Ana Sayfa SAĞLIK Buğday Çiminin Sağlık Faydaları

Buğday Çiminin Sağlık Faydaları

Buğday çimi ile aşina değilseniz, birisinin gerçekten ot yemenizi tavsiye edeceğini düşünebilirsiniz. Gerçek şu ki, buğday çimi aslında sağlıklı bir diyet için faydalı olan lezzetli ve besleyici bir süper besindir.

İşte sadece bir şaşırtıcı istatistik: Sadece iki gram buğday çimi suyu, 2.5 kilo ham organik sebzenin besinsel eşdeğerliliğine sahiptir.

Buğday çimi aşağıdakileri içerir:

antioksidanlar
Klorofil
Demir
Magnezyum ve Kalsiyum
Amino asitler
Vitamin A, C, E
Selenyum

Buğday Çimi Sağlıklı Olmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?
İşte, buğday çiminin sağlığınızı iyileştirdiğini destekleyen birkaç yol var.

Alkalinizasyon ve Besin Absorpsiyonu: Buğday çimi vücudun zindeliği arttıran ve sağlıklı yaşamı teşvik eden ve hastalıklardan korunmaya yardımcı olan alkali bir durum yaratır. Kanser ve diğer hastalıkların asit ortamında geliştiği bilinen bir gerçektir. Bununla birlikte, buğday çimi de vücudun C vitamini, E vitamini ve elektrolitler gibi hayati besinleri emmesine yardımcı olur.

Çoğunlukla buğday çimi alkalin ortamını destekleme yeteneği veren klorofil varlığıdır. Vücudun pH’ını dengeler ve hücreleri korur. Klorofilin tüketilmesinin, büyük cilt ve kilo yönetimi gibi bir dizi anti-aging etkisiyle ilişkili olmasının nedeni budur.

Serbest Radikal Hasarı Azaltır: Buğday otunun içerdiği güçlü antioksidanlar, serbest radikaller / oksidasyondan kaynaklanan hasar riskini azaltır. Araştırmaya göre, buğday çimi diğer doğal özler veya sebzelerden daha yüksek ORAC (antioksidan) skoruna sahiptir.

Buğday çimi, karaciğerdeki oksidasyondan kaynaklanan zararı durdurur ve hücrelerde mitokondriyi korur. Bu, inflamasyonda bir azalmaya ve kanser, kalp hastalığı ve karaciğer hastalığı da dahil olmak üzere düşürülmüş bir hastalık riskine yol açar.

Kanserden Korur: İsrail’deki Entegre Onkoloji ve Palyatif Bakım Birimi’ndeki bilim adamları, buğday çiminin kanserin bütünsel tedavisinde bir yeri olduğunu ve genel bağışıklık fonksiyonuna fayda sağlayabileceğini buldular . Çalışmalar, buğday çiminin apoptosisi (kanser hücrelerinin yok edilmesini) destekleyebileceğini bile göstermiştir . Buna ek olarak, buğday çimi kemoterapinin yan etkilerini, yorgunluk ve malabsorpsiyon gibi hafifletmeye de yardımcı olabilir.

Buğday Çiminin Ek Sağlık Faydaları:

Buğday çimi kan şekerini düzenler
Buğday çimi uykuya yardımcı olabilir
Buğday çimi yaraları iyileştirmeye yardımcı olabilir
Buğday çimi körfezde düşmanca bakteri tutar
Buğday çimi dokusunu yenileyebilir ve yenileyebilir
Buğday çimi vücuttan toksinleri yıkar
Buğday çimi üç temel vitamin ve mineral içerir.
Buğday çimi vücudu oksijenlendirir
Buğday çimi kanı yeniden oluşturur
Buğday çimi sindirimi artırır
Buğday çimi gece görüşünü geliştirir
Buğday çimi sağlıklı metabolizmayı teşvik eder

İlgili Makaleler

Buğday Çimi Nasıl Yetiştirilir?

Buğday çimi, ölümcül sonuçları olan kanser hastalıklarının tedavisinde etkili olduğu kadar,  hastalığı önlemede de...

Buğday Çimi Suyu Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

Birincisi ve en önemlisi, buğday çimi suyu yapmak için doğru türde bir meyve sıkacağı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,364BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

3 Basit Malzeme İle Hızlı Kilo Verdiren İçecek

Yaz ayları geldi mi, kilo verme telaşı da başlar. Her zaman verilecek birkaç kilo fazlalığı vardır. Siz de sağlıklı bir şekilde, kısa sürede kilo...

Meyvelerinizi Hızlı Olgunlaştırmanın Püf Noktası

Bazı meyveleri evde olgunlaşması için tam olgunlaşmadan alırız. Bazı meyveler ise olgunlaştıktan sonra hızla bozuldukları için marketlerde yarı ham olarak satılıyor. bu meyvelerin arasında...

Sivrisineklerden Etkili Şekilde Korunmanın 9 Doğal Yolu

Havalar ısınmaya başladı mı, balkon ve bahçe keyfi yapma hayallerinizin korkulu kabusu sivrisineklerdir. Açık havada kimyasal sinek kovucular da işe yaramaz. Kaşıntılı ve kızarık...

Beyaz ve Renkli Çamaşırlar Birlikte Yıkanabilir mi?

Beyaz çamaşırları boyama ihtimaline karşı renkli çamaşırları beyazlardan ayrı yıkamayı tercih ederiz. Ancak günümüzde yoğun tempo nedeniyle çamaşıra o kadar da zaman ayırmak istemeyebilir,...