Ana Sayfa GÜZELLİK Limon Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Limon Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Limon suyu, yemeklere lezzet katmasının yanı sıra sağlık, güzellik ve ev temizliği için de çok etkilidir. Limon suyunu, saçlarınızın rengini açmak için doğal bir yöntem olarak da kullanabilirsiniz.

Limon suyundaki sitrik asit, saçın rengini açmada oldukça etkilidir. Saçınızın rengini açmak isterseniz, limon suyunu deneyebilirsiniz. Limon suyunun, yıkanmamış saçta daha iyi bir sonuç vereceğini unutmayın.

  • Malzemeler
    4-5 taze limonun suyu (yaklaşık 1 bardak)
    Yarım bardak saç kremi

Nasıl yapacaksınız?
Limonları ikiye bölerek suyunu sıkın. Saçınızın uzunluğuna ve hacmine bağlı olarak daha fazla veya daha az limon kullanabilirsiniz.

Limon suyunu sprey şişesine aktarın. Yarım bardak saç kremi ekleyin. Saç kremi yerine su da kullanabilirsiniz. Ancak, su saçlarınızı kuru ve kırılgan yapabilir. O nedenle saç kremi daha iyi bir seçenek olacaktır. Malzemeleri karıştırmak için sprey şişesini çalkalayın.

Karışımı saçınıza uygulamadan önce, saçınızın tamamının mı yoksa sadece bazı bölümlerinin mi rengini açmak istediğinize karar verin. Saçınızın tamamına uygulayacaksanız, doğrudan karışımı saçınıza püskürtün. Aralarda renk değişimi istiyorsanız, sadece istediğiniz saç bölümlerine karışımı püskürtün.

Saçınızı tarayın ve ardından limon suyunu pamukla saçlarınıza iyice yedirin.

Güneşin UV ışınları, saç renginin açılması sürecini tetiklemede önemli bir rol oynar. O nedenle limon suyunu saçınıza sürdükten sonra, güneşte en az 1-2 saat kalın.

Ardından saçınızı ılık su ile yıkayın. Sonra tekrar saçlarınıza krem sürün ve 8-10 dakika bekletin. Sonra iyice durulayın.

Önlemler
Saçlarınızın rengi açılsın diye güneşte kalırken, cildinizin güneşten zarar görmemesi için güneş koruyucu kullanın.

Saçlarınız kuruysa, saçta limon suyunu çok uzun süre bırakmanız önerilmez.

Limon suyunun saçlarınızda olumsuz etkileri olabileceğini göz önüne alarak, işlemi kısa sürelerle birkaç gün tekrarlayabilirsiniz.

Limonun sık kullanılması saçınızın rengini değiştirebilir ve ancak saç derisine zarar da verebilir. Ayrıca, limonun asidik yapısı saçlarınızı kurutabilir ve kırılmasına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Adaçayı Yağının Olağanüstü Faydaları

Adaçayı yağı, adaçayı bitkisi gibi çok faydalıdır. Adaçayı bitkisi, yemeklerde baharat olarak kullanılırken, çayı...

Tuz İle Cildi Ovmanın Faydaları

Tuz ile cildi ovmanın faydaları çok fazla. Güzellik endüstrisinde yaygın olarak kullanılan deniz tuzları...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
446TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Limon Yağı Nasıl Yapılır?

Limon yağı nasıl yapılır? Birçok hastalık için alternatif bir tedavi olarak kullanılabilecek esansiyel yağlar var. Limon yağı, yağlı saçları temizlemek, akneleri iyileştirmek ve baş...

Kalıcı ve Kuru Öksürük İçin 6 Doğal Çözelti

Kalıcı ve kuru öksürük sıkıntı verici olabilir. Sessiz bir ortamda aniden başlayan öksürük sizi olduğu kadar çevredekileri de rahatsız eder.Ev yapımı şuruplar ile kalıcı...

Kronik Ağrılar ve Migren İçin Zencefilli Gazoz Tarifi

Kronik ağrılar ve migren de tedavi için zencefil kullanılır. Evde doğal bir zencefilli gazoz hazırlayarak, zencefilin sağlık faydalarından yararlanabilir ve migren dahil kronik ağrıları...

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede halınızı tertemiz yapabilirsiniz.Özellikle kış aylarında halınızı kendiniz de yıkasanız, yıkama...