Ana Sayfa GÜZELLİK Saçınızı Nereden Ayırmalısınız?

Saçınızı Nereden Ayırmalısınız?

Saçlarınızı nereden ayırıyorsunuz? Genellikle ortadan veya yandan diye yanıtlayabilirsiniz. Yüzünüz de ön plana çıkarmak istediğiniz veya kapatmaya çalıştığınız bölümlere göre saç ayırma yönünüz değişebilir. Eğer bilinçsiz bir şekilde saçlarınızı ayırıyorsanız bu yazımızı okuyun.

sac-ayirma2

Yandan Ayırma
Saçlarınızı yandan ayırma hemen hemen tüm yüz tiplerine uyan bir stildir. Özellikle kaşlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız yine bu stili uygulayabilirsiniz.

Saçınızı düz bir çizgi halinde yandan ayırmak size sert bir ifade verebilir. Bunun için zikzaklı bir yandan ayırma daha iyi olabilir. Sadece alnınıza yakın olan bölümü yandan diğer taraflar karışık olabilir.

sac-ayirma3

2. Kahkül
Kahkül, genellikle çok geniş alına sahip olan kişilerin uygulamak istedikleri bir stildir. Saçın doğası gereği zaten ön tarafa gelme eğilimi vardır. Saçın ortada olması yüze dengeli bir görünüm sağlar.

sac-ayirma4

3. Ortadan Ayırma
Kim Kardashian gibi süper hassas bir ortadan ayırma klasik olarak kabul edilir ve az ya da çok simetrik olan yüzlerde çok iyi durur. Yüze temiz, küsürsüz bir etki bırakır. Ancak yüzünüzde bir kusur varsa affedici değildir. Ayrıca uzun yüz şeklini daha da abartılı yapabilir.

sac-ayirma5

4. Orta-Yan Ayırma
Aslında saçınızı ortadan ayırmak istiyor ama yüzünüzün pürüzlü bölümüne dikkat çekmek istemiyorsanız saçınızı Blake Lively’nin yaptığı gibi ortadan biraz uzaklaştıracak şekilde ayırmayı deneyin. Ancak çok fazla yan ayırmaya yönelmeyin. Bu saç stili göz bölümünüzün ön plana çıkmasını sağlar. Saçlarınızı kulaklarınızın arkasına atarsanız, yüzünüzde dengeyi sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla...

Batıkları Önlemenin 5 İpucu

Batıkları Önlemenin 5 İpucu. Ah, bataklıklar. Onlar acı vericidir, kötü görünürler ve en hassas...

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin

Dişleri Beyazlatmak ve Güçlendirmek İçin. Dişlerimiz, kemiklerimiz, cilt, saçlarımız aynı temel besin maddeleri ve...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Elektrik Süpürgenizle Yapabileceğiniz 8 Şey

Elektrik Süpürgenizle Yapabileceğiniz 8 Şey. Elektrikli süpürge, yalnızca halılarınızı temiz tutmanın harika bir yolu olduğu için değil, sahip olabileceğiniz en değerli araçlardan biridir! İyi...

Her Gün Zeytin Yemek İçin 8 Neden

Her Gün Zeytin Yemek İçin 8 Neden. Zeytinler Türk kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir. Yağ ve tuz nedeniyle zeytin tüketmeyen ya da zeytini sevmeyen varsa, aşağıda...

Karaciğerin Temizlenmesine Yardımcı Olan Yiyecekler

Karaciğer çok hayati işlevleri gerçekleştirir, bunun için sağlıklı tutulması çok önemlidir. Sağlıksız beslenme ve kötü yaşam tarzı karaciğere aşırı yük yükler ve toksinleri atmaya...

Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep

Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep. Tarçının kendine özgü lezzeti ve kokusu bir zevktir. Çeşitli antioksidan ve antibiyotik özellikleri vardır. Tüm iyiliği tarçından çıkarmanın...