucu yağları nasıl kullanacaksınız?

Soluyabilirsiniz
Seçtiğiniz uçucu yağları karıştırarak bir cam şişede saklayabilir ve gerektiğinde bir pamuğa damlatarak teneffüs edebilirsiniz.

Masaj yağı
Uçucu yağları deniz tutması için masaj yağı olarak kullanabilirsiniz ancak uygun bir taşıyıcı yağ ile seyreltmeniz gerekir. Karışımı boynunuza, omzunuza, bileklerinize ve midenize sürebilirsiniz.