Ana Sayfa SAĞLIK Buğday Çiminin Sağlık Faydaları

Buğday Çiminin Sağlık Faydaları

Buğday çimi ile aşina değilseniz, birisinin gerçekten ot yemenizi tavsiye edeceğini düşünebilirsiniz. Gerçek şu ki, buğday çimi aslında sağlıklı bir diyet için faydalı olan lezzetli ve besleyici bir süper besindir.

İşte sadece bir şaşırtıcı istatistik: Sadece iki gram buğday çimi suyu, 2.5 kilo ham organik sebzenin besinsel eşdeğerliliğine sahiptir.

Buğday çimi aşağıdakileri içerir:

antioksidanlar
Klorofil
Demir
Magnezyum ve Kalsiyum
Amino asitler
Vitamin A, C, E
Selenyum

Buğday Çimi Sağlıklı Olmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?
İşte, buğday çiminin sağlığınızı iyileştirdiğini destekleyen birkaç yol var.

Alkalinizasyon ve Besin Absorpsiyonu: Buğday çimi vücudun zindeliği arttıran ve sağlıklı yaşamı teşvik eden ve hastalıklardan korunmaya yardımcı olan alkali bir durum yaratır. Kanser ve diğer hastalıkların asit ortamında geliştiği bilinen bir gerçektir. Bununla birlikte, buğday çimi de vücudun C vitamini, E vitamini ve elektrolitler gibi hayati besinleri emmesine yardımcı olur.

Çoğunlukla buğday çimi alkalin ortamını destekleme yeteneği veren klorofil varlığıdır. Vücudun pH’ını dengeler ve hücreleri korur. Klorofilin tüketilmesinin, büyük cilt ve kilo yönetimi gibi bir dizi anti-aging etkisiyle ilişkili olmasının nedeni budur.

Serbest Radikal Hasarı Azaltır: Buğday otunun içerdiği güçlü antioksidanlar, serbest radikaller / oksidasyondan kaynaklanan hasar riskini azaltır. Araştırmaya göre, buğday çimi diğer doğal özler veya sebzelerden daha yüksek ORAC (antioksidan) skoruna sahiptir.

Buğday çimi, karaciğerdeki oksidasyondan kaynaklanan zararı durdurur ve hücrelerde mitokondriyi korur. Bu, inflamasyonda bir azalmaya ve kanser, kalp hastalığı ve karaciğer hastalığı da dahil olmak üzere düşürülmüş bir hastalık riskine yol açar.

Kanserden Korur: İsrail’deki Entegre Onkoloji ve Palyatif Bakım Birimi’ndeki bilim adamları, buğday çiminin kanserin bütünsel tedavisinde bir yeri olduğunu ve genel bağışıklık fonksiyonuna fayda sağlayabileceğini buldular . Çalışmalar, buğday çiminin apoptosisi (kanser hücrelerinin yok edilmesini) destekleyebileceğini bile göstermiştir . Buna ek olarak, buğday çimi kemoterapinin yan etkilerini, yorgunluk ve malabsorpsiyon gibi hafifletmeye de yardımcı olabilir.

Buğday Çiminin Ek Sağlık Faydaları:

Buğday çimi kan şekerini düzenler
Buğday çimi uykuya yardımcı olabilir
Buğday çimi yaraları iyileştirmeye yardımcı olabilir
Buğday çimi körfezde düşmanca bakteri tutar
Buğday çimi dokusunu yenileyebilir ve yenileyebilir
Buğday çimi vücuttan toksinleri yıkar
Buğday çimi üç temel vitamin ve mineral içerir.
Buğday çimi vücudu oksijenlendirir
Buğday çimi kanı yeniden oluşturur
Buğday çimi sindirimi artırır
Buğday çimi gece görüşünü geliştirir
Buğday çimi sağlıklı metabolizmayı teşvik eder

İlgili Makaleler

Doğal Baharatlı (Balgam Söktürücü) Tarifi

Bazı soğuk algınlıklarında mukus artışı meydana gelir. Gerçekten rahatsız olan günler ve geceler yaşamanıza...

Mevsimsel Alerjiler için 5 Ev Çözümü

Mevsimsel Alerjiler için 5 Ev Çözümü. Burun akıntısı, kaşıntılı gözler ve hapşırma ile kendini...

Derin Nefes Nasıl Alınır?

Derin Nefes Nasıl Alınır? Nefes alma egzersizi size komik gelebilir. Her dakika nefes alıyoruz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Aromaterapi Yastıklar Nasıl Yapılır?

Aromaterapi yastıkları yapmak kolay ve uygun maliyetlidir. Aromaterapi yastıkları ağrılı kasları, sırt veya boynu rahatlatmak için iyidir. Sıkı kasları gevşetecek sıcak bir paket için...

Doğal Baharatlı (Balgam Söktürücü) Tarifi

Bazı soğuk algınlıklarında mukus artışı meydana gelir. Gerçekten rahatsız olan günler ve geceler yaşamanıza neden olabilir. Sadece soğuk algınlığı veya sinüzit gibi bir hastalıktan...

Mevsimsel Alerjiler için 5 Ev Çözümü

Mevsimsel Alerjiler için 5 Ev Çözümü. Burun akıntısı, kaşıntılı gözler ve hapşırma ile kendini gösteren alerji sizi canınızdan bezdirebilir. Mevsimsel alerjilerin ortak belirtilerini hafifletmek...

Kumaşlar İçin Kola Nasıl Yapılır?

Kumaşları sertleştirmek ve ütüsünün bozulmaması için kola kullanıyorsanız bu yazımızı okuyun. Kola içinde kimyasalların bulunmasını istemiyorsanız evde kendiniz hazırlayabilirsin. Bunun için sadece iki malzeme...