Ana Sayfa SAĞLIK DIY Nazal (Sinüs) Durulama Solüsyonu

DIY Nazal (Sinüs) Durulama Solüsyonu

Özellikle soğuk havalarda sinüs ağrıları daha çok meydana gelir. Üşütmeler sebebeyile sünislerde oluşan birikim bir süre sonra enfeksiyona dönüşebilir. sinüsleri temizlemek için eczanelerde solüsyonlar satılıyor. Ama isterseniz bu solüsyonları çok rahatlıkla evde kendiniz yapabilir ve böylece tasarruf yapmış olabilirsiniz.

Eğer bir sinüs enfeksiyonu olup olmadığından emin değilseniz, başınızı ağrıtan ve alnınızda doluluk veren bir his varsa (sadece başınızı ileri doğru bükün ve hemen hissedeceksin), muhtemelen bir sinüsünüz var demektir..

Sinüs durulamaları kronik alerji problemleri olan kişiler için harikadır.

Bir sinüs veya nazal durulama solüsyonu, tuz ve su ile yapılır. Kendi sinüsünüzü durulamak için ihtiyacınız olan tek şey 1/4 yemek kaşığı tuz ve bir bardak ılık sudur.

Bir çok kişi çözeltinin içine karbonatta ekler ama bu gerekli değildir.

Unutulmaması gereken birkaç şey, damıtılmış su kullanmanız, sinüs veya nazal durulama kullanırken suya dokunmamanızdır. Damıtılmış su, musluk suyundan daha saftır.

Sadece birkaç kez kullanacaksanız, bu çözeltide sofra tuzu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, genellikle asitleme tuzu olarak bilinen iyotsuz tuzun kullanılması tavsiye edilir.

Bu iyotun eklenmediği tuzdur. İyotsuz tuzun sebebi, iyotun uzun bir süre kullanılması halinde nazal geçişlerinizde tahrişe neden olabileceğidir.

Bir uyarımız var. Burnunuz çok tıkalı ise bunu denemeyin. Çünkü çözelti burun pasajlarınıza girebilmeli. Ayrıca, herhangi bir kulak ağrısı hissederseniz, bunu denemeyin ve doktorunuzu görün.

Doktorlar, bunun mağazada satın alınan nazal durulamalarına göre tamamen güvenli bir alternatif olduğunu söylüyor. Solüsyonu bir şırınga yardımıyla kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,853BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...