Ana Sayfa HAYAT PRATİK 6 Adımda Süet Ayakkabınızı Yeni Gibi Yapın

6 Adımda Süet Ayakkabınızı Yeni Gibi Yapın

Süet malzemeyi diğer malzemelerden ayıran en önemli şey, onu temizlemek için su kullanmazsınız. Su ile yapılacak temizlimke süet lekeli görünecektir. Süeti düzgün bir şekilde temizlemek için süet temizlik kitlerinden satın alabilirsiniz Özellikle süet temizlik fırçası ve silgisi işinize yarayacaktır.
evde 6 adımda süetlerinize yeni alınmış gibi temizlik yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Süet & nubuk temizleme seti
Sirke veya sürtünme alkolü
Beyaz bez
Süet koruyucu (isteğe bağlı)

Süet nasıl temizlenir?

1. Adım – Fırçalayın
Lekeli alanları hafifçe tek yönde fırçalayın. Tek yönde fırçalamak, yüzeydeki liflerden kir tabakasının çıkmasına yardımcı olur.

İşiniz bittiğinde, bir ileri-geri hareketi kullanarak lekeleri tekrar fırçalayın. Biraz daha fazla kuvvetli fırçalayın! Yüzeyin altına sıkışmış toprak ve kirleri çıkarırsınız.

2. Adım – Silin
Süet eşyalarınız çok kirli değilse, daha fazla uğraşmanıza gerek olmaz. Ancak, gerçekten lekelenmiş ve kirlenmiş süet eşyeler için silgiyi kullanın.

Silgiyi lekelerin üzerine sürün ve biraz baskı uygulamaktan korkmayın! Leke gidene kadar sürmeye devam edin (birkaç dakika sürebilir, bu yüzden sabırlı olun!)

3. Adım – Tedavi
Eğer lekeniz hala duruyorsa o zaman beyaz bir bez üzerinde sirke veya alkolü dökün. (sirke ve alkol süte üzerinde leke yapmaz)

Nemlendirilmiş bezi leke üzerine sürünüz, daha sonra alanın tamamen kurumasını sağlayınız. Kuruduğunda, tüyleri temizlemek için fırçayı kullanın.

4. Adım – Tıraş
Süet kumaşı bir süre sonra biraz havlanmaya başlar. Süet üzerinde topaklanmalar görürseniz eski bir tıraş bıçağı kullanmaya özen göstererek tıraş edin. Traş işlemi bittikten sonra, tüylü tekrar fırçalayın.

5. Adım Tekrar fırçalayın
Tüm bu işlemler sonrası süte eşyanız biraz donuk görünebilir. Tekrar sirke ve alkollü bez ile silin ve fırçalayın. Sirke veya alkol süetin eski canlılığına kavuşmasını sağlar.

6. Adım – Koruyun
Son adım, süetinizi korumaktır, bu yüzden ileride çok fazla kirlenmeyecektir. Süet koruyucu spreyleri kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Gliserin Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Gliserinin çeşitli kullanımları vardır, ancak en çok sabunda kullanımıyla bilinir. Gliserin, eczaneden, sağlıklı gıda...

Kül Suyunun Kullanım Alanları

Hazırladığınız kül suyunu bulaşık makinasında, çamaşın makinasında veya temizlikte kullanabilirsiniz. İşte size kullanım alanları.Çamaşır...

Esmer Şekerin Kullanım Alanları

Esmer şeker, beyaz şekerin pekmezle birleştirilmesiyle elde edilir ve yumuşaktır ve kolay ufalanır. Açık...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
454TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çizgisiz Oje Nasıl Sürülür?

Oje sürmenin amacı ellerinizin görünümünü iyileştirmektir. Ne yazık ki, evde tırnaklarınıza oje sürerken genellikle çizgiler ve çıkıntılar gelişir. Çizgili görünüm, mat benzeri yüzeyler nedeniyle...

Tırnaklar Nasıl Sertleştirilir?

Uzun tırnaklar göz alıcı ve çekicidir. Sorun, tırnak uzatmanın kolay olmamasıdır. Takma tırnaklar, arzu ettiğiniz görünüme kavuşmanın yerine geçer, ancak takma tırnaklar tırnak yatağına...

Kuru Tırnaklar Nasıl Onarılırı?

Tırnaklarınız küçük keratin hücrelerinden oluşur. Suya maruz kalma, kimyasallar, hava değişiklikleri ve yetersiz beslenme gibi çeşitli faktörler keratin hücrelerine zarar verir veya yok eder...

Keratin Nedir Ne İşe Yarar?

Keratin, iç içe geçmiş yapıları ile cildi, saçı ve tırnakları güçlendiren sert lifli bir proteindir. İki tür keratin vardır: insanlarda ve memelilerde bol miktarda...