Ana SayfaSAĞLIKAleo Vera'nın Sarı Suyu "Lateks"e Dikkat

Aleo Vera’nın Sarı Suyu “Lateks”e Dikkat

Aloe vera bitkisi, sağlıklı bakım ürünlerinde kullanılan iki madde üretir – şeffaf jel ve sarı lateks.

İnsanlar öncelikle yanık, cilt durumu sedef hastalığı ve hatta akne tedavisi için krem ​​ve merhemlerde aloe jel jelini topikal olarak kullanırlar. Bazıları da belirli koşulları tedavi etmek için jeli ağızdan alırlar. Aloe lateks, müshil, kabızlık tedavisi için oral yoldan alınmaktadır.

Aloe jeli, tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında genellikle güvenli iken, aloe lateks’in oral kullanımı güvenlik endişeleri yaratır. Aslında, birkaç gün boyunca günde 1 gram aloe lateks almak böbrek hasarına neden olabilir ve ölümcül olabilir.

Belirli koşullar için aloe kullanımı üzerine araştırma sonuçları:

Yanıklar ve yaralar: Aloe jeli uygulaması, birinci ve ikinci derece yanıklar için yara iyileşmesinin süresini kısaltır. Aloe jeli ayrıca yara iyileşmesini de teşvik edebilir.

Akne: Araştırmalar sabah ve akşam uygulanan aloe jelin, aknenin azaltılmasında tek başına topikal bir reçete kullanmaktan daha etkili olabileceğini düşündürmektedir. Akne için aleo vera kullanmanın 6 yolu

Sedef hastalığı: Aloe özü kremler, hafif ila orta derecede sedef hastalığının neden olduğu kızarıklık, kireçlenme, kaşıntı ve iltihapları azaltabilir. Cildinizdeki gelişmeleri görmek için kremi ayda birkaç kez veya daha fazla kullanmanız gerekebilir. Sedef hastalığından aleo vera kullanımı

Uçuk virüsü: Aloe özü içeren bir krem ​​uygulamak lezyonların daha erken iyileşmesine yardımcı olabilir.

Ağız içi yaraları: Araştırmalar, sekiz hafta boyunca günde iki kez aloe jeli uygulamasının, ağzın iç kısmını etkileyen bu inflamatuar durumun semptomlarını azaltmaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

Kabızlık: Aloe lateksin oral kullanımının kabızlık tedavisinde etkili olup olmadığı belirsizdir. Bir müshil gibi davranırken, aloe lateks karın kramplarına ve ishale neden olabilir.

Ağız yoluyla aloe lateks kullanmaktan kaçının. İşlenmemiş aloe lateks, kansere neden olma potansiyeline sahip gibi görünen kimyasal maddeler içerir ve işlenmiş aloe lateksi kansere neden olan bileşiklere sahip olabilir. Birkaç gün boyunca günde 1 gram aloe lateks almak böbrek hasarına neden olabilir ve ölümcül olabilir.
12 yaşından küçük çocuklar için aloe lateks ve tam yaprak ekstresi oral kullanımı önerilmez.

Uygun dozlar kısa bir süre oral olarak alındığında güvenli olabilir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler