Ana Sayfa HAYAT PRATİK 6 Adımda Süet Ayakkabınızı Yeni Gibi Yapın

6 Adımda Süet Ayakkabınızı Yeni Gibi Yapın

Süet malzemeyi diğer malzemelerden ayıran en önemli şey, onu temizlemek için su kullanmazsınız. Su ile yapılacak temizlimke süet lekeli görünecektir. Süeti düzgün bir şekilde temizlemek için süet temizlik kitlerinden satın alabilirsiniz Özellikle süet temizlik fırçası ve silgisi işinize yarayacaktır.
evde 6 adımda süetlerinize yeni alınmış gibi temizlik yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Süet & nubuk temizleme seti
Sirke veya sürtünme alkolü
Beyaz bez
Süet koruyucu (isteğe bağlı)

Süet nasıl temizlenir?

1. Adım – Fırçalayın
Lekeli alanları hafifçe tek yönde fırçalayın. Tek yönde fırçalamak, yüzeydeki liflerden kir tabakasının çıkmasına yardımcı olur.

İşiniz bittiğinde, bir ileri-geri hareketi kullanarak lekeleri tekrar fırçalayın. Biraz daha fazla kuvvetli fırçalayın! Yüzeyin altına sıkışmış toprak ve kirleri çıkarırsınız.

2. Adım – Silin
Süet eşyalarınız çok kirli değilse, daha fazla uğraşmanıza gerek olmaz. Ancak, gerçekten lekelenmiş ve kirlenmiş süet eşyeler için silgiyi kullanın.

Silgiyi lekelerin üzerine sürün ve biraz baskı uygulamaktan korkmayın! Leke gidene kadar sürmeye devam edin (birkaç dakika sürebilir, bu yüzden sabırlı olun!)

3. Adım – Tedavi
Eğer lekeniz hala duruyorsa o zaman beyaz bir bez üzerinde sirke veya alkolü dökün. (sirke ve alkol süte üzerinde leke yapmaz)

Nemlendirilmiş bezi leke üzerine sürünüz, daha sonra alanın tamamen kurumasını sağlayınız. Kuruduğunda, tüyleri temizlemek için fırçayı kullanın.

4. Adım – Tıraş
Süet kumaşı bir süre sonra biraz havlanmaya başlar. Süet üzerinde topaklanmalar görürseniz eski bir tıraş bıçağı kullanmaya özen göstererek tıraş edin. Traş işlemi bittikten sonra, tüylü tekrar fırçalayın.

5. Adım Tekrar fırçalayın
Tüm bu işlemler sonrası süte eşyanız biraz donuk görünebilir. Tekrar sirke ve alkollü bez ile silin ve fırçalayın. Sirke veya alkol süetin eski canlılığına kavuşmasını sağlar.

6. Adım – Koruyun
Son adım, süetinizi korumaktır, bu yüzden ileride çok fazla kirlenmeyecektir. Süet koruyucu spreyleri kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Düz Ekran TV’nizde Asla Temizleme Solüsyonları Kullanmayın

Evdeki en büyük hayal kırıklıklarımızdan biri: toz! Her yerde ve ondan asla tamamen kurtulamazsın....

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir? Ev temizliğinde önemli bir etkiye sahip olan, adından sıkça söz...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Düz Ekran TV’nizde Asla Temizleme Solüsyonları Kullanmayın

Evdeki en büyük hayal kırıklıklarımızdan biri: toz! Her yerde ve ondan asla tamamen kurtulamazsın. Televizyon özellikle toz olduğunda mıknatıs gibi gözüküyor, parlak düz ekran...

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir? Ev temizliğinde önemli bir etkiye sahip olan, adından sıkça söz ettirmeyi başaran, bu özellikleri ile kadınların en büyük yardımcısı haline...

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler ve antibakteriyel, antimikrobiyal maddeler olarak harici olarak kullanılanlar bulunur. Bu...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş değildir. Özellikle konu çıkması zor lekeleri temizlemek ve kokuyu gidermek...