Ana Sayfa HAYAT PRATİK Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenmeli?

Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenmeli?

Kullandığınız makyaj malzemelerinin, bakteriler için mükemmel üreme alanı olabileceğini biliyor muydunuz? Özellikle fondöteninizi yüzünüze uygulamak için kullandığınız süngerleri sık sık temizlemezseniz, ciddi cilt sorunları yaşayabilirsiniz.

Makyaj için kullandığınız süngeri ne sıklıkla temizliyorsunuz? Bu sorunun yanıtı ya hiçtir ya da çok nadirendir.

İdeal olarak, her kullanımdan sonra süngeri yıkamalısınız. Bu hem süngerin uzun süre dayanmasını sağlar hem de cildinizde herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Ayrıca, süngeri her gün düzenli olarak kullanıyorsanız, her üç ayda bir süngerin değiştirilmesi önerilir.

Makyaj süngerini temizleme
Süngeri günlük olarak su ve sabunla temizleyebilirsiniz. Ancak haftada bir kere daha derin temizliğe ihtiyaçları vardır.

Makyaj süngerini yaklaşık bir dakika boyunca ılık akan suyun altında tutun ya da bir kabın içine koyarak üzerini örtecek kadar su ile doldurun.

Doğrudan sünger üzerine yumuşak bir sıvı temizleyici (bebek şampuanı veya organik şampuan gibi) uygulayın.

Süngeri avucunuza yaklaşık 45 saniye boyunca sürtün. Bu, süngerin derinliklerine kadar işleyen kir ve bakterilerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Sabunun ve kirin tamamen süngerden akması için, süngeri akan ılık suyun altında tutun. Su tamamen temiz aktığında, süngeriniz de temizlenmiş demektir.

Süngerdeki suyu hafifçe sıkın ve temiz kağıt havluya sarın. Kağıt havlu süngerdeki suyu tamamen çekene kadar tekrarlayın. Sonra kurumaya bırakın.

Süngeri mikrodalgada sterilize edin
Makyaj süngerini sterilize etmek için ısıtmanız gerekir. Süngerinizi haftada bir kez derinlemesine temizlemeli ve en az ayda bir kez ısı kullanarak sterilize etmelisiniz.

Mikrodalgaya koyabileceğiniz bir kabı su ile doldurun ve süngeri de içine yerleştirin. Suya biraz sıvı bulaşık sabunu ekleyin.

Mikrodalgayı 30 saniye süreyle çalıştırın.

Kaseyi mikrodalgadan çıkardıktan sonra, süngeri 2 dakika suyun içinde bekletin.

Sünger iyice soğuduktan sonra, suyu yavaşça sıkın ve ılık su ile durulayın. Ardından kuru kağıt havluyla süngerin nemini alın ve kurumaya bırakın.

İlgili Makaleler

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın. Bu dünyadaki çok az zevk, ellerinizi bir el kurutucusunun...

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler. Giyeceklerin ilk alındığı günkü gibi yeni görünmesi herkesin dileğidir....

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Denizden hasat edilen tuz, normal tuz için verilen tuzun...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın

Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın. Bu dünyadaki çok az zevk, ellerinizi bir el kurutucusunun altına koymak ve kutu makinesinin geri kalanını yapmasına izin verme...

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler

Giysilerin Renginin Solmaması İçin Öneriler. Giyeceklerin ilk alındığı günkü gibi yeni görünmesi herkesin dileğidir. Hiç kimse solgun ve eski görünümlü kıyafetlerle gezmek istemez. Peki,...

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Deniz Tuzu Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Denizden hasat edilen tuz, normal tuz için verilen tuzun ötesinde herhangi bir şey öneriyor mu? Bazıları daha az sodyum...

Elektrik Gidince Buzdolabındaki Yiyeceklerin Bozulması Nasıl Engellenir?

Elektrik Gidince Buzdolabındaki Yiyeceklerin Bozulması Nasıl Engellenir? Elektrikler kesilince pek çok kişi ufak da olsa bir telaş duyar. Bunun sebebi günlük hayatta kullandığınız ve...