Ana Sayfa YEMEK Kabak Çekirdeği Yapmanın En İyi Yolu

Kabak Çekirdeği Yapmanın En İyi Yolu

0
638

Bal kabağı artık tezgahlarda yerini alıyor. Besleyici değeri çok yüksek olan balkabağının çekirdeklerini de atmayın ve değerlendirin. Çekirdeklerini kavurarak kabuk çekirdeği haline getirebilirsiniz. İsterseniz farklı baharatlar da ekleyerek istediğiniz farklı lezzetleri elde edebilirsiniz.

Öncelikle satın aldığınız kabağı kesin ve tohumları-çekirdekleri dışarıya çıkarın. Çıkardığınız çekirdekleri su dolu bir kabın içine koyun. yaptığınız bu işlem çekirdeklerin üzerinde bulunan zarın gevşemesine ve daha kolay çıkmasına neden olacaktır. Bal kabağı nasıl saklanır?

kabak-cekirdek3

Çekirdeklerden zarları çıkardıktan sonra süzgeçten süzün ve bir kağıt havlunun üzerine serin. Çekirdeklerin tümü kuru hale geldikten sonra bir fırın tepsisine alın. Çekirdeklerin mümkün olduğunca birbirleriyle temas etmemesini sağlayın.

Çekirdeklerin üzerine bir veya iki çorba kaşığı zeytinyağı sürün. Ardından tuzlayın. Eğer farklı bir baharat da kullanmak isterseniz üzerine serpebilirsiniz.

İlgili: Bal kabağı ve çekirdeklerinin faydalarına inanamayacaksınız

kabak-cekirdek2

Yaklaşık 15 dakika boyunca 250 derece fırında altın sarısı ve berrak olana kadar pişirin. Kabak çekirdekleriniz hazır. Şimdi keyfini çıkarın. Bir haftaya kadar hava geçirmez bir kapta saklayın.